DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
 #525252  autor: LowEnd
 01 sty 2012, 18:56
Witam, mam pytanie.

W Piątek ktoś kupił ode mnie coś i wybrał Zwykły Przelew na moje konto mBank.
Na maila dostałem informacje że Kupujący wybrał sposób zapłaty i dostawy w aukcji i Zakończenie Kup Teraz - nr:

Czy to znaczy, że kupujący zapłacił pełną kwotę? Bo nie ma tych pieniądzy jeszcze u mnie na koncie a chciałbym jutro wysłać mu już przedmiot. Czy może cofnąć swój przelew? Nie znam jego banku ani numeru.

Przepraszam że pytam, ale pierwszy raz sprzedaję. ;-)

 #525253  autor: forum_tg
 01 sty 2012, 19:00
jak kupił w piątek to pieniądze powinny być u ciebie w poniedziałek. Wszystko zależy jak twój i jego bank mają księgowania.
gdyby przelewał z mBanku, to miałbyś od razu, ale jak z innego, to dopiero po weekendzie. Przy kontach firmowych w najgorszym wypadku może to być nawet wtorek.

 #525254  autor: Precelos
 01 sty 2012, 19:02
j
LowEnd pisze:wybrał Zwykły Przelew
czyli jest on poza systemem place z allegro

wiec czekasz az zaksieguja pieniazki na twoim koncie dopiero wtedy wysylasz towar

Obrazek

 #525259  autor: LowEnd
 01 sty 2012, 19:17
Pasowałoby mi jutro wysłać przedmiot, gdyż kupujący wyjeżdża z Polski i mu się śpieszy.
Z drugiej strony, nie mam pewności że kasa dojdzie i ile.

A to dobrze, że poza systemem płacę z allegro? Numer konta w tym PayU to mam do zwykłego banku.

 #525262  autor: Precelos
 01 sty 2012, 19:31
LowEnd, mozesz zaryzykowac i wyslac wczesniej przedmiot oczywiscie po wczesniejszym wyslaniu przez kupujacego potwierdzenia przelewu,

albo poczekac na przelew jesli go dokonal w piatek to kasa powinna byc na twoim koncie jutro prawdopodobnie do godziny 12 (zalezy z jakiego banku robi przelew)

z twpojej strony lepiej byloby jakby placil przez system allegro
informacja ze sprzedajacy dokonal wyboru sposobu zaplaty nie oznacze ze kase juz przelal

 #525264  autor: LowEnd
 01 sty 2012, 19:40
Rozumiem. Dobra to poczekam na kasę lepiej. Dzięki za pomoc!

 #525292  autor: orson_dzi
 01 sty 2012, 21:36
LowEnd pisze:A to dobrze, że poza systemem płacę z allegro?
Bez różnicy, czy dobrze, czy nie. Ale gdyby płacił przez Allegro, to kasę byś dostał do paru minut po przelewie. A tak trzeba czekać. Do tego jak przelewał z jakiegoś cudownego banku typu PKO, to chwilę to może zająć.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #528892  autor: ganc2
 17 sty 2012, 11:20
orson_dzi pisze:
LowEnd pisze:A to dobrze, że poza systemem płacę z allegro?
Bez różnicy, czy dobrze, czy nie. Ale gdyby płacił przez Allegro, to kasę byś dostał do paru minut po przelewie. A tak trzeba czekać. Do tego jak przelewał z jakiegoś cudownego banku typu PKO, to chwilę to może zająć.
Przecież przy PzA można równie dobrze wpłacić pieniądze teraz, jak i za miesiąc, jedyny plus PzA, jest taki, że transakcje są pod kontrolą allegro i wyklucza to sytuacje typu "panie, ja wpłacił, a nic nie doszło, gdyż statusu płatności pilnuje partner allegro, a nie instytucja trzecia. I tak muszą mieć czas wpłnąć na konto pza, a po co mi pośrednik, skoro moze przelac bezposrednio na moje konto i bedzie to tak samo szybkie.

 #529234  autor: Vieslav
 19 sty 2012, 01:26
ganc2 pisze: jedyny plus PzA, jest taki, że transakcje są pod kontrolą allegro i wyklucza to sytuacje typu "panie, ja wpłacił, a nic nie doszło, gdyż statusu płatności pilnuje partner allegro, a nie instytucja trzecia. I tak muszą mieć czas wpłnąć na konto pza, a po co mi pośrednik, skoro moze przelac bezposrednio na moje konto i bedzie to tak samo szybkie.
PzA jedynie przyspiesza księgowanie między bankami - odbiorca otrzymuje pieniądze na swoje konto Pza prawie natychmiast. Niestety jak dla mnie ta usługa to jedna wielka ściema - skoro już coś idzie przez allegro to powinni dopilnować poprawności przeprowadzenia transakcji, a nie tak jak teraz "my tylko natychmiast przelewamy kasę i umywamy ręce". Zawsze przelewam pieniądze w taki sposób i kilka razy nie otrzymałem zakupionych przedmiotów. Allegro każe zgłaszać sprawę na policji i korzystać z programu ochrony kupujących. Przez ich własny system jakim jest PzA odzyskanie pieniędzy "nie jest możliwe".

 #530252  autor: tzu
 23 sty 2012, 21:40
E-mail typu "kupujący wybrał sposób wysylki i zaplaty" wcale nie oznacza, że klient dokonał wpłaty. Taki e-mail jest generowany gdy kupujacy wlasnie wybiera opcje i potem jest przerzucany na stronę logowania do banku, jeśli nie korzysta z PzA i jeśli tam anuluje transakcję to nie zostanie wysłany żaden e-mail, dlatego ten e-mail nie jest żadną gwarancją.

 #530264  autor: bob
 23 sty 2012, 22:20
Vieslav pisze:PzA jedynie przyspiesza księgowanie między bankami
raczysz kpić. Mi wplacaja na pza a potem ja na wyplate czekam 3-5 dni ROBOCZYCH. A oni wg regulaminu pza moga sobie ta kasa obracac w tym czasie.
Mnie to wkurza, bo gosc wplaca w piatek, wysle towar - jest git. U mnie w ing / mbank ksieguja i tak przez weekendy i tak z prawie kazdego banku (a mam oba konta, duzo ludzi ma albo ing albo mbank) i mam kase od reki. A tak gosc wplaca w piatek, potem jest weekend, w pon 'zaczynaja przelewac' a kase mam u mnie w czwartek. To równie dobrze moge pobraniowo wysylac..
Vieslav pisze: Przez ich własny system jakim jest PzA odzyskanie pieniędzy "nie jest możliwe".
i to jest lipa, powinno dawno temu zrobic cos a'la paypalowy system. Jak towar nie dotarł to zwracaja kase i obciazaja sprzedawce kasą i sami sobie go scigaja.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire