DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
 #806331  autor: Bumbastic
 14 cze 2015, 08:55
Witam. Mam pytanie dotyczące płatności przez PayPal. Założyłem konto i tu miałem do wyboru dodać rachunek bankowy lub kartę. Chciałem dodać kartę ale za nic w świecie nie szło tego zrobić pomimo dobrze wpisanych danych. Dodałem więc rachunek bankowy. I tu mam małe pytania jako że jestem zielony w tych sprawach, z PayPalem na czele.

- dodając rachunek bankowy dostałem informację, że w celach weryfikacji wyślą dwie drobne kwoty na konto a potem trzeba je gdzieś tam podać. Czyli w kròcie pòki co nie mogę za nic płacić pomimo ogòlnie pozytywnej weryfikacji konta i normalnego dotępu? Muszę czekać te 2-3 dni?
- obecnie na koncie PayPal mam 0zł i tu taka sprawa - gdy mam powiązany rachunek bankowy to gdy chcę coś kupić przez PP muszę najpierw przelać pieniądze na PP? Nie może być tak, że wybierając płatność PP automatycznie pobiera mi określoną kwotę z banku i nic nie trzeba robić więcej?
- czemu nie może mi dodać karty do konta (ING)?
- jak wyglądałaby płatność przez kartę?
- mając kartę debetową jest jakiś limit płatności gdybym chciał coś kupić?

W ogòle miło gdyby ktoś powiedział dokładnie jak wygląda sprawa z tymi płatnościami przez PP, jak to wygląda, ktòra opcja wygodniejsza itd. Założyłem tam konto w zasadzie tylko by zakupić tego O+O na ktòrego się zdecydowałem i takich parę drobnostek mnie nurtuje.
 #806340  autor: mikkel
 14 cze 2015, 10:29
Ja z paypalem miałem doczynienia ponad 10 lat temu ale mogę poradzić odnośnie karty.
Prawdopodobnie bank blokuje taką możliwość w "trosce o Twoje dobro" i najlepiej do niego zgłosić problem i to powinno pomóc.
Widzę, że virgin powoduje wzrost zainteresowania tą formą płatności w Polsce.
 #806373  autor: Bumbastic
 14 cze 2015, 13:00
Z kartą problem rozwiązany - wystarczyło zwiększyć limit dla transakcji bezgotòwkowych. Rachunek bankowy usunąłem, kartę za to dodałem. Za te 2-3 dni jak aktywuję ją w pełni, przy zakupie czegokolwiek wystarczy, że "zapłacę" przez PP i pieniądze automatycznie zostaną pobrane z konta bankowego? Tak to wygląda?
 #806377  autor: biedny
 14 cze 2015, 13:18
Rachunku się nie usuwa, z niego wpłacasz na PayPal i wypłacasz na niego.
Pieniądze zostają zawsze pobrane z PayPal, nie z powiązanego konta bankowego.
 #806378  autor: darase
 14 cze 2015, 13:19
Pieniądze będą pobierane aż do limitu karty danego dnia.
Założyłem sobie kartę do płatności internetowych tzw. wirualną kartę na którą przelewam tylko tyle ile chcę.
PayPal przyjmuje także karty wirtualne.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #806379  autor: darase
 14 cze 2015, 13:21
Koledze chodziło o powiązany rachunek do konta PayPal zamiast karty.
Na swoje konto PayPal nic nie przelewam, PayPal automatycznie pobiera z wirtualnej karty.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #806389  autor: Bumbastic
 14 cze 2015, 14:11
darase pisze:Koledze chodziło o powiązany rachunek do konta PayPal zamiast karty.
Na swoje konto PayPal nic nie przelewam, PayPal automatycznie pobiera z wirtualnej karty.
Czyli jest tak jak myślałem? Dodałem kartę debetową na ktòrej mam środki, w PP nic nie mam. I teraz chcąc za coś zapłacić mam możliwość przelać pieniądze z podanej karty na dane konto przez PP?
Innymi słowy, po dodaniu karty w PP mogę już płacić za zakupy bez problemu, nie muszę przelewać z banku do PP i z PP do sprzedawcy?
 #806404  autor: darase
 14 cze 2015, 15:33
Dokładnie, zrobiłem zakup przez konto PayPal 100zł a na PayPal było 0.00. Pieniądze zeszły z karty.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #806406  autor: darase
 14 cze 2015, 15:35
Oto chodzi żeby powiązać PayPal z kartą lub rachunkiem i płacić bez problemu tak jak przez IKO w PKO BP.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #806766  autor: Bumbastic
 16 cze 2015, 14:06
Wie ktoś gdzie dokładnie szukać tego 4-cyfrowego kodu, ktòrym potwierdza się kartę? Przyszły mi dwie drobne kwoty, wszystko ok ale kodu, widocznie wydzielonego z dopiskiem "KOD" w tytule, nadawcy czy szczegòłach zwyczajnie nie widzę. Według instrukcji nie powinienem mieć problemu z odczytaniem go a tutaj taka sytuacja...

EDIT: Mam, trzeba było szukać w obciążeniach :)
 #807949  autor: Francesca
 23 cze 2015, 09:23
Korzystam i nie mam z tym problemów. Jak dla mnie jest to świetny sposób na płacenie przez internet.