DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1057707  autor: J4kub
 30 lis 2018, 01:04
Cześć, chciałbym kupić nowy telefon za ok. 1000 zł. Zastanawiam się nad Xiaomi Redmi Note 5 czy znajdę coś lepszego w tym przedziale? Mam również okazję kupić rocznego iphona 7 od znajomego. Od telefonu wymagałbym tylko płynności i w miarę dobrego aparatu który będzie lepszy niż w moim obecnym Redmi note 4x. Liczę na waszą pomoc i inne propozycje. Dziękuję i pozdrawiam :)
 #1057898  autor: Lawrence72
 01 gru 2018, 21:54
To jedna z lepszych propozycji, spokojnie możesz wchodzić w ten model. Jako alternatywę podrzucę A2Lite z "notchem". Sprzęt jest wydajny i dobrze zooptymalizowany, posiada czystego andka chociaż sama bateria jest nieco gorsza niż w "RN" 5.
 #1057903  autor: Eragon
 01 gru 2018, 23:07
Wymiana RN4 na RN5?

No jeśli musisz...

:smt006
 #1057922  autor: harys
 02 gru 2018, 09:16
Eragon pisze:
01 gru 2018, 23:07
Wymiana RN4 na RN5?

No jeśli musisz...
A co jest nie tak z taką wymianą?
Sporo mocniejszy proc, zdecydowanie lepszy aparat,lepsze zagospodarowanie przestrzeni z przodu.
 #1058234  autor: FKS_91
 04 gru 2018, 20:31
Jeśli musisz to bym się zastanowił nad Xiaomi Mi A2. Telefon z czystym androidem, dobry procek, dobry aparat (myślę, że lepszy niż w poprzednim i niż w Redmi Note 5). Jeśli możesz cosik dołożyć to bym się pokusił o LG G6.
 #1058453  autor: tattared
 06 gru 2018, 19:11
Taka wymiana, imo, ma sens tylko jeżeli Twoim dotychczasowym smartfonem targa mniejsza lub większa niedyspozycja, w przeciwnym wypadku skok jakościowy będzie niewspółmierny do wydanych pieniędzy , no chyba, że przeszkadza Ci nijaki aparat w RN4 - wtedy wymiana może mieć sens, ale nie na Note 5, a na Mi A2 - dużo lepsze aparaty, stabilizacja obrazu, nagrywanie w 4K.
 #1058713  autor: ursa20
 08 gru 2018, 19:36
Stojąc przed podobnym wyborem (Redmi Note 5, Mi A2) zdecydowałem się na Asus Zenfone Max Pro M1. Parametry jak Note 5 i prawie czysty Android (dodana od Asusa jest praktycznie tylko obsługa gestów), ale bateria 5000 mAh i NFC na pokładzie. Brak WiFi 5 GHz, ale to akurat jestem w stanie przeboleć. Jakość zdjęć zdecydowanie poprawia się po instalacji Google Camera (sposób na youtube). Przeskok z Redmi 4A - kolosalny. No i bateria - cały dzień Pokemonów bez powerbanka :mrgreen: