DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1079274  autor: Gregrin
 26 sie 2019, 23:02
Witam,
szukam telefonu dla znajomej z jak najlepsza specyfikacja a tym samym z jak najdłuższą żywotnością do podanego pułapu cenowego.
Z tego co widzę to w tej polce króluje Redmi Note 7 i tego tez kazałem jej zobaczyć w elektro-markecie.
Byla i... bardziej podoba jej się Galaxy a40 bo poręczniejszy i ładnie wygląda.
Rzeczywiście wizualnie wygląda na sporo mniejszego/zgrabniejszego wiec poczytałem recenzje i wydajnościowo jednak trochę słabo wypada.
Ktos ma jakies inne pomysly ? Znajoma chce się zdać na mnie a mi ciężko polecić tego a40 za prawie 1000zl.
Szukam i szukam i natrafiłem na Honor 10 i HTC U11. Ten Honor wygląda całkiem fajnie mimo ze jest z zeszłego roku a ten U11 już chyba gorzej ;)
Rozglądałem się również po innych watkach i widziałem coś o Mi9 se w temacie do 1000zl. To osiągalne z normalnym czasem dostawy/polska gwarancja ??
A moze cos używanego z drugiej reki i reszta gwarancji ??
 #1079519  autor: Gregrin
 29 sie 2019, 19:15
Nikt nie ma żadnej sugestii ?
Mi jeszcze wpadł w oko Mi 8. Ciężko mówić ze jest mniejszy bo tylko o parę minimetrów ale za to to pełnoprawny flagowiec ze snapem 835 i 6GB ramu oraz niuansami takimi jak NFC. Widze ze zeszłoroczne modele z gwarancja zdarzają się na aukcjach do 1000zl.
Co sadzicie o takim pomyśle ?? Skoro ciężko o mniejszy tel to może przynajmniej więcej mocy która powinna starczyć na dłużej a za praktycznie te same pieniądze...
 #1079611  autor: kathumax
 01 wrz 2019, 02:01
A może zapytaj ją, czego ONA oczekuje od telefonu?
Jeśli komuś zależy na tym, żeby telefon był mały i ładny to pchanie się w dziwne aukcje tylko po to, żeby kupić używanego pseudo-flagowca sprzed roku nie ma większego sensu i nawet ten a40 będzie lepszym wyborem.
Jak kupujesz dla kogoś, to kup normalnie w sklepie, z dystrybucji PL, z gwarancją.
Z małych telefonów chyba warto dołożyć te ~200 pln do Mi9SE.
 #1080316  autor: pillsxp
 12 wrz 2019, 23:46
Myślałem nad Xiaomi Mi 9 SE który jest kompaktowy i ma NFC oraz port podczerwieni, ale cena powyżej 1100 zł.
Sam kupiłem Samsung A40 który jest kompaktowy i w cale nie jest wolny i mulasty mimo procesora 1.8 GHz.
Aparat bardzo dobry, zdecydowanie lepszy niż w Xiaomi Redmi Note 7 bo miałem oba w ręku i padło na A40.
Ja swojego trafiłem na OleOle za niecałe 750 zł i za te pieniądze nic lepszego nie ma na rynku.

http://www.speedtest.net/result/5506414441.png
Plus LTE na 1800, nadajnik ok 10 KM ode mnie na Huawei B593s-22.
 #1080486  autor: Gregrin
 16 wrz 2019, 19:48
pillsxp pisze:
12 wrz 2019, 23:46
Aparat bardzo dobry, zdecydowanie lepszy niż w Xiaomi Redmi Note 7 bo miałem oba w ręku i padło na A40.
Ja swojego trafiłem na OleOle za niecałe 750 zł i za te pieniądze nic lepszego nie ma na rynku.
Zachęcające... Kiedy taka cena była na ten tel ?? Patrze na ceneo i tam nie widzę żeby cena spadła poniżej 840zl...
Znajoma ma teraz okazje na odkupienie od koleżanki Honora 8. Troche starszy niz te tutaj wymieniane ale chyba na podobnym poziomie ??