DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1071190  autor: marryjan
 06 maja 2019, 20:38
Witam szanownych forumowiczów. Piszę z prośbą o pomoc ponieważ nadeszła smutna chwila, kiedy wysłużony P8 lite powędruje do szufladki jako telefon rezerwowy a jego miejsce zajmie nowy mniej mulący smartfon.
Wydawało mi się, że sprawa będzie dość prosta i skończę z Xiaomi Ale im więcej buszuję po sklepach i forach tym mniej pewny jestem wyboru.
Na chwilę obecną szukam telefonu do maksymalnie 850 zł (niższa cena to atut), który posłuży 2/3 lata bez zamulania i wielkich awarii. Z bajerów musi mieć wejście mini jack (słucham dużo audiobooków), wyświetlacz nie musi być rozmiarów deski do krojenia, ważne żeby był bezawaryjny i nie mulił przy korzystaniu z internetu, w gierki gram sporadycznie i to raczej nie wymagające, zdjęcia robię głównie rodzinie i dobrze żeby było coś na nich widać ale wernisażu nie planuję.
Po tygodniach przetrząsania internetów wytypowałem kilku potencjalnych następców P8ki:
Redmi Note 7 ewentualnie Note 5 - tu chciałem zapytać jak bardzo odczuwalna jest różnica między 5 a 7 przy konfiguracji 4gb ram, wiem że 5 ma starszy procek ale czy jest to aż tak zauważalne żeby dorzucać 150zł?
Huawei P20lite (nie ukrywam po P8 marka ma u mnie spory kredyt zaufania)
Xperia XA2 Plus (tu musiałbym upolować niezłą cenę)
Motorola Moto G7 power (o tym nie wiem nic ale recenzje raczej pozytywne)

To chba tyle gdyby ktoś miał inne typy to niech się nie krępuje. Wdzięczny byłbym też za komentarze użytkowników wyżej wymienionych telefonów.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 #1071258  autor: marryjan
 07 maja 2019, 16:54
Wygląda rzeczywiście cudnie. Tylko niestety powyżej mojego limitu finansowego. Szczerze mówiąc widziałem jakieś porównania Redmi Note 7 i Redmi Note 5 i chyba skłaniam się coraz bardziej ku temu drugiemu między innymi ze względu na niższą cenę.
 #1071276  autor: Eragon
 07 maja 2019, 21:14
Myślę, że jeśli różnica 150zł - to chyba można pójść w RN5. Jasne, stracisz głównie na wsparciu.
Za to RN7 ma większy wyświetlacz przy tych samych wymiarach.

Prawdziwy wybór dokonałbym porównując je w kwestiach aparatów - bo początkowe testy nie pokazywały wyższości 7 nad 5, no ale może po aktualizacjach się to zmieniło - tu tego nie wiem. Ah, no i ten 1GB RAM więcej... to już jest warte tych 60-70zł dopłaty...

:smt006
 #1071302  autor: marryjan
 08 maja 2019, 09:43
Myślałem o redmi note 5 w wersji 4gb ram i 64gb pamięci. W teście, który widziałem zdjęcia wychodziły rzeczywiście podobnie z lekkim wskazaniem na 5. A przy okazji z ciekawości zapytam czy ktoś coś słyszał/ widział o Note 5 pro z 6gb ram? Gdzieś kiedyś mignęło mi takie cudo ale udało mi się je namierzyć jedynie za jeny i rupie.
 #1071400  autor: marryjan
 09 maja 2019, 17:03
Klamka zapadła. Kupiłem dziś Redmi Note 5 w wersji ze snapem 636 4 gb ram i 64 gb pamięci. Przez chwilę jeszcze wachałem się bo wyhaczyłem promocję na Mi 8 lite ze snapem 660 za 719 zł ale brak zlotu na kartę pamięci i wyjścia słuchawkowego przeważył.