DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #517455  autor: radiatorex
 23 lis 2011, 11:34
Witam, zaciekawiła mnie bardzo akcja z drugim doładowaniem za free do wszystkich :shock: sieci, chociaż nigdy nie płaciłem komórką, ani nie korzystałem z żadnego systemu mobile payment. Pytanie, czy można doładowywać różne numery z jednego konta ? Czy będzie można takie doładowanie odsprzedać ? Chyba nikt wcześniej nie robił takiej grubej akcji, żeby rozdawać do wszystkich sieci za free doładowania ?

 #517461  autor: radiatorex
 23 lis 2011, 12:07
nie miałem na myśli jakiegoś handlowania, tylko czy system pozwala doładować inne numery niż "główny", zresztą chyba przewidzieli polską myśl przedsiębiorczą i wprowadzili limity.

 #517485  autor: Vieslav
 23 lis 2011, 14:05
radiatorex pisze:zresztą chyba przewidzieli polską myśl przedsiębiorczą i wprowadzili limity.
Bonus można otrzymać tylko raz.

 #517495  autor: jakubd
 23 lis 2011, 14:56
Raz, ale w każdym 3-4-dniowym cyklu. Więc można kilka razy.

 #517500  autor: darkangel
 23 lis 2011, 15:21
Czyli w Mpay mozna dostać maks 25zł bonusu? czyli za 50zł nie opłaca się ładować tel?

 #517507  autor: kamil4862
 23 lis 2011, 16:18
darkangel pisze:Czyli w Mpay mozna dostać maks 25zł bonusu? czyli za 50zł nie opłaca się ładować tel?
Można dostać 50zł bonusu.

Obrazek

 #517604  autor: radiatorex
 23 lis 2011, 21:52
No własnie, wg regulaminu na każdy cykl przypada bonus, a zatem każde 7 dni okresu to 5-25 złotych ekstra. Stąd pytanie, czy otrzymam bonus ładując w tym tygodniu powiedzmy swój numer, a za tydzień numer dziewczyny. Wygląda tak jakby co tydzień uczestnik programu mPay&Mastercard mógł odebrać bonus, aktualnie do 275 zł. Jeżeli tak, to nie pamiętam lepszego programu bonusowego od czasów pingwinów w erze.

 #517709  autor: mungo
 24 lis 2011, 13:35
Nie chce zakładać kolejnego postu dotyczącego tych promocji 100% więcej w mPay i upaid. Mój problem dotyczy upaid.

Chciałem wczoraj przetestować jak system billingowy Orange radzi sobie z doładowaniami "pod rząd" od upaid. (czytałem że jedno doładowanie przychodzi kilka sekund po drugim). Chciałem doładować za 5zł i sprawdzić czy prawidłowo doliczy 2 bonusy po 150MB w OFNK oraz pozwoli na wysłanie dwóch prezentów w promocji dawanie prezentów cieszy podwójnie (pakiety sms).
Zarejestrowałem się, podałem numer karty i przystąpiłem do doładowania. Po zatwierdzeniu wszystkiego pojawił się błąd że nie udało się doładować. Doładowanie oczywiście nie przyszło, nie miałem też blokady 5zł na mojej karcie.
Coś mnie jeszcze podkusiło żeby usunąć kartę, bo chciałem ją dodać od nowa, bo może jakiś błąd w numerze podałem. Przy próbie ponownego dodania tej samej karty jest teraz komunikat że ta karta jest już w ich bazie. Wysłałem formularz z prośbą o ponowne powiązanie mojej karty z kontem upaid.
Dzisiaj sprawdzam konto w banku i widzę że jest ich blokada 5zł na karcie. Doładowania nadal nie ma, nie mówiąc o bonusie. Wysłałem kolejny formularz zgłoszeniowy.

Więc upaid zrobił na mnie złe wrażenie. Kilka dni temu testowałem mPay i tam wszystko było prawidłowo.

Jakie macie doświadczenia z nimi? Czy ktoś się z nimi kontaktował w jakiejś sprawie - jak szybko odpowiadają?

BTW to chciałem w Orange zrobić później doładowanie 50zł i jestem ciekaw czy bez problemowo uda się zdobyć 100zł na konto główne, + 15zł na promocyjne z masz za staż od drugiego doładowania + 2x2,25GB bonusu w OFNK + 2x200min do wszystkich prezentu na inny numer. Czy ktoś już testował takie coś?

 #517741  autor: Mordzio
 24 lis 2011, 15:01
mungo pisze:
BTW to chciałem w Orange zrobić później doładowanie 50zł i jestem ciekaw czy bez problemowo uda się zdobyć 100zł na konto główne, + 15zł na promocyjne z masz za staż od drugiego doładowania + 2x2,25GB bonusu w OFNK + 2x200min do wszystkich prezentu na inny numer. Czy ktoś już testował takie coś?
Testowałem, dostałem bonus 2x2,25gb oraz podarowałem 400 minut w prezencie.

 #517970  autor: radiatorex
 25 lis 2011, 12:35
otrzymałem informację, że można otrzymać maksymalnie 25 złotych bonusu na okres rozliczeniowy (skończył się trzeci etap). rzeczywiście bardzo jasno rozpisane jest to w regulaminie "regulamin akcji mPay"
można również doładowywać inne numery telefonów niż zarejestrowany, zatem defacto można komuś odsprzedać (podarować) doładowanie bez względu na sieć

ps, customer service mają szybki, odpowiedź na maila w tym samym dniu.

 #518089  autor: osachorzow
 25 lis 2011, 20:19
radiatorex pisze:otrzymałem informację, że można otrzymać maksymalnie 25 złotych bonusu na okres rozliczeniowy (skończył się trzeci etap). rzeczywiście bardzo jasno rozpisane jest to w regulaminie "regulamin akcji mPay"
W jedynym etapie można dostać 40zł:
Każdemu Uczestnikowi Promocji przysługuje prawo do jednego Bonusu o wartości 5 zł brutto, 10 zł brutto i 25 zł brutto w jednym Etapie Promocji, przy czym wartość Bonusu zależy od wartości wykonanego doładowania.
gdyby maksymalnie było 25 użyto by lub ;)

Tyle regulamin, a czy ktoś testował empirycznie? Czy ktoś doładował 2x w jednym etapie i dostał 2 bonusy lub dostał tylko jeden?

 #518163  autor: wyzwolenia
 26 lis 2011, 11:27
z mpay jest problem bo trzeba czekac na weryfikacje karty kredytowej - chyba ze sie myle? Tez podlaczam sie do pytania o to czy to jest LUB czy I

czy konieczne jest zasilania mpay skoro uzywam karty kredytowej? Nie rozumie tego - to zupelnie inaczej niz w upaid.

PS>upaid ma zalosne wsparcie (banda amatorow tam siedzi) dobrze z mpaid porzadne!

 #518165  autor: osachorzow
 26 lis 2011, 11:38
wyzwolenia, weryfikacja polega na zrobieniu blokady ( i późniejszym obciążeniu) karty losową kwotą (zdaje się że od 5 do 10zł) i podaniu tej kwoty na ich stronie. Zablokowana kwota zasila portmonetkę mpay i możesz z niej od razu skorzystać.W mpay zasilasz portfel z kart płatniczej mastercard (kredytowa czy debetowa, bez znaczenia) i z tych środków realizujesz zasilenie.

 #518168  autor: wyzwolenia
 26 lis 2011, 11:52
no wiem ale musze czekac w moim banku by pokazali jaka to kwota - nie mam w BPH bokad pokazanych wiec rozumie ze musze czekac. I do tego czasu nie zasile mojego telefonu - lipa

No i czyli najpieprw musze jednak zasilic :( tez troche lipnie. Skoro mam kredytowke to po co mam prepaid robic ;(

 #518170  autor: osachorzow
 26 lis 2011, 12:03
wyzwolenia, jeśli nie masz innych operacji kartowych (lub masz potwierdzenia) to możesz policzyć różnicę między saldem ksiegowym i dostępnym na karcie (rachunku).

 #518189  autor: wyzwolenia
 26 lis 2011, 13:33
mam inne. KK uzywana codziennie i to jest problem :(

 #518191  autor: Sig
 26 lis 2011, 13:51
Ja mam pytanie z gatunku głupich...

Rozumiem jak działa mPay, rozumiem jak założyć konto itd., wiem, że się obsługuje kodami z telefonu, ale zastanawia mnie jedno... Czy można doładować INNY numer telefonu, niż ten, z którego ten kod piszemy?

*145*48numer_telefonu*kwota# , gdzie numer_telefonu to 9-cyfrowy numer naszego
telefonu komórkowego
, który chcemy doładować.

Przykładowo, jeżeli telefon o numerze 601490720 chcemy doładować o kwotę 20PLN,
wybieramy numer: *145*48601490720*20#.

Wydaje mi się, że nie, bo np. jak określić sieć, tego innego telefonu, jeżeli nie da się przez internet, a tylko podając jego numer w telefonie, w którym piszemy kod? To musi być telefon, z którego piszemy. Tak to rozumiem.

Edit: Swoją drogą ten mPay jest zabawny. Będę ładował albo Play, albo Orange, ale chciałem zobaczyćjak wygląda to dla T-Mobile:
Zadzwoń na numer 791 145 145
...
Połączenia są płatne według stawki Twojego operatora, jak za połączenia do sieci Play.

Tego już kompletnie nie rozumiem. Ok, może T-Mobile robi im pod górkę z jakiegoś powodu, wiec trzeba to załatwiać bardzie "tradycyjnie", ale dlaczego nie uruchomili numeru w T-Mobile, albo stacjonarnego, tylko w sieci, do której większość klientów T-Mobile ma "drożej"? Niepojęte.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #518192  autor: wyzwolenia
 26 lis 2011, 13:58
bo to poprostu numer playa

 #518194  autor: Sig
 26 lis 2011, 14:17
Facepalm.
Tyle to ja przecież wiem, ale DLACZEGO to jest numer Play, o to chodziło...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7