DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1067945  autor: kouczan
 20 mar 2019, 21:10
Witam!
Szukam telefonu, który chociaż w części spełniałby poniższe wymagania:
- dual sim
- przyzwoita bateria
- możliwie jak najlepszy aparat (to jest podstawa)
- najlepiej nie więcej niż 5-5.5" (optymalne wymiary samego telefonu to ok. 7x14 cm)
- LTE
- NFC byłoby atutem ale nie jest niezbędne

Telefon głównie służy do rozmawiania i przeglądania internetu (taptalk, feedly itp.). Celowo nie podaję zakresu cenowego bo tak naprawdę nie wiem ile za taki telefon trzeba dać. Po głowie chodzi mi P10, ale szczerze wolałbym wydać połowę tego co kosztuje. Jest to możliwe?
 #1068028  autor: Lawrence72
 21 mar 2019, 17:53
Z połowa ceny P10 będzie ciężko. Na myśl przychodzi mi jeszcze Honor 10Lite (do wyrwania w do 1k.pln) zdjęcia są dobrej jakości jednak ekran to 6,2 mimo to sam telefon nie jest aż tak duży a sam ekran zajmuje ponad 90% frontu. Posiada też NFC.
Druga opcja to Moto G6 plus, też do wyjęcia poniżej tysiąca złotych.
 #1069004  autor: Sodarr
 03 kwie 2019, 13:12
Polecam Honor 8, znajdziesz poniżej 1000, bardzo dobry aparat i reszta funkcji też niczego sobie. U mnie bateria po 2,5 siada ale tak to super.
 #1069006  autor: FKS_91
 03 kwie 2019, 13:33
Moim zdaniem bardzo fajnym wyborem byłby Xiaomi Mi A2 lite. Posiada bardzo dobrą baterię 4000mAh. Czysty andorid. Tylko wysokość jego to ko 15cm no i nie ma NFC. Smartfon bardzo wydajny i koszt np w sferis poniżej 800zł.
 #1069306  autor: tattared
 09 kwie 2019, 19:18
FKS_91 pisze:
03 kwie 2019, 13:33
Moim zdaniem bardzo fajnym wyborem byłby Xiaomi Mi A2 lite. Posiada bardzo dobrą baterię 4000mAh. Czysty andorid. Tylko wysokość jego to ko 15cm no i nie ma NFC. Smartfon bardzo wydajny i koszt np w sferis poniżej 800zł.
W sferisie można nawet za 675 znaleźć Mi A2 Lite, nie wiem, jak sprawdzałeś te ceny :)
 #1069412  autor: FKS_91
 11 kwie 2019, 15:43
tattared pisze:
09 kwie 2019, 19:18
W sferisie można nawet za 675 znaleźć Mi A2 Lite, nie wiem, jak sprawdzałeś te ceny :)
Wszystko zależy o jakiej wersji mówimy :) ja akurat pisałem o wersji 4/64GB.
 #1073899  autor: zbyneksmetana
 12 cze 2019, 08:45
Ja sie dołączę do wątku. Miałem dotąd xiaomi redmi 4a niestety zepsuła się kamera. Szukam smartfona "na siłownie". Priorytetem dla mnie jest jakość filmów w zamkniętych pomieszczeniach. Cena mniej więcej 600 zł ... raczej nowy. Telefon nie bedzie sluzyl do gier, jedynie internet, rozmowy, facebook, kręcenie filmów w zamknietych pomieszczeniach. Zalezy mi przede wszystkim zeby jakość filmów/zdjęć byla lepsza niz w tym starym modelu redmi 4a. Chodzi mi tylko o jakość filmów im większa szczegółowość tym lepiej, nie musi byc efektów jakichś dodatkowych, żeby tylko filmy byly dobrze widoczne i szczegółowe. Moze jeszcze zeby bateria w miare dlugo trzymałą i telefon nie był duży (kobieca ręka, chyba mniejszy niż 6 cali). Patrzylem na dwa modele redmi 6a i redmi 6, ale nie wiem czy filmy są tam lepszej jakosci niż redmi 4a.

Pozdrawiam.
 #1076670  autor: kouczan
 21 lip 2019, 20:19
Wracam do tematu. Pooglądałem trochę telefonów na żywo i zwiększyłem budżet. W tej chwili skłaniam się ku P20. Czy w podobnej cenie znajdę coś lepszego (tak jak pisałem wcześniej najbardziej zależy mi na aparacie)? Wszelkie używki raczej nie wchodzą w grę - telefon chcę kupić na FV do firmy.
Pozdrawiam
 #1077614  autor: kouczan
 01 sie 2019, 15:53
Jeszcze jedno pytanie: jak P20 wypada w porównaniu z S8 lub S9. Jest sens brać używki Samsunga czy lepiej iść w nówkę Huaweia?