DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1077855  autor: zarathos
 06 sie 2019, 18:14
Witam.

Szukam aktualnie następcy dla Xperii XZ1. Szukam czegoś, co będzie miało lepszy aparat i było w miarę zwarte czyli max rozmiary XZ1.

wymagania odnośnie telefonu
- aparat do robienia zdjęć w dzień i w budynkach (główny warunek)
- w miarę sensowna bateria (1,5 godziny pracy + 9 godzin czuwania będzie ok)
- rozmiar podobny do XZ1
-NFC (!) - musi mieć, używam smartfona do płacenia

preferencje odnośnie marki
- brak

miejsce zakupu
- tylko nowy
- sklep/internet (Amazon)
- ewentualnie abo Orange, bo chcę dobrać drugi numer do netu w abo do tabletu to może się uda coś wykombinować ;)

kwota przeznaczona na zakup
- do 3000 w gotówce
- ew. abo do 60-70 PLN

wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- Samsung S10e
- Google Pixel 3
- Huawei P30

LG G8s Thinq też mnie zastanawiał, ale sporo złego słyszałem o polityce aktualizacji LG (jej braku) i trochę mnie to odstrasza.
 #1081397  autor: zarathos
 02 paź 2019, 14:12
Trafiłem chyba pechowo w czas wakacyjny więc pozwolę sobie podbić temat ;)

Do listy opcji wszedł OnePlus 7 (Pro albo T, się zastanowię jeszcze) i może Xperia 5 - ładny telefon, te 500 byłbym skłonny dorzucić.
 #1081952  autor: zarathos
 10 paź 2019, 14:10
Dzięki za pomoc ;)

Kupiłem Xperię 5. Mimo, że wyższa to węższa od XZ1 więc całkiem przyjemnie leży w łapie.

Fotki wychodzą spoko, a customową apką od aparatu można bawić się RAWami :)