DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1071575  autor: ZYG-a
 11 maja 2019, 12:07
Witam,

Byłbym niezmiernie wdzięczny za poradę, jaki telefon mogę kupić za kwotę (maks.) 200 zł, który spełniałby poniższe wymagania:
- bateria wytrzymująca umiarkowane użytkowanie przynajmniej przez 24 godziny,
- nie może "zamulać" przy kilku działających w tle aplikacjach (mail, whatsapp, messenger, twitter),
- telefon powinien być wciąż wspierany przez producenta (aktualizacja softu, narzędzia do robienia backupu na pc etc.),
- dobra jakość dźwięku i (mile widziany) equalizer z możliwością ręcznego dostosowania,
- przynajmniej 8 gb (dostępnej do użytkowania!) pamięci wewnętrznej,
- slot karty microSD
- rzadko podpinam się pod WiFi, więc 3G to minimum,
- fizyczna klawiatura QWERTY mile widziania, ale nie jest warunkiem koniecznym,
- jak najbardziej może być używka (mile widziane linki do ofert), ale w - co najmniej - dobrym stanie wizualnym,
- bez simlocka lub simlock Orange.

Przez lata broniłem się przed telefonami dotykowymi, więc byłem posiadaczem takich telefonów jak Nokia Asha 210, Nokia Asha 302, BlackBerry Classic. Natomiast przez jakiś czas służbowo korzystałem z Iphone X i przekonałem się, że dotyk "nie gryzie". Najbardziej byłem zadowolony z BlackBerry Classic i Iphone X, całkiem ok używało mi się też Noki Asha 302. O ile się nie mylę "jeżynki" mogą pod koniec roku skończyć wsparcie dla BB OS 10, więc Classic odpada.

Proszę o Państwa pomoc. :)
 #1071606  autor: Eragon
 11 maja 2019, 21:05
Miej świadomość że za te ok 200zł ciężko będzie o telefon na poziomie iP X :D

Szukałbym w byłych flagowach, tj:
- Xiaomi Mi5
- SGS 6
- LG G6
- Może jakaś Motka...

:smt006