DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 1 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
 #868345  autor: pakierhakierxd
 30 maja 2016, 09:12
Witam :)
W związku z wprowadzeniem przez T-Mobile usługi bankowe opłat myślę nad zmianą konta
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowe ... 36253.html
Co polecicie ?
warunek darmowe lub niskie opłaty !
wpłatomaty
wypłaty ze wszystkich bankomatów

W T-Mobile obecnie jak nie płaciłem kartą 200zł to płaciłem za konto tylko 6zł mc a teraz wychodzi że oprócz tego może być tak że będę płacić kolejne 6 za bankomaty i kolejne 6 za wpłatomaty !
porażka !! ;)

Rozszerzyłem zakres dyskusji o karty kredytowe. Przypominam, że wszelkie spamerstwo będzie tępione!

Remington
21.06.2018

Pozdrawiam :)
 #868346  autor: sql
 30 maja 2016, 09:33
Orange Finanse dostarczane przez mBank.
Wpłatomaty Euronetu, mBanku i jakieś tam (nie pamiętam ale jakaś mała sieć).
Konto darmowe, przelewy darmowe
Karta debetowa są 3 opcje:
-nie korzystamy z bankomatów to nie płacimy nic.
-korzystamy dowolną ilość z bankomatów i nie wykonamy 5 transakcji albo one nie rozliczą się w danym miesiącu zapłacimy 5 zł w skali miesiąca.
-korzystamy z bankomatów i wykonamy 5 transakcji i one się rozliczą w miesiącu to nic nie płacimy za kartę.
Jeśli byśmy wypłacali BLIKiem z bankomatów to tak jakbyśmy nie korzystali fizycznie z karty więc to także darmowe.

Przypuśćmy iż wypłacamy BLIKIEm i wpłacamy za pomocą karty we wpłatomacie oraz opcjonalnie wykonujemy transakcje w sklepie (albo i nie) to nic nie płacimy za konto i kartę.
 #868470  autor: VIP-Card
 30 maja 2016, 21:56
Wszędzie jest wszystko za darmo a warunki utrzymania karty są minimalnie różne, np. w dawnym Syncu który robi się coraz bardziej żałosny musisz mieć transakcji na 200 żeby nie zapłacić 6zł, w mBanku za 300 żeby zniwelować opłatę w postaci piątaka itd itp.

Moim zdaniem dobre konto charakteryzuje się tym, ile dają. T-Mobile cały czas daje 25zł cashbacku które i tak ma się nijak do 1250zł kiedyś. Nie wiem jak po zapowiedzianych zmianach. W Sygma zwracają do 50zł za zakupy kartą ale tylko w danej kategorii, inny bank daje za tankowani, jeszcze inny 5% od wpływu wynagrodzenia itd itp. Mając konta w bodajże 4 bankach można by spoko wykręcać 200zł miesięcznie : )

BTW nie wiem co chce zdziałać Alior który od ponad roku branduje się pod T-Mobile, jeszcze niedawno przyjął faux pas nagabując do fotografowania tych śmiesznych biało różowych kart płatniczych a teraz podkradł nazwę od Virgin
 #883643  autor: marcopolllo
 21 sie 2016, 14:58
Wiele banków oferuje obecnie różnego rodzaju promocje, w zasadzie kolejna oferta goni następną. Jest to z jednej strony dobre, bo im większa konkurencja tym więcej mamy możliwości wyboru i tym bardziej bankom zależy na nas, dzięki czemu są skłonni zaproponować nam dogodniejsze warunki.

Lecz czy w rzeczywistości tak jest? Zwykli ludzie oglądający telewizję, często są obrzucani ofertami bankowymi, w których to słyszy się ile to nie zarobimy w bardzo krótkim czasie. Tacy zwykli ludzie bardzo często zostają wręcz zahipnotyzowani i nie analizują szczegółów promocji.

Najważniejszą rzeczą, którą warto zrobić przed podjęciem decyzji o założeniu konta, która pozwoli nam uniknąć rozczarowania, a nawet pozwoli zarobić i tym samym zaoszczędzić jest szczegółowe przeczytanie regulaminu. Bo darmowe konto bankowe, bezpłatne przelewy, usługa cash back, bezpłatne wypłaty z bankomatu za granicą brzmią fajnie, ale nie jest już fanie kiedy okazuje się, że aby to mieć musisz wpłacać co miesiąc 2000zł na konto, robić kilka razy zakupy z wykorzystaniem karty płatniczej, cashback jest ale tylko do 50zł, a wypłaty są darmowe ale jest jeszcze opłata za przewalutowanie wynosząca kilka procent. Aktualnie na rynku są 3-4 konta warte uwagi. Porównałem je w artykule na moim blogu

Ważne jest również to abyśmy byli świadomi i odważni. Jeżeli konto nie spełnia oczekiwań to łatwo jest je zamknąć i założyć inne. Ciężko znaleźć bank, który swoimi usługami trafi w 100% w nasze oczekiwania.. Współpraca z jedną instytucją bankową jest po prostu wygodniejsza, ale też bezpieczniejsza. Nie musimy pamiętać kilku loginów i haseł, możemy używać jednego, za to skomplikowanego do obsługi swojego rachunku bankowego. Niestety lojalność wobec banku nie ma aktualnie najmniejszego sensu.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2018, 07:53 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: usunięcie linka
 #883685  autor: pakierhakierxd2
 21 sie 2016, 21:34
Ostatnio jak nie raz byłem w galerii konsultant zachęcał mnie do ING mówiąc że tam wszystko darmowe,zerknąłem na stronę -tak darmowe jeśli płacisz karte 300zł w mcu,tak jesli nie wyplacasz kasy w obcych bankomatach :P

Wcześniej myśłałem ale przez te 2 rzeczy a najbardziej te bankomaty odrzuciłem całkowicie ;)

Pozdrawiam :)
 #884703  autor: pakierhakierxd2
 29 sie 2016, 08:08
Dla mnie też bo u sb mam tylko bankomat spółdzielczy/pekao :)
Uzywam Orange Finanse,w miedzyczasie zadzwonil do mnie Mbank z pytaniem czy nie chcę zmienić warunków na koncie z 2007 roku i się zgodziłem może się kiedyś przyda ponownie konto:
-wypłaty ze wszystkich bankomatów bez limitu,to samo wpłatomaty,brak opłat za kartę jeśli płacisz kartą 100zł/mc inaczej 4zł ,kartę mam póki co zlikwidowaną bo głównym jest Of.
Jeszcze smartbank sobie założyłem w razie czego bo całkowicie darmowe i mają już wpłatomaty :P
Właściwie to założyłem dla powerbanka.

Pozdrawiam :)
 #884712  autor: nemo2009
 29 sie 2016, 09:05
3echo pisze:bardzo ważną rzeczą jest wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce za free
Wystarczą bankomaty Euronetu,jest ich sporo.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #884714  autor: sa
 29 sie 2016, 09:19
Ja mam aliror bank internetowe.Te 100zł płatności kartą da się wytrzymać inaczej 4zł ale to mi się jeszcze nie przytrafiło,no duża zaleta wpłaty i wypłaty gotówki w placówce za free,a że praktycznie w każdym mieście jest i to bywa że więcej niż 1, to nie jest źle,wiec korzystanie z wpłatomatów tylko dla zdesperowanych jest.Bankomaty za darmo tylko euronet i planet cash no i własne czyli właśnie euronet w placówkach ,czyli nie jest źle.Miałam w mbanku ale w końcu miałam dość notorycznie modyfikowanych regulaminów i stałych podwyżek np. ze kartę i w końcu po 10 latach tam posiadania konta zamknęłam. Jeszcze tylko zamknąć konto w t-mobile i będzie dobrze.Że też alior musiał zniszczyć synca oddając go t-mobile?Ale w rekonpensate chyba otworzyli konto internetowe w samym aliorze,a tego już t-mobile ani innemu opowi nie oddadzą na zmarnowanie.
 #884727  autor: 3echo
 29 sie 2016, 11:13
nemo2009 pisze:
3echo pisze:bardzo ważną rzeczą jest wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce za free
Wystarczą bankomaty Euronetu,jest ich sporo.
Ale nie w ING
  • Strona 1 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12