DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1099610  autor: esperal
 20 lip 2020, 14:00
Chyba ulubiony ostatnio temat czyli telefon w okolicach 1000 pln. Może być do 1200. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu i już jakiś czas temu wyleczyłem się z posiadania telefonu z wyższej półki. W ostatnich latach miałem służbowe telefony i wcale tańsze nie oznacza słabsze. Kwestia faktycznych potrzeb. Ostatnio samsung j7, a40 i własny sony z3 compact. W telefonie potrzebuję dobrej baterii (sony ma teraz jakieś 60% wartości początkowej), dobrego aparatu (chociaż wiem, że w tej cenie będzie ciężko), muzyka ze sluchawkami przewodowymi (chociaż jeżeli przejściówka daje radę, to może być bez jacka), wolę slot na kartę pamięci (ostatnio utopiłem samsunga i karta uratowała mi sporo danych). W sony mam ipsa, także nie upieram się przy amoledzie, chociaż aod to fajna rzecz. Funkcja przesyłania ekranu na telewizor. Youtube jest dość często oglądany. Z nfc też czasem korzystam. Czytam książki na telefonie. Systemowy filtr światła niebieskiego bym chciał. Chciałbym telefon na przynajmniej dwa lata, także wolałbym żeby był wydajniejszy i nie dostał czkawki za półtorej roku. Do tego dochodzą aktualizacje systemu. Dobrze jakby dostał przynajmniej jedną. W gry nie gram zbyt często, ale czasem lubię zagrać w coda czy fife. W wydajności zależy mi na płynnym użytkowaniu codziennym. Niesamowicie irytują mnie okresowe zawieszenia systemu. Wolałbym telefon rozmiarów p30, ale z większymi też będę żył. Ogólnie wiem, że w tej cenie trzeba iść na ustępstwa. Dla łatwego operowania, opieram się na cenach ze znanego serwisu aukcyjnego.

W tej cenie wybrałem wstępnie:

Redmi note 8 pro - znany i przez niektórych lubiany. W sumie na początku przerażał mnie jego rozmiar, ale miałem go w ręku i nie jest tak źle. Mediatek jest wydajny, ale obawiam się, że dostał ostatniego androida i jego wsparcie jest na wykończeniu. Brak też ewentualnego wsparcia czy dodatków systemowych. Aparat średni, ale da się żyć.

Redmi note 9 pro - niby następca wcześniejszego, ale ma mniej wydajny procesor i jest tragicznie ogromny. Z drugiej strony ma snapa i dobrą baterię. Czytnik jest w niewygodnym miejscu, za wysoko i potrafi mieć przycinki na systemie.

Mi 9t - fajny telefon i wysoko na liście "chcę". Brak kart pamięci. Dobry aparat, całkiem wydajny, amoled. Dość spory i wydaje się na większy od note 8 pro.

Redmi k30 - ogólnie całkiem ciekawy. Tylko dość sporych rozmiarów. Nie wiem jak z aktualizacjami. Sd 730 to spory plus. Górna granica i wtedy ekran ips.

Nova 5t - fajny, wydajny procesor. Całkiem dobry aparat. Znów aktualizacje. Brak kart pamięci. Jak wyżej. Górna granica i ekran ips.

Rozważam też używane. Ale obawiam się, że będzie problem z aktualizacjami za jakiś czas i z baterią, która może być już wyeksplatowana.

Honor 20 - to samo co Nova 5t. Tylko czy jest różnica względem aktualizacji i czy wtedy nie lepiej wybrać nowego huaweia?

P30 - wspomniany wcześniej. Telefon dla mnie idealny rozmiarem i brałbym bez zastanowienia nowego, ale w tej cenie jest tylko używka. Nie ma jacka, ale z przejściówką przeżyję. Tylko mam obawę co do baterii, która jest tu dość mała, a w używce to może być loteria.

Mi note 10 lite - da się znaleźć używanego. W sumie całkiem ciekawa opcja, ale brak kart pamięci i zakrzywiony ekran mi niezbyt pasuje.

A71 - też jakaś alternatywa, ale jest strasznie duży. A wg dxomark ma aparat równie przeciętny jak w note 8 pro.

Może coś innego? W starsze modele chyba nie warto się pchać. Z góry mówię, że a51 czy m21 odpada. Słaby procesor, który się grzeje, mnóstwo przycinek systemu. W m21 niby jest ogromna bateria, ale exynos ją zjada. Realme 6 też nie chcę. I mam zagwozdkę. Każdy ma jakieś wady, które będę musiał zaakceptować.
 #1099640  autor: forum_tg
 21 lip 2020, 07:01
Używane modele to jak wspomniałeś ryzyko z baterią. Nad tym nie ma sensu się rozwodzić. P30 fajny telefon. Znajomy go posiada i jest zadowolony.
Z wymienionych przez Ciebie nowych modeli IMO najlepszy jest Nova 5t