DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1085920  autor: Smarcik
 19 gru 2019, 22:01
Szukam smartfona do 800 zl ktory bedzie mial lepszy aparat od mojego LG Spirit LTE i bedzie kompaktowy bez wielkiego ekranu. Na ten moment odpuszczam marki typu xiaomi i meizu. Moje typy to Huawei Y5 2019 i LG K40. Ten Huawei zdaje sie ze ma dostep do aplikacji google i nie ma obaw ze ten dostep utraci ? Moze znajda sie jeszcze jakies ciekawe propozycje ?
 #1085965  autor: perxenat
 20 gru 2019, 12:31
Huawei serii Y to straszny krap. Szkoda pieniędzy.
Patrzyłeś może na Motorolę G7 Play?

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1085974  autor: jarekb11
 20 gru 2019, 16:49
Smarcik Co do Huaweia to nie ma obaw , jeśli dany model fona ma usługi google to ich nie straci.
Jak na razie jedynym modelem Huawei bez usług google jest mate 30/pro.
W kwocie ok 800 zł polecam p 10 lub p 20 lite, stare modele ale nie złe , jedyna chyba wada to już kiepsko z aktualizacjami .Androida 10 to już nie dostaną.
Z nowych modeli to p smatra kupisz w cenie 800 zł ten chyba nawet dostanie androida 10.
Seria Y to najbardziej budżetowe seria , zazwyczaj mało ramu no i na mediateku.chyba dopiero y7 ma jakiegoś snapdragona i 3 gb ramu a tel z nakładką wymagają moim zdaniem 3 gb.
 #1085986  autor: Smarcik
 20 gru 2019, 23:23
Widac nawet po cenie ze ten Huawei Y5 2019 to budzetowiec ale i tak ma lepszy procesor i wiecej ram niz moj obecny telefon a i aparat pewnie tez lepszy. Widzialem motorole ale mam niczym nieuzasadnione uprzedzenie do tej marki a huawei p10 i p20 lite sa juz niestety trudno dostepne.
 #1086062  autor: Eragon
 21 gru 2019, 19:55
Ano jak wyżej. Możesz się bawić w półśrodki, uprzedzenia... ale ten Redmi to obecnie najlepsze co rynek proponuje, nawet w Polsce.

Już nie mówiąc o tym że o lata świetlne wyprzedza tego Huaweia. Sprawdziłem sobie nawet z ciekawości jego ceny... i jest dobrze. Spodziewałem się że przesadzą, ale 400zł to jest maximum jakie on jest warty. Oczywiście całkiem szybko zacznie lagować ale czego spodziewać się po takim super budżetowym sprzęcie.

PS. Używałem przez 2 tygodnie Redmi Note 8 jako mój daily, więc możesz pytać.

:smt006
 #1086142  autor: Smarcik
 22 gru 2019, 22:28
Niestety jest za duzy i za ciezki. Ten LG K40 wydaje mi sie niezly. Z recenzji wynika ze ma calkiem przyzwoity aparat i mozna sie laczyc wifi 5 ghz z czego akurat bym skorzystal. Jest do wziecia w mixie za 200 zl na 24 doladowania po 30 zl.