DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1121696  autor: chronos
 10 wrz 2021, 11:59
Cześć,
rozglądałem się za komórką z nowoczesnym aparatem- min 30Mpa, który miałby mi służyć jako aparat w podróży. Bardzo chętnie z drugiej ręki.

Wrzuciłem w www.gsmarena.com tylko dwa filtry - aparat właśnie i minijack i wyskoczyło mi morze różnych aparatów. Pozatym, czego nie wzialem pod uwage w pierwszym filtrze, to ilość pamięci - co najmniej 128 GB ROM (żeby te zdjęcia gdzieś mieścić) i 8 GB RAM.
Pozatym, może się zdażyć, że nie bede mógł telefonu ładować codziennie - oprócz trybu samolotowego, jako najlepszego przyjaciela zachowywacza baterii, czy da się jakoś te baterie zachować? Mniejszy ekran, to też mniejsza bateria...

Oprócz tego interesuje mnie czysty system - bez wodotrysków i współczensnego płukania głowy użytkownika "informacjami" których nie da się usunąć. Jesli bede mógł zmienic podstawowy AndroidOS na custom ROM, tym lepiej.

Poniżej jest część listy tych telefonów. Niektórych nazw "Tecno", "Oppo", "Realme", "Infinix", "Vivo" wcale nie znam. (sam mam OnePlus 6).

Motorola i Nokia są dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Na liście znajduje się również ASUS. Samsung i Xiaomi miaja lacznie 25 (1) pozycji.



Czy któreś z tych telefonów powinienem odrzućić na wstępie, a innym przyjrzeć się dokładniej?

Samsung M12
A21s
M21
A22
A31
M31
A32
M32
A51
A52s
A71
A72


Nokia G50
XR20

Motorola Edge 20 Fusion

Xiaomi Poco X3 Pro
Poco x3 NFC
Redmi Note 8
Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 9 Pro
Redmi 9T
Xiaomi Redmi Note 9
Redmi 10 Prime
Redmi Note 10
Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 10S
Redmi Note 10 Pro Max
Redmi Note 10T

Asus ROG Phone
Zenfone8

ZTE nubia Red Magic 6s Pro
nubia red Magic 6s

Realme GT Master
GT Neo2
8 Pro
GT 5G
8i
C25s
7 Pro
A74

Tecno Camon 17 Pro
Pova 2
Phantom X
Spark 7 Pro
Camon 17


Oppo Reno6

Vivo y33s

Infinix Note 10 Pro
 #1121885  autor: mariusz9a
 15 wrz 2021, 13:30
chronos pisze:rozglądałem się za komórką z nowoczesnym aparatem- min 30Mpa, który miałby mi służyć jako aparat w podróży.
Nie oceniaj aparatu po ilości Mpx. Aparat np. 200Mpx w jakimś "szrocie" będzie dużo gorszy niż np. 12Mpx we flagowym telefonie.
 #1122019  autor: chronos
 18 wrz 2021, 15:40
Czy w kwestii wybrania komórki pod aparat, czy są jakieś 'rules of thumb' od których mogę zacząć?

Ok, a skad moge wiedzieć w takim przypadku, który z telefonów ma właściwy aparat, a który nie?

z recenzji jakiegos Realme, ze strony głównej, wyciągnałęm to

główny aparat 64 Mpix (matryca Omnivision OV64B40, 119°, przysłona f/1,8, piksele 0,7 µm),
aparat szerokokątny 8 Mpix (Hynix Hi846, f/2,3, 1,12 µm)
makro 2 Mpix (Omnivision OV02B10, f/2,4),

rzeczywiście specyfika rośnie - jak się to jednak ma to do wyboru którego chce dokonać?
czytać setki recenzji i nauczyć się tego całego fachu fotograficznego żeby wybrać model telefonu?

Czy w kwestii wybrania komórki pod aparat, czy są jakieś 'rules of thumb' od których mogę zacząć?
 #1122106  autor: mariusz9a
 20 wrz 2021, 08:27
Moim zdaniem najlepiej kierować się "ślepymi testami" aparatów. Jest kilka takich zestawień w necie. Moim zdaniem jest to najbardziej wiarygodne, ponieważ nie jest zaburzona ocena zdjęcia przez pryzmat modemu i marki telefonu (oceniając zdjęcie nikt nie we z jakiego telefonu pochodzi). Nawet widzę, że ktoś zrobił filmik z takim testem: https://www.youtube.com/watch?v=LTw_sknRrI8