Strona 1 z 1

Następca XZ2 Compact

Post:15 sty 2020, 15:19
autor: zakulka
Witajcie :)

Od 1,5 roku używam tytułowego modelu, ale niestety zaczął się psuć i to bardzo. Nie mam już gwarancji, a problem wygląda na poważny. Zaczynam zastanawiać się nad wymianą telefonu i nie chcę wydać więcej niż 1500 zł. Tak naprawdę lekkie wahania w kierunku 1000 byłyby optymalne. Te dodatkowe pieniądze mogę wydać, jeśli uznam, że na pewno warto.

Wiem, że flagowca nie upoluję, ale nie o to chodzi... Po prostu myślę, że nie będę już tak szaleć cenowo - raz się zdarzyło, wystarczy. Sony ostatecznie wypada gorzej niż ponaddwuletni Xiaomi brata za 600 zł.

Moje wymagania się nie zmieniły. Zależy mi na dobrej baterii, stabilności/płynności działania i możliwościach muzycznych. Wiem, że "dziś prawdziwych kompaktów już nie ma", ale w miarę poręczny rozmiar też jest bardzo ważny ;)

Wstępnie zainteresowałam się MI 9 SE, czytałam testy i opinie. W domu są dwa modele (Redmi 4a i Mi a2 Lite) tata z bratem nie narzekają.

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam

Re: Następca XZ2 Compact

Post:15 sty 2020, 22:33
autor: Eragon
Ha, a chciałem zabłysnąć z tym Mi9 SE.
Mała prośba. Przejdź się do jakiegoś sklepu i wymacaj Mi9T oraz Mi9T Pro. Jak wypadają według Ciebie w dłoni?;)

Re: Następca XZ2 Compact

Post:31 sty 2020, 15:45
autor: zakulka
Kupiłam Mi9 t :)

Nawet bez przymiarki, bo nie mogę teraz wychodzić z domu, a Compact się sypał z dnia na dzień... W jednym ze sklepów była promocja, rodziciel dokonał zakupu w moim imieniu :D

Fajny telefon, ma wszystko na czym mi zależy, obsługuje się go dobrze. Nie jedną ręką, ale np pisanie na większym ekranie jest dla mnie łatwiejsze, o czym dotychczas nie pomyślałam (łatwiej trafić w poszczególne litery, nawet nie muszę posiłkować się tak często słownikiem, uważać na literówki).

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie :)

Re: Następca XZ2 Compact

Post:03 lut 2020, 23:51
autor: Eragon
Ha, kolejna zadowolona osoba! Jak coś, w przyszłości możesz tu dopisać swe wrażenia z użytkowania... np. po kilku miesiącach.
Zaś co do sprzętu:
- Ustaw sobie blokadę z poziomu ekranu, widget.
- Polecam Gboard jako klawiaturę.
- Porządnie przejdź przez ustawienia i ustaw wszystko pod siebie.
- Kciuk dodaj 2x dla pewności na czytniku.