DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1109612  autor: michal24
 07 sty 2021, 20:08
Witam,
mam obecnie Galaxy A40. Według recenzji miał on mieć dobry aparat (jak większość telefonów w recenzjach). Niestety nie jestem z niego zadowolony. Na dworze zdjęcia jeszcze jakoś wyglądają, ale w pomieszczeniu przy sztucznym świetle (a takich robię najwięcej) jest słabo. Szczególnie z ręki rzadko zdjęcie wychodzi wyraźne.

Szukam, więc telefonu robiącego wyraźnie lepsze zdjęcia od A40, ale niestety mam jeszcze jedno wymaganie, które skreśla wszystkie flagowce - nie chce, aby telefon był wielkim klocem. Najlepiej jakby był takiej wielkości jak A40, lub nawet mniejszy. Jak nie znajdę innego to rozważę też 6", ale to absolutny max.

Reasumując najważniejsze wymagania to:
- wielkość 5-6"
- 2 tylne aparaty (zwykły i szerokokątny), przedni aparat nie ma znaczenia.
- jeden z aparatów musi posiadać optyczną stabilizację obrazu.
- dual sim
- Android i obsługa aplikacji google.

Jest w ogóle szansa cos znaleźć w erze dzwoniących tabletów ?
 #1109681  autor: michal24
 08 sty 2021, 23:11
Jak nikt nic nie proponuje to chyba będę musiał wybrać jedne z dwójki P20 lub P30 mimo, że są o te 5mm wyższe niż A40 :/

Ze wszystkich recenzji wynika, że P30 ma lepszy aparat, ale jak jest ze stabilizacją obrazu ? Czy to prawda, że P20 ma optyczną stabilizację w głównym aparacie, a P30 nie ? Trochę dziwne, żeby nowszy model był pod tym względem gorszy. Na stronie Huawei-a jest info, że P30 ma stabilizacje, ale nie jest napisane czy optyczną, a w recenzji ktoś pisał, że dopiero P30 pro ma optyczną.

Droga sprawa, czy ta nieoptyczna stabilizacja jest gorsza od optycznej ? Mi zależy tylko żeby zdjęcia nie były zamazane, a jak to się stanie to bez różnicy :)
 #1109686  autor: kathumax
 09 sty 2021, 01:00
Stabilizację ma teleobiektyw. Co do jakości zdjęć, to ciągle jeden z lepszych aparatów na rynku, spokojnie bije na głowę tegoroczną średnią półkę. I ogólnie to bardzo przyzwoity telefon, do tego teraz można go dostać w dobrej cenie - IMHO warto.
 #1109705  autor: michal24
 09 sty 2021, 17:21
A w P20 na pewno jest ta stabilizacja w głównym aparacie czy tez w jakimś mniej ważnym ? Bo może w takim wypadku lepiej jednak wziąć P20. Jest jeszcze tańszy, a stabilizacja wydaje mi się kluczowa jak robi się zdjęcia z ręki.

W ogóle w tym moim A40 zauważyłem, że jak robię zdjęcia na zewnątrz to wychodzą dobre i normalne drżenie ręki im nie przeszkadza, a jak w pomieszczeniu przy słabszym świetle trudno złapać ostrość bez statywu. Czy w tym P30 będzie podobnie czy to, że ma on jakieś "hipertechnologie" do robienia zdjęć w nocy to będzie lepszy tez pod katem łapania ostrości w gorszych warunkach ?