DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1099866  autor: teleszymon
 24 lip 2020, 00:24
Witam. Szukam dla siebie jakiegoś telefonu, który by mi posłużył ~ 10 lat lub więcej (wiem, że obecny sprzęt psuje się z reguły zaraz po gwarancji, ale ja jestem gotów go naprawić w razie czego). Moje wymagania: na pewno nowy. Używanych miałem od groma i stwierdzam, że to pchanie się w kłopoty. Nie ma dla mnie większego znaczenia czy to będzie zwykły telefon czy smartfon, jednak trochę bardziej jestem za tym pierwszym rozwiązaniem. Smartfony szybko się starzeją. Brakuje aktualizacji itd. Cena do ok. 700 zł, im mniej tym lepiej (ale raczej nie taki szajs po 50 zł). Przydałoby się, żeby bateria trzymała z 1-2 dni przy niezbyt częstym użytkowaniu. Wymagań dot. aparatu czy wytrzymałości nie mam. Miło by było, gdyby miał certyfikat IP67/IP68, ale bez tego również się obędzie. Dotychczas używałem LG T500 przez 8 lat z przerwami na inne telefony i chciałbym aby nowy telefon również gdzieś tyle przetrwał. Wiem, że moje wymagania jak na dzisiejsze czasy są nienormalne, ale może ktoś ma jakiś pomysł? Pozdrawiam.
 #1100233  autor: papay
 28 lip 2020, 22:30
Polecam redmi 9, mocna bateria, obudowa plastikowa to się nie stłucze a do tego fajnie grawerowana, nie będzie tak bardzo widać rys, myślę, że wytrzyma kilka lat jak nie upadnie wyświetlaczem na coś twardego.
Wariant 3/64 z PL dystrybucji to koszt 650zł.
 #1101590  autor: Eragon
 19 sie 2020, 23:25
Nie nie, nie zamykam :)
Czekamy na wrażenia - powiedzmy po miesiącu, dwóch.

:smt006
 #1103730  autor: teleszymon
 24 wrz 2020, 21:35
No to tak. No mam go, oczywiście przez moje niedbalstwo już musiałem wymieniać szkiełko hartowane, ale ogólnie telefon sprawuje się dobrze. Złą decyzją było wzięcie słabszej wersji 1/16 GB zamiast lepszej 2/32. Chciałem zaoszczędzić, a teraz przez to musiałem odinstalować kilka preinstalowanych aplikacji, aby zmieścić aktualizację systemu. Wadą jest też to, że osoby stojące obok mnie mogą bez problemu podsłuchiwać rozmowę, ale to chyba problem wszystkich smartfonów. Przydałaby się też możliwość otwierania tylnej pokrywki. Ale za to bateria nieźle trzyma (2 do 3 dni można wyciągnąć), nie ma tego durnowatego wcięcia u góry, oraz jest dosyć mały, jak na dzisiejsze czasy. W kieszeni jakoś się to mieści. Tęsknię za tradycyjnymi telefonami sprzed lat, ale powoli się do niego przyzwyczajam. Żeby to wytrzymało parę lat to będzie fajnie. Dzięki za pomoc.
 #1103833  autor: Eragon
 26 wrz 2020, 23:56
Dzięki za reckę ;)
Aż dziw że kupiłeś z 1GB.... Ja bym Ci już nawet wersji 2GB nie doradził (skoro moja własna babcia działa na 3GB haha... i to w Redmi 3...czyli TEORETYCZNIE aż 4 generacje w tył od Twojego).

:smt006
 #1103992  autor: teleszymon
 29 wrz 2020, 22:45
Przepraszam, to nie 1/16, a 2/16 GB. Pomyliłem się. Ale nie zmienia to faktu, że słaby bardzo jest pod względem pamięci. Jeżeli będzie bardzo to utrudniało, to pomyślę nad Redmi 9A, bo już tanieją. To wcięcie tam mi się nie podoba, ale jakoś to przeżyję. Tak więc 7A jest fajne, ale w wersji 3/32GB. 2/16 to słabizna ogólnie.