DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
 #898990  autor: Xavi
 07 gru 2016, 12:27
Niedawno usługa AP weszło do Polski, korzystacie z tego, jakie wrażenia działa bez problemu.
Ja wcześniej korzystałem z HCE w BZWBK i było super chociaż sama aplikacja powodowała trochę problemów to płatności działały dobrze. Niestety zamknąłem to konto i teraz aby korzystać z AP otworzyłem rachunek w Alior.
Jak na razie średnio według mnie więcej nieudanych niż udanych transakcji w wbk tego nie było.Nie czuje się zbyt pewnie z tym bo nigdy nie wiadomo kiedy zadziała a kiedy nie. To podobno kwestia terminali w sklepach i ich oprogramowania. U mnie w Lidlu i Leclercu nie poszło. Jak u Was?
 #898992  autor: f0ku5
 07 gru 2016, 12:31
Oprogramowanie nie ma nic do tego. Wszędzie tam gdzie była akceptowana karta zbliżeniowa tam zadziała każda karta HCE.
Ja z AP nie korzystam, ponieważ nie mam konta w obsługiwanym banku, ale mniej więcej w tym samym czasie weszły płatności HCE i to właśnie z nich korzystam. Wywaliłem kartę z portfela, a telefonem płacę dosłownie wszędzie :)
 #899007  autor: Xavi
 07 gru 2016, 13:43
f0ku5isko pisze:Oprogramowanie nie ma nic do tego. Wszędzie tam gdzie była akceptowana karta zbliżeniowa tam zadziała każda karta HCE.
Otóż nie, to zależy od terminala. Przeczytaj ostatni akapit tego artykułu.
http://prnews.pl/hydepark/klienci-nest- ... 53507.html
 #899076  autor: f0ku5
 07 gru 2016, 22:44
Autor tego artykułu nie za bardzo wie, o czym pisze.
Powiem tak - ja mam rację, a jeśli Ty twierdzisz inaczej to możemy się założyć, o cokolwiek ;-)
 #899183  autor: Xavi
 08 gru 2016, 16:16
f0ku5isko pisze:Autor tego artykułu nie za bardzo wie, o czym pisze.
Powiem tak - ja mam rację, a jeśli Ty twierdzisz inaczej to możemy się założyć, o cokolwiek ;-)
:mrgreen: no to ja bardziej wierzę autorowi tego artykułu bo jest w branży nie od dziś i ma kontakt z firmami działającymi w tym zakresie typu operatorzy płatności, terminali i banki.
Chociaż Twoje argumenty merytoryczne są bardzo mocne i ciężkie do podważenia :lol:
 #899236  autor: f0ku5
 08 gru 2016, 22:29
Xavi, mi naprawdę nie zależy na Twojej opinii ;-) Pisałem, że możemy się założyć - nie skorzystałeś.
Powiedzmy, że pracuję w tej branży i wiem jeszcze lepiej od autora tamtego tekstu, jak to działa. Piszesz, że kontaktuje się z "firmami działającymi w tym zakresie", a więc ze mną.
Powtórzę - terminal płatniczy NIE odróżnia telefonu od karty.
 #899316  autor: Xavi
 09 gru 2016, 15:37
Tylu speców tutaj a nikt nie korzysta z tej usługi?
 #899917  autor: Pumar
 13 gru 2016, 18:54
U mnie działa ok, na wszystkich terminalach, z tym, że muszę być na pulpicie żeby zadziałało, nie ważne czy telefon jest zablokowany czy nie. Jeżeli po odblokowaniu telefonu masz jakąś apkę otwartą na pełny ekran to nie zadziała.

Druga rzecz - działa to troszkę wolniej od karty. Nie mam porównania z wbk, ale w porównaniu do karty to muszę telefon chwilę dłużej przytrzymać przy terminalu (na oko 1s vs około 0.5s przy karcie, karty nigdy nie trzymałem, tylko mogłem "machnąć" i zadziałało, z telefonem tak nie zrobie). Możliwe też że to przez już trochę starszy telefon (lg g3). Jak "machnę" telefonem to potem dostaję dziwne komunikaty typu "tylko jedna karta" itp.
 #933300  autor: fa_bian
 21 cze 2017, 19:11
ja też korzystam ;) u mnie działa bez problemu - mam w Orange Finanse. Dużym plusem jest dla mnie to, że nie musiałem instalować aplikacji Android Pay, bo ta apka bankowa ma już to w sobie. Same płatności - ok. Wystarczy zbliżyć telefon i gotowe. Nie zauważyłem, że muszę trzymać jakoś dłużej niż kartę... to tak samo krótka chwila - tak mi się wydaje ;)
 #933330  autor: piotrzet
 21 cze 2017, 21:12
Korzystam i problemu nie mam na kilkaset transakcji z 10 nie przeszło reszta normalnie i to na samym początku teraz już problemów do tej pory nie miałem

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png