DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1075074  autor: braino
 29 cze 2019, 01:09
Witam,
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem jakiejś bestii na dłuższy okres czasu. Priorytetem jest gaming ponieważ te jednostki posiadają najmocniejsze podzespoły, a jakość zdjęć czy filmików na insta raczej słabo mnie interesuje. Nie jestem jakimś zapalonym graczem PUBG czy innych gierek(czasem mam zamiar dla zabicia nudy pomęczyć go czymś), ale jak już kupować, to z dużą "mocą". Dlatego zwracam się do was z pytaniami, co możecie polecić. Sam wybrałem kilka modeli:
1. Oneplus 7
2. Oneplus 7 pro
3. Xiaomi Black Shark 2
4. Nubia Red Magic 3 lub ROG-ROG2(?)

Cena nie gra większej roli choć wiadomo im taniej tym lepiej. Pierwsze dwa nie są gamingowe, przy czym Oneplus 7 pro, wyprzedza słabszego brata, lecz nie przekonuje mnie zakrzywiony ekran, ani mi się podoba i smuci różnica w ram i to jedyne dylematy pomiędzy tymi dwoma modelami. Gdyby pro był płaski to pozostałby do rywalizacji tylko nr 3.
Blackshark2 wydaje się idealny z dodatkami typu gamepad, czy podkładka chłodząca oraz cena nie jest wygórowana, lecz przegrywa z Oneplus7 pro w antutu(niewiele, ale jednak, a ludzie chwalą szybkość reakcji w wersji 7 PRO. Nubia nie przekonuje mnie ze względu na duży rozmiar(wygląd również), wyższą cenę i dostępność i w ogóle. Ponoć trwają prace nad ROG2, lecz nic na ten temat nie wiem. Rozumiem, że wszystkie mają jakieś minimalne zabezpieczenia przed "odrobinką kurzu" czy deszczykiem :) (jeśli nie proszę o naprostowanie mnie. Razery i asusy raczej zostały w tyle, więc mnie nie interesują. Trochę się rozpisałem i chyba jestem wybredny, ale może uda się rozstrzygnąć ten dylemat.
Co sądzicie forumowicze? Co byście wybrali? Czy może znacie jakieś inne smartfony godne polecenia?
Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam.


P.S. Całe życie użytkuję Sony ericsson'y i Xperię i mam sentyment do tej marki, lecz ostatni model, to chyba porażka wg mnie.
 #1075120  autor: Eragon
 29 cze 2019, 20:19
No od Sony nic ciekawego nie kupisz, to oczywiste.

Zaiste, wybór masz trudny. Pozycję nr 1 bym mimo wszystko odrzucił.
Osobiście szedłbym w trójkę ale... ten ekran i szybkość działania w 7 Pro kusi. Przy czym pamiętaj że i bateria tam super nie trzyma.

Utrudnię Ci wybór. Bo dorzucę Redmi K20 Pro. Też ma lepsze chłodzenie, najnowszy procesor, bardzo dobrą baterię a i wygląd fajny a przy tym jednak bardziej klasyczny.

:smt006
 #1075257  autor: braino
 02 lip 2019, 13:40
Faktycznie Redmi k20pro wygląda jak flagship killer, co utrudnia mi wybór. Boli mnie w Oneplus 7pro ten zakrzywiony ekran, chyba nie dam rady jednak się do niego przekonać. BlackShark2 wygrywa tą konkurencję moim zdaniem, ponieważ po prostu jest inny niż reszta i trzeba go sprawdzić :) .
Tak więc na chwilę obecną BS2, chyba, że ktoś chce jeszcze coś dorzucić do tematu to zapraszam.
 #1075276  autor: Eragon
 02 lip 2019, 21:09
Czytałem że w Czajna certyfikowano BS'3. Także no... ;P

:smt006
 #1075338  autor: Eragon
 03 lip 2019, 22:23
Aaaa, no chyba że tak :D
Więc wybór masz. Czekamy na ewentualne, dodatkowe propozycje bo mi niewiele przychodzi do głowy.

:smt006
 #1075397  autor: braino
 04 lip 2019, 20:09
Skoro nikt się nie udziela, to chyba wyczerpaliśmy ten temat na chwilę obecną i uzyskałem mniej więcej odpowiedź, że skłonię się ku blacksharkowi 2, chyba, że mi odbije to skończę z OnePlusem. Dzięki i Pozdrawiam