DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 10 z 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
 #1093099  autor: Robin560
 11 kwie 2020, 10:28
Chyba nadszedł czas by zakończyć współpracę z santanderem :( Zamknęli najbliższy oddział, a nie nie uśmiecha mi się jeździć na drugi koniec miasta by skorzystać z wpłatomatu. Miałem ostatnio problem z przelewem zagranicznym.
Więc proszę o poradę w wyborze nowego głównego konta.
wymagania:
łatwe warunki uniknięcia opłaty za konto i kartę (najlepiej x transakcji kartą) jednak to konto do 26 lat to nie powinien być problem
google pay (nie HCE)
blik z przelewami na telefon
mile widziane kilka przelewów natychmiastowych
Użycie :
ok. 5 wypłat z bankomatów
ok.5 wpłat w wpłatomacie
wiele przelewów blik i elixir
codzienne płatności kartą (dzielone z Tmub dla zwrotów)

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1093324  autor: Robin560
 16 kwie 2020, 10:35
Hej zapomniałem dodać bankomaty i wpłaty w mojej okolicy ma większość banków poza
santanderem
alior
po przejrzeniu ofert moimi zainteresowały mnie oferty millenium i ing.
Proszę o opinię na temat ing to jeden z kilku banków których nie testowałem.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1093328  autor: Remington
 16 kwie 2020, 11:15
@darek032
Polecasz konto 360, a jego nie możesz mieć od 9 lat lecz krócej. Millennium od zawsze blokuje możliwość zmiany rodzaju konta na nowsze, przez co zapewne musiałeś zamknąć dotychczasowe by otworzyć konto 360. Dlatego ten bank tylko z pozoru jest fajny.

@Robin560
Sprawdź sieć wpłatomatów Millennium, bo jeśli to tylko dawne oddziały Eurobanku, to mogą zniknąć.
 #1093354  autor: forum_tg
 16 kwie 2020, 19:40
Polecam Millennium
Dobrze dzialajaca aplikacja oraz strona
Świetny kontakt z BOK
Łatwo osiągnalne konto za darmo
Konto oszczędnościowe na 2,5% bez problemu na cały czas i na wszystkie środki
 #1093356  autor: Remington
 16 kwie 2020, 19:59
forum_tg pisze:
16 kwie 2020, 19:40
Konto oszczędnościowe na 2,5% bez problemu na cały czas i na wszystkie środki

To podwójny fake - aby mieć cały czas promocyjne % w Millennium to z problemem (cykliczne zawracaniem sobie głowy przelewaniem kasy do innego banku), no i nie jest to na wszystkie środki.

Brak Google Pay. Reszta zalet się zgadza.

Jeśli faktycznie istotne są wpłatomaty, to @Robin560 musi określić jakie ma w pobliżu, bo ich dostępność bardzo zawęzi wybór.
 #1093360  autor: Robin560
 16 kwie 2020, 20:31
wpłatomaty są dla mnie istotne
sprawdzałem sieć oddziałów millenium mam w okolicy oddziały nie przejęte z eurobanku w oddziale przejętym nie ma wpłatmatu.
w okolicy mam wpłatomaty
Euronet, Planet cash, Millenium. Ing, Credit Agrecole (Euronet w oodziale),mBank, Pekao, PKO.
millenium wygląda dobrze ale brak Gpay trochę boli.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1093364  autor: Remington
 16 kwie 2020, 20:50
@Robin560,
a może TMUB potraktuj jako główne konto, a w tym drugim (którego poszukamy) poszukaj tego czego TMUB nie ma?

Jeśli tak, to zamieść jeszcze raz swoją listę kryteriów, pod wykreśleniu z niej rzeczy dostępnych w TMUB (Google Pay mają, bezpłatne wpłatomaty tez, ale chyba limitowana liczba użyć, wypłaty, BLIK coś tam jeszcze). To powinno znacznie rozszerzyć listę "kandydatur".
 #1093371  autor: Robin560
 16 kwie 2020, 22:07
dobry pomysł
w Tmub mam konto premium wpłatomaty chyba 5, wystarczy.
w Tmub spredy są straszne to oferta walutowa pewnie kantor alior
jako drugie konto gpay nie jest już tak ważne
warunki bezpłatności proste do spełnienia (najlepiej x transakcji kartą)
karta visa
mile widziana dobra oferta oszczędnościowa
Dzięki wszystkim za pomoc.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1093377  autor: Remington
 16 kwie 2020, 22:35
Do oferty walutowej najlepszy jest Alior Kantor, byle trzymać w nim EUR zamiast złotówek. Przelewy z TMUB będziesz miał od ręki, więc możesz traktować to jako jedno.

Jako drugie konto dobrze będzie pasować Millennium 360. Warunkiem darmowości jest wpływ min. 1 tys. zł z innego banku (lub z Millennium od innej osoby) + min. 1 płatność kartą lub Blikiem. Jeśli w obu bankach podasz różne numery telefonu, będziesz mógł sobie przelewać ekspresowo między nimi na nr telefonu. Za 5 zł można mieć dodatkowo całkiem dobre ubezpieczenie assistance. Ofertę oszczędnościową mają niezłą choć wymagającą trochę zachodu, ale ostatnie decyzje RPP mogą pogrzebać wszystkie te oferty. Może załapiesz się nawet na jakąś promocję dla nowych klientów w Millennium i Kantorze.
 #1093380  autor: forum_tg
 16 kwie 2020, 23:15
Remington pisze:
16 kwie 2020, 19:59
forum_tg pisze:
16 kwie 2020, 19:40
Konto oszczędnościowe na 2,5% bez problemu na cały czas i na wszystkie środki
To podwójny fake - aby mieć cały czas promocyjne % w Millennium to z problemem (cykliczne zawracaniem sobie głowy przelewaniem kasy do innego banku), no i nie jest to na wszystkie środki.
Nie ma problemu z wyższym oprocentowaniem na wszystkie środki na koncie oszczędnoścowym. Zgodnie z tym co napisałeś wystarczy przelać na inne konto i potem zwrócić.
Dlaczego twierdzisz że źle napisałem? Nie zgadzam się z tym
 #1093383  autor: Remington
 16 kwie 2020, 23:28
Proszę bardzo. Napisałeś:

2,5% bez problemu na cały czas - da się, ale jest problem w postaci konieczności
- pilnowania terminu końca każdej edycji promocji
- stałego utrzymywania konta w innym banku
- w odpowiednim terminie wykonania dwóch przelewów w Millennium
- następnie trzeciego z tamtego banku
- a w przypadku większych kwot powtórzenia ww. przelewów z racji możliwości przekroczenia limitów dziennych w obu bankach

na wszystkie środki - to również nieprawda, ponieważ oprocentowanie w poszczególnych edycjach promocji zawsze jest zależne od kwoty (degresywne)

Niemniej faktem jest, że lepsze oprocentowanie od standardowego da się uzyskać, ale nie w równej wysokości dla każdej kwoty oszczędności, no i przy pewnym nakładzie pracy do wykonania w tym celu.
 #1093386  autor: forum_tg
 17 kwie 2020, 06:34
Remington pisze:
16 kwie 2020, 23:28
Proszę bardzo. Napisałeś:

2,5% bez problemu na cały czas - da się, ale jest problem w postaci konieczności
- pilnowania terminu końca każdej edycji promocji
- stałego utrzymywania konta w innym banku
- w odpowiednim terminie wykonania dwóch przelewów w Millennium
- następnie trzeciego z tamtego banku
- a w przypadku większych kwot powtórzenia ww. przelewów z racji możliwości przekroczenia limitów dziennych w obu bankach
Potwierdzam powyższe - dla mnie wykonanie przelewu (a robię ich sporo) nie stanowi problemu, więc nawet nie wziąłem że dla Kogoś może to stanowić utrudnienie, problem
na wszystkie środki - to również nieprawda, ponieważ oprocentowanie w poszczególnych edycjach promocji zawsze jest zależne od kwoty (degresywne)

Niemniej faktem jest, że lepsze oprocentowanie od standardowego da się uzyskać, ale nie w równej wysokości dla każdej kwoty oszczędności, no i przy pewnym nakładzie pracy do wykonania w tym celu.
Potwierdzam powyższe - zbyt duża generalizacja z mojej strony, od długiego czasu jest to kwota do 100 tys. zł.
powyżej 100 tys. drastycznie spada, ale i tak jest wyższe niż w nie jednym banku jako podstawowe oprocentowanie (chyba teraz jest 0,5%).
Dla oszczędności powyżej 100 tys. warto mieć otworzone konta na członków rodziny ;)

Porównując Konto Oszczędnościowe Millennium z Mega Oszczędnościowym w Alior to na + dla Millennium. Nie ma problemu z określeniem dnia kiedy weryfikowany jest stan konta (czyli tzw. będą nowe środki w stosunku do...). W Alior ten termin jest za każdym razem różny. Często zdarza się przegapić datę i można skorzystać z co drugiej promocji.
 #1093396  autor: Remington
 17 kwie 2020, 11:58
forum_tg pisze:
17 kwie 2020, 06:34
dla mnie wykonanie przelewu (a robię ich sporo) nie stanowi problemu, więc nawet nie wziąłem że dla Kogoś może to stanowić utrudnienie, problem

Nie przelewu, a trzech przelewów + wszystkie pozostałe punkty i to już się robi zawracanie głowy. Jak ktoś ma ponad 50 tys. zł to musi w dodatku te przelewy rozplanować na kilka dni, bo nie zmieści się w dziennym limicie, a limity w drugim banku też mogą to samo spowodować. A to dodatkowa upierdliwość. Niemniej da się.
 #1093411  autor: Remington
 17 kwie 2020, 16:58
Limit Główny (dzienny)*
... PLN
(Max: 50000 PLN)

Limit Mobilny (dzienny)*
... PLN
(Max: 10000 PLN)


O mobile zapomniałem, wiec nie 50 a 60 tys. dziennie przy jednym przelewie więcej niż pisałem.

Edit: na stronie banku nie znalazłem, ale na jakimś blogu ktoś napisał, że można mieć limit 100 tys. pod warunkiem aktywacji autoryzacji mobilnej. Czyli da się, choć z kolejną upierdliwością (mobilna autoryzacja jest fajna dopóki nie pojawi się błąd lub problem z telefonem).
 #1093417  autor: Robin560
 17 kwie 2020, 19:13
co do oferty oszczędnościowej w każdym banku przyzwoite oprocentowanie wymaga kombinowania przeżyję te wypłaty
zaciekawiłeś mnie tym pakietem assistance jakieś szczegóły jakiś link bo nie mogę na stronie banku znaleść
czy da się otworzyć konto w millenium bez wizyty w oddziale?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1093418  autor: Remington
 17 kwie 2020, 19:24
Assistance jest jednym z najlepszych na rynku i kosztuje 4,99 zł miesięcznie. Mam i korzystam:

https://www.bankmillennium.pl/klienci-i ... zo-pomocny

Można otworzyć zdalnie przez "na selfie": https://www.bankmillennium.pl/klienci-i ... /konto-360

Może @forum_tg da Ci swój kod polecenia, to dostaniecie po 80 zł na głowę (w jakichś bonach) po spełnieniu dość łatwych kryteriów. Wymagana jest zgoda na spam, więc sam odpuściłem sobie udział w tej zabawie.

Jeśli się zdecydujesz, napisz na PW.
 #1093421  autor: Robin560
 17 kwie 2020, 20:16
postanowione otwieram konto w millennium ale nie potrzebuję kodu bo otworze je w promocji z goodie dają 200zł na konto i 100zł w karcie wirtualnej i wyklucza się z poleceniami. Pakiet assistance się przyda bo za niedługo wyprowadzam się na swoje.
a Kantor aliora ma nadal polecenia?
Dzięki wszyskim za pomoc

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
  • Strona 10 z 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12