DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1136482  autor: neah33
 26 wrz 2022, 09:48
Hej, chciałbym prosić o pomoc w zakupie nowego telefonu. Cena - najlepiej w granicach 2-3 tys. Myślałem nad Sony (zawsze miałem Sony i przyzwyczaiłem się), jednak nie dość, że są drogie, to jeszcze większość chyba w innych proporcjach 21:9 niż normalne smartfony, a raczej to by mi nie odpowiadało.

Przede wszystkim zależy mi na:

Kamera - aby robić jak najlepsze zdjęcia, zarówno w bliży, dali jak i ew. do selfie, aby tak jak ekran - aby były NATURALNE, rzeczywiste kolory (bez żadnych sztucznych, neonowych podbić kolorów, filtrów czy losowych zmian kolorystyki - robiłem ostatnio zdjęcia motorolą dwa pod rząd i wyszły dwa inne kolory, nie wiem czemu tak samo robilem w ciemnym pomieszczeniu a na zdjęciu tło było jasne, jakby robione z lampą błyskową - dlaczego?), aby była dobra stabilizacja obrazu (optyczna?) normalnie jak i w zoomie, by zdjęcia nie były rozmyte albo nieostre. Najczęściej robię zdjęcia tradycyjnym formatem (bodaj 3:4), innych nie używam, jak również nie używam jakichś szerokich trybów makro czy 0,5x czy innych, które zniekształcają obraz gdzie np stopa jest dwa razy większa od głowy, wolę realny obraz 1:1 a nie np panoramiczne rozszerzone zakrzywione). Również zależy mi na dobrych filmach, aby były płynne, nie sztuczne, ostre. PS: I żeby nie było tak, jak w niektórych telefonach, że (z reguły przy słabym oświetleniu) zdjęcie robi się przez kilka sekund (kółko się ładuje i jest komunikat by nie ruszać telefonem, mimo stabilizacji... czemu?)

Ekran - tak jak wyżej - aby kolory były naturalne, realne, nie żadne nasycone ulepszenia.

Dźwięk - dobra jakość dźwięku do słuchania muzyki. Tutaj również - naturalny dźwięk, bez żadnych wzmacniaczy, podbić bassów czy innych pierdół.

Wymiary/waga - preferowałbym telefon mniejszy , aby można było obsługiwać jedną ręką i by się mieścił do kieszeni, więc raczej mniejszy niż 6,4", 180g

Z pozostałych istotnych rzeczy, to chyba tylko ilość ramu - wydaje mi się, że 8GB to minimum.