DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1116906  autor: mulec
 27 maja 2021, 11:43
Wypadłem trochę z obiegu, mój obecny telefon to zabytek Xiaomi Redmi3 pro, niestety korporacje zmuszają mnie do zmiany bo wiele aplikacji nie obsługuje już mojej wersji androida... więc przyszedł czas na coś nowego.

Wymagania raczej płynne:
- dobra bateria
- dobry aparat, fajnie jakby był również szerokokątny, i jakby dawał radę w zdjęciach nocnych
- dobre nagrywanie dźwięku i video
- rozmiar? tak żeby zmieścił się w kieszeni męskich spodni :P
- żeby był niezawodny i się nie zawieszał
- żeby się nie rozpadł przy pierwszym upadku...
- cena za nowy do 1500zł przy zakupach w internecie
- fajnie jakby miał obsługę kart microsd - ale nie jest to wymóg jeśli ilośc pamięci wewnętrznej będzie wystarczająca
- fajnie jakby taki telefon posłużył z 5lat

z producentów nie mam jakichś specjalnych preferencji Xiaomi, spełniało moje oczekiwania przez ostatnie lata

Dzięki za wszelką pomoc
 #1117817  autor: mulec
 18 cze 2021, 12:34
Dzięki za wszystkie sugestie :mrgreen:

Zidentyfikowałem modele, które mnie interesują:
- Xiaomi Redmi Note 10 pro
- Xiamoi Mi 11 Lite
- POCO X3 Pro
- POCO F3

Moim faworytem jest Note 10 Pro, macie jakieś doświadczenia z tymi modelami, któreś szczególnie odradzacie/polecacie?

Dzięki za wszelką pomoc
 #1118005  autor: Eragon
 22 cze 2021, 20:09
Obydwa Poco były/są w ładnych cenach/promo teraz na Amazonie ;)
Ogólnie wszystkie to Xiaomi, więc wszystkie polecane hah
Może jedynie ten Lite do mnie mniej przemawia... Ale to wszystko zależy od ceny. Poluj chłopie!

:smt006
 #1118143  autor: Eragon
 25 cze 2021, 22:20
Prawdopodobnie poleciliby Ci nowości z serii A od Samsunga... ale nie mam pojęcia co do dokładnych nazw - Samsung od 10 lat do mnie nie przemawia, i się to szybko nie zmieni.
Poleciłbym OP, ale po ostatniej fuzji z Oppo - nie do końca wiadomo czy marka wyjdzie na tym dobrze wiec lekki strach pchać się w zakup ich sprzętu, chociaż te co wyszły, są oczywiście dobre dalej (acz, w tym budżecie flagowca nie kupimy niestety).

:smt006
 #1118736  autor: 7xx654465
 08 lip 2021, 15:54
Również zastanawiałem się nad zakupem tego realme, oraz oppo a91, że względu na amoled, ale po obejrzeniu ich w sklepie nie spodobała mi się jakość wyświetlacza, jak dla mnie najlepsze amoledy ma Samsung.
Kolega używa tego realme 7pro ok.3mce i chwali sobie, wcześniej miał H p20.