DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1086412  autor: mirekK
 27 gru 2019, 13:06
Możecie coś polecić ?

Wymagania:
- duże klawisze
- duże cyfry/litery na wyświetlaczu
- koniecznie udostępnianie intenetu
- zakup (tylko z gwarancją) rynek wtórny ewnt sklep krajowy
- do ok 300 pln, ale to dużo ponad wartość takiego urządzenia

Aktualny wybór podyktowany brakiem alternatywy to:
Nokia 2070 Flip
https://www.nokia.com/phones/pl_pl/nokia-2720-flip
https://allegro.pl/oferta/telefon-nokia ... 8762986069
na szczęście do kupienia już za ok 200+250 pln. Oferta 400 pln jest z księżyca.
Niestety ma negatywne opinie.

Samsung c3520 był całkiem ok i każda "stara" Nokia.

Proszę nie proponowac żadnych produktów Myphone, Hammer itp - niestety wielokrotnie przykre doświadczenia. Jakość i menu dramatyczne.
Smartfon i każdy inny bez klapki - nie przejdą, były próby.
 #1087173  autor: mirekK
 05 sty 2020, 10:42
Nikita_Bennet,
faktycznie widać mocno uproszczony, może idealny dla seniora, ale jak pisałem
smartfon/ekran dotykowy odpada... o ile da się go w ogóle swobodnie instalować jak np LOS??
Poza tym, chyba pełna inwigilacja:
"KaiOS po raz pierwszy pojawił się w 2017 roku i doczekał się inwestycji ze strony Google w postaci 22 milionów dolarów"
:)

Remington,
senior ma tylko dzwonić.. ja korzystając z przebywania w pobliżu jego telefonu , udostępniałbym dla siebie internet - chodzi o wykorzystanie oferty (21 GB w abonamencie) sieci Otvarta.

Eragon,
o ile zdefiniuje się raz i wprowadzi hasła, to bez przesady.. uruchomienie tetheringu powinno zająć kilka sekund ( kilka kliknięć)

Chyba spróbuję mocno dyskusyjnej Nokii 2070 Flip, dzięki temu pewnie uda kupić się ją w okazyjnej cenie. Aktualna Motorola również pozostawia wiele do życzenia... zatem spróbuję. A nóż widelec może przypasuje seniorowi... w końcu też producent oferuje aktualizacje, to widząć skargi i zażalenia :) może coś poprawi.

Chcąc udostępnić internet z tej karty SIM innego sposobu nie widzę... wyjmowanie jej i wkładanie do routera będzie nie wygodne i nie normalne...
Gdyby senior nie wychodził z domu dałoby się kartę włożyć do routera, podłączyć do niego zwykły bezprzewodowy tel i tym samym zapewnić możliwość odbioru połączeń :)

Jak by nie było cały czas powstają nowe modele z klapką, może za jakiś czas pojawi się ciekawsza opcja...

Przy okazji najlepszego w NR 2020 !!

p.s. uff w końcu tuż po zamieszczeniu wpisu mogę go oglądać nie czekając na zatwierdzenie :) to mi się podoba.
 #1087185  autor: Remington
 05 sty 2020, 12:29
mirekK pisze:
05 sty 2020, 10:42
Remington,
senior ma tylko dzwonić.. ja korzystając z przebywania w pobliżu jego telefonu , udostępniałbym dla siebie internet - chodzi o wykorzystanie oferty (21 GB w abonamencie) sieci Otvarta.

Sam widzisz, że proponujesz bardzo nietypowy scenariusz. Którego producenci sprzętu nie przewidują.
 #1087186  autor: mirekK
 05 sty 2020, 12:40
Niemal zawsze mam nie standardowe problemy ale podyktowane zwykła poprawą ergonomii... bo czy ktoś z Was nie korzystał z udostępniania ? to jedna z najprostszych i najwygodniejszych opcji żeby korzystać "z internetów" na kilku a co najmniej drugim urządzeniu. Odpada konieczność dźwigania i konfiguracji... wszelkich routerów. Zabierasz ze sobą TYLKO telefon.. choćby klapkę :)
Nowa Nokia o tym jednak pomyślała. Pod uwagę brałem jeszcze: Hammer BOW+ ale specyfiakcja jest zbyt ogólna, a zagęsczenie klawiszy wokół "joysticka" niepotrzebnie zagęszczone.
 #1087188  autor: Remington
 05 sty 2020, 13:15
Telefon niegdyś był jeden na całą wieś czy na kamienicę, później na mieszkanie, dziś jest przedmiotem osobistym. Producenci zakładają, że tetheringu używa się na własne potrzeby, np. do laptopa czy tabletu. Zapewne dlatego nie przewidują takich funkcji w sprzęcie dla osób starszych.

No i ciekawe co senior na to jak mu zarżniesz baterię tym hot spotem 😉.
 #1087194  autor: iphoneski
 05 sty 2020, 14:02
Nie zapomnij tylko przekazać seniorowi, żeby nie odłączał tego telefonu od ładowarki gdy ty będziesz bawił się internetem, bo przy udostępnianiu i tak będzie trzeba ładować co kilka godzin. Gdyby to był jakiś ogromny pakiet neta to może miałoby to jakiś sens ale przy 20 giga osobiście kupiłbym sobie ten pakiet bo to grosze i zaoszczędził seniorowi stresu związanego ze znikającą baterią w oczach i nagrzewaniem się sprzętu.
 #1087286  autor: TomLee
 05 sty 2020, 21:20
Takie udostępnianie internetu ma sens na jakichś wyjazdach jako rozwiązanie doraźne i chwilowe. Chciałbyś upiec 2 pieczenie na jednym ogniu i zaoszczędzić, ale na dłuższą metę takie rozwiązanie nie zadziała. W teorii oczywiście niby tak, ale nie w rzeczywistości. Dla seniora weź ofertę samych rozmów na tradycyjnym telefonie(cena od 12,90 za miesiąc) a dla siebie co uważasz.
 #1087551  autor: mirekK
 08 sty 2020, 10:22
Jako, że karta Otvarta już przyszła i niebawem nastapi przeniesienie, za późno :)
Poza tym i tak niezbyt skłonny jestem płacić ok 30 pln za sam internet, skoro...

Ten tethering ma być jako zapasowy, zatem powinno być spoko. Telefon u seniora i tak leży bezużyteczny przez większą część dnia na stole.

Na najbliższe kilka miesięcy główne źródło internetu w ilości ok 20-25 GB mam od Viking Mobile.. w ramach przenosin i za darmo. Prawie drugie tyle będzie z Otvartej, praktycznie też za darmo bo tyle samo, ale bez internetu płaciłem w Premium Mobile. Zatem na tą chwilę wystarczy z zapasem.

*
Niestety nadal cisza i spam na skrzynce po zgłoszeniu...
viewtopic.php?f=6&t=129849
wyłączyłem powiadomienia na @, zatem będę odpisywać z opóźnieniem zaglądając do czasu do czasu.
 #1092660  autor: mirekK
 01 kwie 2020, 13:54
Będzie już 3 miesiąc w Otvartej i z 2 miesiąc z Nokia 2720. Operator bez zastrzeżeń, telefon z udostępnianiem sobie radzi całkiem dobrze - sprawdził się dla moich założeń idelanie. Jako urządzenie, przejrzystość menu, szybkość działania, wykonanie... masakra i nie dopuściłbym do produkcji. Ogólnie KaiOS to jakiś dramat ! W wolnej chwili dodam opis telefonu oczywiście w oddzielnym temacie. Zatem na tą chwilę proszę o wstrzymanie ewent zapytań co do samego urządzenia. To tak celem zachowania przejrzystości i tematyki.
 #1097707  autor: mirekK
 19 cze 2020, 23:01
Gdyby ktoś słyszał o jakimś nowym modelu z klapką i udostępnianiem internetu proszę dawać znać tutaj :) dziękuje z góry !
Nokia 2720 jakoś działa, razem z całą infrastrukturą dla mojej sytuacji... ale niektóre jej cechy są nie akceptowalne.
 #1112554  autor: mirekK
 01 mar 2021, 10:29
Rozwiązanie z hotspotem z tel klapkowego seniora jako druga opcja internetu w domu, a czasami jedyna sprawdza się całkiem dobrze. Natomiast sama Nokia 2720 nie sprawdza się jako prosty telefon. Staram się być na bieżąco... :)

Alcatel wypuścił kilka nowych modeli:
QUICKFLIP 4044C
SMARTFLIP 4052R
MYFLIP A405DL
GoFlip 4052w

https://www.gsmarena.com/alcatel_go_flip_3-10500.php
https://www.gsmarena.com/alcatel_go_flip_v-10501.php

są niemal identyczne, a dwa główne podsumowano:
https://www.youtube.com/watch?v=oX9zKQKFIpQ

Najgorsze, że znowu KaiOS.. jak w marnej Nokii. Ale przynajmniej więcej RAM.
Orientujecie się czy któryś pojawi się oficjalnie w PL ?
Marny BOK Alcatel jak zwykle nic nie wie..
 #1123264  autor: mirekK
 14 paź 2021, 10:23
Ktoś coś słyszał / podpowie ?

Na tą chwilę jedyne co wynalazłem to powyższe modele oraz:

Alcatel Goflip 3 i 5 (żaden nie dostępny oficjalnie w PL)
jest dostępny model 3088, ale bez klapki.. zatem może zrobią i wersję klapkową

Emporia... ale brak nowych modeli i info o opcji hotspot (chyba firma zabiera się z rynku)

Orange Dixo, ale brak info o hotspot..
orange.pl/esklep/telefony-komorkowe/orange/orange-dixo

Chyba poproszę Wuja o zakup w USA.. tylko czy częstotliwości będą ok ??
Poziom BOK Alcatel naganny , zatem nawet nie chcę pytać o takie sprawy techniczne.
 #1123945  autor: mirekK
 02 lis 2021, 18:52
KaiOS to jedno wielkie nieporozumienie. Aż się w głowie nie mieści, że nie opracowano prostego systemu na tego typu urządzenia.
W wolnej chwili potestuję możliwe modyfikacje:
https://kaptein.me/blog/sideloading-and ... to-kai-os/
https://sites.google.com/view/bananahackers/home
 #1127023  autor: mirekK
 18 sty 2022, 20:53
Niestety nie udało się wprowadzić modyfikacji, podanych w linkach w poprzednim wpisie. W wolnej chwili jeszcze pokombinuje..

Nowa wersja Nokia 2720:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... 9836#diff-
praktycznie niczym się nie różni jak widać w porównaniu.

Jest jeszcze nowy model Alcatel o oznaczeniu 3082, ale w instrukcji:
https://www.alcatelmobile.com/wp-conten ... 201203.pdf
brak info o udostępnianiu internetu.

Ma ktoś pomysł jak kupić Alcatel go flip 3:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... one2=10501
niestety nie występuje u Nas na rynku. W porównaniu do Nokii 2720 ma 2x więcej ram zatem może działać nieco płynniej.