DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1063834  autor: forum_tg
 30 sty 2019, 21:42
Witam,

potrzebuje telefon dla żony, poprzez selekcję wybrałem następujące modele:
LG G6
Samsung Galaxy A7 2018
Samsung Galaxy A8 (2018)
Huawei MATE 20 LITE
Huawei P20 lite

Zgodnie z powyższym, budżet to tak jak maksymalna cena najdroższego z powyższych telefonów i nie chce go przekroczyć.
Najważniejsze parametry to:
- dobry aparat (najczęściej wykorzystywany)
- dobra bateria
- przeglądanie internetu
- proste i nie obciążające za bardzo system aplikacje
- aktualizacje systemu (jeżeli da się jakoś przewidzieć) + nowy android
- jak będzie dual sim to fajnie, ale nie jest to konieczne.

Proszę o opinie który z powyższych modeli jest najlepszy i najbardziej opłacalny.

Aktualnie najbardziej skłaniam się ku: Huawei MATE 20 LITE
Ostatnio zmieniony 04 lut 2019, 12:30 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Aktualizacja tytułu.
 #1063863  autor: marcz123456
 31 sty 2019, 11:24
Ja bym kie kupił żadnego z nich.

Jak ładnie napisane. Tzn. ile?
forum_tg pisze:
30 sty 2019, 21:42
Zgodnie z powyższym, budżet to tak jak maksymalna cena najdroższego z powyższych telefonów i nie chce go przekroczyć.
 #1064004  autor: kathumax
 01 lut 2019, 11:29
A7 i Mate 20 lite za duże dla kobiety, P20 lite ma słabszy aparat, G6 robi się już dość wiekowy.
A8 to taka dobra wypadkowa - przyzwoity aparat, niezły design, dobra bateria. Razem daje to dobry telefon dla kobiety. Bo pamiętaj o najważniejszym - skoro to telefon dla żony, to ma się JEJ podobać, nie tobie....
 #1064062  autor: forum_tg
 01 lut 2019, 20:18
kathumax pisze:
01 lut 2019, 11:29
skoro to telefon dla żony, to ma się JEJ podobać, nie tobie....
oczywiście, że tak. Ale de facto jak włoży telefon do etui książkowego to wygląd jest na drugim miejscu.
Dobrze zauważyłeś, że nie może być zbyt duży, bo będzie nie wygodnie, a w torebkach i tak wszystko noszą ;) Dodatkowo przy dziecku to jedną ręką może być bardzo nie wygodnie.
A8 to taka dobra wypadkowa - przyzwoity aparat, niezły design, dobra bateria.
Ale A8 ma dobrą baterię? myślałem, że najsłabszą w porównaniu z P20lite, Mate 20 lite czy A7
Do tego te 32 GB pamięci wewnętrznej - to tak średnio.
 #1064090  autor: kathumax
 02 lut 2019, 00:52
P20 lite to ma raczej mocno średnią baterię, pozostałe 3 w praktyce - podobną (lepszą).
Jak 32GB będzie mało, to wrzucisz kartę i tyle.

Serio, weź ją do sklepu, niech sobie "pomaca" i wybierze - to na tyle podobne (jakościowo) telefony, że to jest kluczowy element, a nie któryś z parametrów. Jedynie bym chyba odpuścił P20 lite, bo on akurat trochę odstaje (zdjęcia, bateria).
 #1064197  autor: forum_tg
 02 lut 2019, 18:48
Po "wizji" ;) stanęło na wyborze pomiędzy dwoma modelami:
A8 2018 vs P20 lite

Wielkość pozostałych spowodowało że "odpadły".

Teraz to już ja mam zdecydować który lepszy i tutaj mnie zaskoczyłeś, że A8 "wygrywa". Myślałem że P20 lite jest lepszy.
A Samsung A8 2018 otrzymał aktualizację androida do wyższej wersji? jakiej?
 #1064219  autor: forum_tg
 02 lut 2019, 22:30
Żonka do tej pory korzystała z Samsungów, więc ten wybór jej bardzo pasuje.
Przed teraźniejszym szukaniem telefonu, porównując modele, sądziłem błędnie że A8 jest znacznie słabszy.

Bardzo dziękuje za pomoc i przekazane sugestie.
 #1064402  autor: forum_tg
 04 lut 2019, 17:58
Z zakupem Samsunga A8 2018 jest lekki problem. Żeby był niebrandowy i z "większego" sklepu. Takie same ceny były dla telefonów Dual Sim i singiel , ale już trudno znaleźć.
Bestcena mnie nie intersuje.

Możecie polecić dobry sklep z nowym A8 (nie z odzysku od operatora) lub inny w tej cenie?
Jak się nie uda A8 to p20 lite? czy może coś innego niż zaproponowałem.
Musi być zachowany maksymalny rozmiar takie jak ma A8/P20
 #1064437  autor: forum_tg
 04 lut 2019, 21:11
To co proponujesz? podaj jakieś modele.
Wielkość jak A8 / P20, cena ok 1400 zł - reszta powyżej.
 #1064463  autor: kathumax
 04 lut 2019, 23:26
marcz123456 pisze:
04 lut 2019, 19:05
Wybrałeś dwa najgorsze z najbardziej absurdalnym współczynnikiem cena/jakość.
Akurat A8 to świetna propozycja w ze średniej półki.
x-kom powinien je mieć za 1200 pln.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2019, 13:24 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Niepoprawne zwroty.