DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1094413  autor: szarygumis
 04 maja 2020, 18:16
Hej
Pytałem już o taki telefon ale ponieważ kilka weszło nowych na rynek a ja jeszcze nie kupiłem to jeszcze raz zapytam

Potrzebuję telefonu do kwoty 1000 zł. Musi być z dual-sim bo mam 2 karty.
Fajnie jakby miał min. 4/64 GB chociaż wolałbym 6/128 GB.
Mile widziane NFC (ale nie musi być), ważna jest dla mnie bateria chociaż wszystkie które patrzyłem nie mają najgorszą. Fajnie jakby nie psuł się ;)
Aparat foto nie jest priorytetem.

Obecnie używam Redmi Note 2 (2/16 ver chińska) i niestety bateria siada (kupowałem drugą i również pada, ponadto brakuje mu miejsca).

Brałem pod uwagę:
xiaomi mi 9 lite - chyba najlepszy, ale wykracza ponad budżet a nie chcę już zwiększać
xiaomi Redmi Note 9s - mocna bateria, nowość, b.dobra bateria, niestety brak NFC (ale i tak uważam go za mocną pozycję), ale jak już to 6/128 na alle za 1050
xiaomi Redmi Note 8T - niby wszystko ok najtańszy wersja 4/64 (słabszej nie biorę pod uwagę) coś ponad 700, ale pamiętam że jak go oglądałem przed pandemią to ładniej wyglądał pro, najsłabsza bateria
xiaomi Redmi Note 8pro - w sumie fajny ale mediatek, problem ze wsparciem (?) cena powyżej 1000 dla wersji 6/128
Samsung m21 - w specyfikacji ok wygląda największa bateria, wyświetlacz super amoled. Nie wiem jak dualsim oraz nfc bo zdania są podzielone w cenie tej co myślałem to 4/64
motorola moto G8 power - raczej odpada na plus duża bateria, na minus brak nfc

Szczerze mówiąc sam nie wiem najbardziej mi się na tę chwilę wydaje:
samsung m21 lub redmi note 9s lub redmi note 8T (ze względu na cenę)

Co do samsunga to nie wiem bo nie używałem wcześniej i trochę się obawiam - znajoma mieła wersje a i jej padły 2 szt. (bardzo ładne wizualnie, ale się psuły ale to może akurat był przypadek)
 #1094439  autor: perxenat
 05 maja 2020, 00:35
Patrzyłeś na motorole one (action, vision czy jakieś inne)? Ładny telefon, trochę podłużny ale bardzo dobrze siedzi w ręce.
Ma duala i przede wszystkim goły android bez nakładek. Była fajna recka tych telefonów na telepolis.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1094447  autor: szarygumis
 05 maja 2020, 09:47
Szczerze mówiąc motoroli kompletnie nie znam i nie mam rozeznania. Podałem w zestawieniu bo dość mi zależało na dużej baterii. Xiaomi używałem 4 lata i w rodzinie mamy w sumie 4 (jeden padł - no ale to dzieci 2x rozwalili szybę a potem zostawili na podwórku i popadało na niego i jest uziemiony). Tym niemniej córka ma note4 lub 5 żona ma wersję A chyba 5.
Ja ze swojego nota 2 byłem zadowolony bo 4 lata pracował i dawał radę, pamięci już mu brakuje bo ma tylko 16GB a trochę mam programów (gier brak), ale niestety baterię muszę ładować zwykle 3x dziennie jak trochę sporo używam, zaś jak sporadycznie (1 godzinę np.) to 2x. I to go już dyskwalifikuje.
Kupiłem baterię nową fakt działała dłużej ale po 3 miesiącach spuchła - przypuszczam że podróba.
Co do xiaomi wersja żony (wersja A), jakoś średnio mi podeszła trochę zmulony, trochę mały, w dodatku czasami jakiś zonk a to karty nie przeczyta a to coś innego dlatego patrzę bardziej pod Note. MIUI mi w sumie pasuje nie musi być czysty android ale i nie przekreślam innych marek.

Ale dziękuję za propozycję poczytam.

Plusem też jest to w xiaomi (nie wiem jak motorola), że jest dość sporo opisów na np. forum xiaomi polska i nawet telefon który wydawał się uceglony udało mi się odzyskać przez przerobiony kabel usb.
 #1094499  autor: szarygumis
 05 maja 2020, 19:43
perxenat pisze:
05 maja 2020, 00:35
Patrzyłeś na motorole one (action, vision czy jakieś inne)? Ładny telefon, trochę podłużny ale bardzo dobrze siedzi w ręce.
Ma duala i przede wszystkim goły android bez nakładek. Była fajna recka tych telefonów na telepolis.
Coś tam poczytałem to te telefony raczej nie dla mnie. To co ważne tj. bateria za mocna nie jest 3500 mAh (w redmi note 8T który miał 4000 wydawało mi się słabo a z tego co czytam dzień cały na niej można nie pociągnąć). Ponadto wydaje mi się że wyświetlacz wolę nie podłużny coś kojarzę takie szczupłe dłuższe telefony.
 #1094534  autor: Eragon
 06 maja 2020, 11:21
RN2 od dnia swej premiery był znany ze słabej baterii. Pamiętam jak żem o tym czytał z 5 lat temu :D
No potem poprawili to już w sławnym RN3...
Budżet zdecydowanie wskazuje na jakiegoś Redmi przy czym ja bym walczył o Mi9T. Z Chin bywał już za mniej niż 1000zł. No po prostu lepszy ;) I trzyma najdłużej!

:smt006
 #1094549  autor: szarygumis
 06 maja 2020, 11:59
Wziąłbym z chin ale obawiam się vat-u i innych tantiem. Ponadto rzeczy z chin potrafią ponad 2 m-ce iść. Po prostu bym się obawiał (myślę że niesłusznie) że nie dojdzie.
Mi9T to już cena w pl >1200 - alle... (chyba że używka ale przy tych pieniądzach używka uważam bez sensu - zawsze jest ryzyko).
Ponadto szczerze mówiąc jak oglądam telefony na aliexp... to nie są tańsze za bardzo jak w pl chyba że jakieś kupony lub coś w tym typie.
 #1094559  autor: Eragon
 06 maja 2020, 12:53
Dokładnie, masz rację.
Standardowe ceny to nabijanie kabzy chińczyka.
Ale z kuponami... o panie, inny świat. Lub po prostu promki bywają z limitowaną ilością sztuk. Trzeba obserwować.

No jak się kupuje z Chin to tylko z przesyłką taką która nie doliczy Ci ani grosza wiecej do ceny ostatecznej produktu. Bez żadnych vatów itd. A nie dochodzi jakieś kilka % myślę. A dochodzą w miesiąc zwykle. Średnio 3 tygodnie - z czego połowę w Polsce haha (Poczta Polska ma swoje tempo).

Mi9T/ Mi9 Lite/ RN8T
Ja bym z tej trójki wybierał.
Rn9 jest taki sobie. I za drogi obecnie, a to największa zaleta Redmi.

:smt006
 #1094574  autor: szarygumis
 06 maja 2020, 15:42
Hmm no fajnie tylko tak skąd będę wiedział czy doliczą coś czy nie - pewności nie ma, co do kuponów to widziałem po różnych forach, stronach coś tam było.
 #1094658  autor: Eragon
 07 maja 2020, 09:28
Na tym to polega - chce się coś taniej, trzeba poszukać, poczytać.
Drożej - w sklepie z przyjemnością Cię przyjmą, szczególnie teraz.

:smt006
 #1094664  autor: szarygumis
 07 maja 2020, 09:39
Eee nie przesadzajmy w sklepie jest dodatkowa gwarancja/możliwość rozszerzenia, produkt za dzień/dwa, łatwiejsza obsługa (j.pol.) większa pewność (osobiście bardziej dowierzam np. x-kom, czy innym jak ali...), możliwość porozmawiania ze sprzedawcą itp. itd., ale wyszedł off topic.
Nic ok będę szukał Pozdrawiam dzięki za rady jak do miesiąca nie znajdę to albo kupię note8T (chociaż uważam że i tak jest drogi porównując np. do note8pro - minimalnie droższy), albo dołożę do mi 9 lite, T

W każdym bądź razie wszystkim dziękuję za pomoc
 #1094734  autor: szarygumis
 08 maja 2020, 07:10
A bo zapomniałem a ten Samsung to zły będzie bo kwota się mieści akurat, b.dobra bateria, wyświetlacz też spoko, z tego co widzę to jednak raczej dual sim i nfc jest - wiem że to nowość więc pewnie mało osób testowało (zwłaszcza w PL) ale z tego co gdzieś tam pisali to trochę okrojony m31
 #1094746  autor: Eragon
 08 maja 2020, 12:05
Właśnie jest to nowość, bez wyrobionej opinii.
Niby bateria to naprawdę pozytywna zaleta tego sprzętu - ale co z resztą?
Osobiście fanem Samsunga (budżetowego) nie jestem - ale jeśli Ci się podoba, to zaryzykuj. Najwyżej w ciągu 14 dni zwrócisz.
A i może sam napiszesz nam, na forum, swoją recenzję tego sprzętu :D

:smt006
 #1094768  autor: szarygumis
 08 maja 2020, 16:33
Jak nie znajdę czegoś fajnego w tej cenie to może się skuszę :smt006
 #1094944  autor: szarygumis
 10 maja 2020, 22:21
Kupiony Mi 9 lite jak przyjdzie to będę szukał do niego pokrowca jakiegoś pancernego (jak ktoś coś mógłby polecić to może napisać).
Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 #1095094  autor: szarygumis
 12 maja 2020, 14:44
ok telefon dostałem i się nim bawiłem (koszt nowego niecałe 1100)

Pierwsze wrażenia:
inaczej niż się spodziewałem

Na plus:
- więcej miejsca na ekranie (więcej linii się mieści)
- szybciej włącza się pulpit i aplikacje (w tamtym brakowało mi miejsca)
- nfc - jeszcze nie korzystałem ale skonfigurowałem

Ani plus ani minus:
- kolory wyświetlacza bardziej kontrastowe (ale nie robi to jakiegoś dużego wrażenia)

Na minus:
- myślałem że dłużej będzie trzymał po godzinie dostałem informację niski poziom energii a telefon jak włączałem miał 40% ale może go te przenoszenia danych tak wyczerpały, może był jednak bardziej rozładowany - nie wiem do sprawdzenia
- brak osobnego slotu na kartę microsd - bardzo duży minus w porównaniu do wcześniejszego telefonu (prawdopodobnie będę musiał zrezygnować z 2 karty sim :( w telefonie)
- w widżetach w szybkich funkcjach brak kontaktów jest tylko 1x1 jak wybiorę to ta funkcja jest nie zainstalowana (?) - do tej pory kontakty z których korzystałem najczęściej miałem na pulpicie tu niestety nie mogę wyciągnąć - duży minus ale może jakoś to można obejść bo jest mi to też bardzo potrzebne- mniejsze ikony
- wyższy ekran (wolałbym jakby był większy a nie wyższy przez to wydaje się być chudszy i
wyższy - u mnie to powoduje negatywne odczucia)
- gorsze proporcje ekranu ale to może kwestia przyzwyczajenia (nie wiem jak na filmach bo bawię się nim 2 h dopiero na razie importowałem wszystko i ustawiałem po staremu)

Generalnie bez wodotrysków - ale jest ok
 #1095212  autor: szarygumis
 13 maja 2020, 22:04
Z tymi kontaktami poradziłem sobie inaczej jest opcja dania na pulpit, gorzej z baterią się ładuje - generalnie dzień wytrzymuje a z tego może 4 godziny zabawy reszta to w większości czuwanie - spodziewałem się że dłużej. Płatności zbliżeniowe fajna rzecz bo przetestowałem trzeba go wybudzić.
Pewne jest że szybciej działa jak stary. Dźwięk podobnie może na głośnikach ciut lepiej na słuchawkach bez rewelacji - ale to normalka nie szukałem pod muzykę.
Aparat - w sumie nie wiem bo raczej nie pstrykam zdjęć.
Większy ekran na wysokość - powoli się przyzwyczajam, chociaż mógłby być ciut szerszy.
Wyświetlacz amoled - jak dla mnie nie ma wielkich różnic między redmi note 2 może większy kontrast.

Tak ja pisałem wcześniej generalnie jest ok
Pozdrawiam
 #1095229  autor: Eragon
 14 maja 2020, 00:26
Cieszę się ;)
Z Baterią wiadomo - Tu Redmi gra pierwsze skrzypce.
I ponoć, niby podobne, ale Mi9T trzyma dłużej. Wspominam, na wypadek, gdybyś jednak chciał oddać i dokupić ten drugi.

:smt006
 #1095344  autor: szarygumis
 15 maja 2020, 20:02
Nie nie będę kupował innego bo już sporo się tym bawiłem i uważam to za nie w porządku by go oddawać, a drugiego nie kupię bo i poco mi drugi.
Generalnie nie do końca mi spasował, ale cóż.
Podam wady wg mnie po tych 4 dniach używania:
- słaba bateria - od początku jak mam min. raz dziennie ładowanie, w jeden dzień 2x czy dużo używałem wg mnie nie tak strasznie dużo. Mniej więcej 4-5 godzin non stop dziennie. Co robiłem: konfiguracja, aktualizacje systemowe, instalacja a także oglądałem np. jakieś filmy na youtubie.
- nie wiem czy to jego wina, ale nie wybiera mi czasami numeru. Nawet dzisiaj miałem problem, dzwoniłem do żony (próbowałem 3x) - miała włączony telefon (ta sama sieć), tak jakby próbował wybrać, ale żadnego odgłosu nie było w słuchawce. Po prostu kończył połączenie bez żadnego sygnału. Jak potem sprawdzałem na jej telefonie nie było nawet sms-a że próbowałem się dodzwonić. Zasięg był bez problemu - na telefon córki od razu się dodzwoniłem. Ale to muszę zaobserwować. Wcześniej nie miałem tego problemu. Córka jest w tej samej sieci - wszyscy ta sama taryfa.
- kolory wyświetlacza. Z tego co słyszałem to ludzie są zadowoleni. Jak dla mnie to są one przesycone. Zwłaszcza widać to na czerwonym podczas oglądania filmu. Być może można to zmienić - ja próbowałem pod kolorystyka, to tylko gorzej wyglądało więc zrezygnowałem i przywróciłem.
- wolałbym jakby był szerszy (patrzyłem na specyfikację i niby jest tylko 1,5 mm różnicy a wygląda jakby dużo większa była różnica. Cóż to do przyzwyczajenia