DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 1 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
 #458946  autor: Sławek
 10 lut 2011, 11:50
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem naprawdę dobrego konta bankowego. Może ktoś doradzi, bo jest tyle ofert, że ciężko się połapać?

Oto priorytetowe sprawy:
1. bezpłatne przelewy internetowe (całkowicie bezpłatne, bez opłat za jakieś smsy potwierdzające, itp.)
2. bezpłatne wszystkie bankomaty w Polsce
3. karta zbliżeniowa (najlepiej wypukła, możliwie niedroga)

Dalsze znaczenie mają (priorytet zgodnie kolejnością):
4. ekspresowe przelewy do innych banków (w ten sam dzień)
5. brak opłaty za prowadzenie konta
6. brak opłaty za wpłatę pięniędzy w oddziale na własne konto
7. księgowanie przelewów w soboty
8. oprocentowanie konta
9. debet w koncie (najlepiej na start), debet - nie kredyt odnawialny :)

Proszę o info jakie i gdzie waszym zdaniem konto będzie najlepsze biorąc pod uwagę wskazane kryteria. Nie mam uprzedzeń co do banków. Może być każdy.

 #458987  autor: aizo
 10 lut 2011, 14:48
Tutaj temat o mBanku http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=44980


Duże wymagania masz jak za free konto

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #458998  autor: waeren
 10 lut 2011, 15:18
Ja mam mbank, ale szukałem długo dobrej karty kredytowej i znalazłem w Getin Online.....a przy okazji założyłem konto, bo jest za free i:
1. Bezpłatne przelewy
2. Bezpłatne wszystkie bankomaty
3. Karta debetowa ma paypass (płatności zbliżeniowe) i jest za darmo

Twoje 3 podstawowe warunki spełnione, a pozostałe:

4. Jak złożysz przelew do południa to pójdzie w ten sam dzień, bez żadnych ekspresowych
5. Bezpłatne w 100%
6. Możesz wpłacać kasę w oddziałach Getin Banku bezpłatnie (ale konto to jest oferowane przez ich sub oddział internetowy Getin Online i w necie musisz założyć, w placówce go nie założysz)
7. Nie spotkałem jeszcze banku, który by księgował w soboty (przynajmniej w standardzie)
8. Oprocentowania nie ma (ale bez przesady :-D )
9. Nie wnikałem........ :?:

Tutaj masz link , jest jeszcze skarbonka i tam dostajesz jeszcze bonusy, ale ja wybrałem swobodne z prezentem więc w skarbonkę nie wnikałem. Myślę, że to ciekawa propozycja dla Ciebie, tylko pamiętaj Online nie zwykły Getin, bo oni nie mają tej oferty.......jak szukałem kredytówki to poszedłem do oddziału i pytam o to co miałem na mailu a Pani oczy robi....i wtedy się wyjaśniło, że ich oddział internetowy ma lepszą, bynajmniej dla mnie, ofertę......ciężko Ci będzie znaleźć opcję, w której będzie tyle Twoich warunków spełnionych jak wyżej Ci to wypunktowałem, pozdrawiam 8)

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #459000  autor: Sławek
 10 lut 2011, 15:25
aizo, czytaj ze zrozumieniem. Najważniejsze są trzy pierwsze punkty. A reszta jedynie przeważy decyzje.

Księgowanie w soboty nie musi być w standardzie. W ogóle nic nie musi być w standardzie oprócz trzech pierwszych warunków. Nawet konto nie musi być za free. Chce po prostu dobrać optymalną ofertę, niekoniecznie najtańszą, bewzględnie zawierającą 3 pierwsze punkty.

Rozważam jeszcze ING Direct (ale tu mnie wstrzymuje wysoka prowizja za wplate na konto w oddziale i 7zl do tego jesli nie bedzie transakcji karta na 100zl) albo CITIkonto internetowe - opłata 7zł jesli wpływy mniejsze niż 1500zł w miesiącu, ale za to bodaj wszystko za darmo :) oprócz karty zbliżeniowej - 2zł /mies.

 #459004  autor: user_delete19
 10 lut 2011, 15:38
No to jeszcze jest chociazby ing direct:

1. jest
2. jest
3. mozna miec kredytowa, mozna miec debit zblizeniowa. nie wiem czy w embosowych daja mozliwosci zblizeniowe

Dalsze znaczenie mają (priorytet zgodnie kolejnością):
4. to chyba mbank jak na razie cos takiego uruchomil... niemniej ing ma calkiem niezle ulozone sesje elixir
5. nie ma za konto per se, jest za karte jezeli w danym miesiacu nie wykonasz nia platnosci na przynajmniej 100zł (5zł OIDP)
6. nie wiem jak w oddziale, ale we wplatomatach jest gratis
7. nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim w bankach dla 'zjadaczy chleba'
8. mozesz dorzucic subkonto oszczednosciowe - ma toto OIDP 3,5%, wyplacasz kiedy chcesz na konto glowne
9. a to nie wiem co to - ja nie mam wiec nie wnikalem (jest niby cos takiego http://www.ingbank.pl/indywidualni/kred ... ncie#tab=1 + http://forum.ingbank.pl/forum/rachunki- ... /post/1967 ale to chyba nie to...)

 #459010  autor: Sławek
 10 lut 2011, 16:01
No ING mnie kusi, mozna wybrać wygląd karty :mrgreen:

A ten limit zadluzenia to nie. Debet polega na tym ze musisz go splacic w 30 dni i jest dosc niski bez wnioskowania o kredyt. PKO SA cos takiego swego czasu udostepnialo. Bodaj 300zl limitu.

mBank z kolei kusi tymi ekspresowymi przelewami...

 #459012  autor: user_delete19
 10 lut 2011, 16:14
Zawsze można mieć dwa... ja sobie do ING dorzuciłem właśnie mbank jako zapas jak raz na stacji mi nie chciało przyjąć karty ING...

 #459040  autor: Kaczy
 10 lut 2011, 20:35
Pod te wymagania pasuje też nowe Inteligo.

...::: Made for loneliness :::...

 #459051  autor: Jedrker
 10 lut 2011, 21:08
Kaczy pisze:Pod te wymagania pasuje też nowe Inteligo.
\Dokładnie, i je gorąco polecam ;)

 #459070  autor: user_delete19
 10 lut 2011, 23:00
@up
jakos nie przekonuje mnie cokolwiek zwiazanego z pko pb... :roll:

 #459102  autor: waeren
 11 lut 2011, 09:29
ING Direct ma jedną wadę, zbliżak (do płatności bezstykowych) kosztuje 30 PLN i jest wydawany jako dodatkowa naklejka, w Getinie masz zaszyty w karcie i jest za friko........osobiście mam też ING Direct, ale tylko do rachunków (polecenia zapłaty, etc.) i z karty debetowej zrezygnowałem w ogóle, żeby tych 5 złociszy nie płacić. O Inteligo się nie wypowiadam, bo po 4 latach naciągania mnie przez PKO BP nie chcę mieć do czynienia z nimi pod żadną postacią, ale jeżeli spełnia warunki to trzeba wybrać co najlepsze i nie patrzyć na nazwę.........ja mam uprzedzenia ale jak ktoś nie ma nic do PKO to może być Inteligo :twisted:

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #459105  autor: seba90
 11 lut 2011, 09:50
waeren pisze:ING Direct ma jedną wadę, zbliżak (do płatności bezstykowych) kosztuje 30 PLN i jest wydawany jako dodatkowa naklejka, w Getinie masz zaszyty w karcie i jest za friko........osobiście mam też ING Direct, ale tylko do rachunków (polecenia zapłaty, etc.) i z karty debetowej zrezygnowałem w ogóle, żeby tych 5 złociszy nie płacić.
W ING też można mieć kartę zbliżeniową. Nazywa się Maetro Paypass(opłata wynosi 7 zł, chyba , że wykonasz operację bezgotówkową za 100 zł).

 #464967  autor: rasiu
 13 mar 2011, 19:16
a jak to dokładnie jest z kartami zbliżeniowymi? chodzi mi o to czy jest jakaś jeszcze weryfikacja klienta? No bo co w przypadku zagubienia karty? Czy to jest własnie minus tej karty? Z tego co się orientuje pin trzeba podawać przy wyższych kwotach ale i tak można się nieźle wkopać jeśłi nie ma innych zabezpieczeń. Z drugiej strony patrząc to podawanie pin itd. wypacza sens zbliżeniówki (szybkość transakcji przede wszystkim)

 #465024  autor: waeren
 14 mar 2011, 08:15
Z tego co ja się orientuję to Visa, umożliwia tylko do 50 PLN, MC podobnie do 50 zbliżenie, ale w MC można powyżej 50 z potwierdzeniem PIN, a w Visa już nie ma tej opcji, niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę, ale wg mnie taki jest stan na dziś.....dlatego są takie kwoty, ponieważ jak sam napisałeś, nie ma dodatkowej weryfikacji klienta.......a w przypadku zagubienia karty dzwoni się do banku i się ją zastrzega, i nie ważne czy zbliżeniowa czy nie.... :twisted:

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #465359  autor: Fafral
 15 mar 2011, 23:15
Teraz jest moda i dość intensywna kampania reklamowa paypasa, a ja mam taką katę od ponad roku i nie zauważyłem by punktów płatności przybyło (empik, macdonland ) dodatkowo czasem transakcja nie chce przejść i trzeba wpisywać PIN.
50 zł to jest max, ale w wypadku jednej transakcji. Limit? jeśli nie masz na karcie to całe konto takimi transakcjami można opróżnić.
Korzystam z Alior Banku.

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #465589  autor: elajka
 17 mar 2011, 15:42
Kryteria naprawdę spore i tak na serio to nie znam banku, który by spełniał większość z nich :D Nawet jeśli chodzi o te podstawowe - bezpłatne bankomaty owszem, są w mbanku, ale jak się wykupi miesięczną subskrypcję za 5 zł. Bezpłatne przelewy to tak - ma kilka banków w swej ofercie. Co do reszty wymagań - bywa różnie, ale jedno jest pewne - żaden bank nie księguje przelewów w soboty :D Chyba, że jest taki o którym nie wiem, ale jeśli nawet to pewnie jakieś super ViPowskie konto to musi być :D

Ogólnie rozbawiłeś mnie trochę bo konto darmowe, a wymagania jak na premium :D To powiedz - jak bank miałby na Tobie zarabiać gdyby zaoferował Ci takie konto? :P

http://www.aptekakamagra.pl

 #465611  autor: user_delete19
 17 mar 2011, 18:26
elajka pisze:Kryteria naprawdę spore i tak na serio to nie znam banku, który by spełniał większość z nich Nawet jeśli chodzi o te podstawowe - bezpłatne bankomaty owszem, są w mbanku, ale jak się wykupi miesięczną subskrypcję za 5 zł.
Getin online... stronę wcześniej waeren podał, ale to wymagało by chociaż pobieżnego przejrzenia wątku.. dodatkowo ING ma w sumie darmowe, przyjmując warunek o minimalnych płatnościach.
elajka pisze:Ogólnie rozbawiłeś mnie trochę bo konto darmowe, a wymagania jak na premium To powiedz - jak bank miałby na Tobie zarabiać gdyby zaoferował Ci takie konto?
Ty tak na serio? No to chyba oczywiste, że każda instytucja zarabia na obrocie pieniędzmi, które zdeponował u nich klient. Im więcej środków tym więcej kredytów można dać chociażby, etc... Jedynie PKO jeszcze opierał się do niedawna na tym, że za konto opłata musi być bo inaczej nihuhu...

 #465643  autor: Fafral
 17 mar 2011, 20:58
Oto priorytetowe sprawy:
1. bezpłatne przelewy internetowe (całkowicie bezpłatne, bez opłat za jakieś smsy potwierdzające, itp.) -w Alior Bank za 0zł
2. bezpłatne wszystkie bankomaty w Polsce 0 zł
3. karta zbliżeniowa (najlepiej wypukła, możliwie niedroga) 5 zł (mn-cznie, 20 zł koszt wyrobieniea, wypukła akceptowana w większości krajów, chipowa

Dalsze znaczenie mają (priorytet zgodnie kolejnością):
4. ekspresowe przelewy do innych banków (w ten sam dzień)- wszystko zależy, i której wyślesz pieniądze, ja akurat z przelewami poroblemów nie mam.
5. brak opłaty za prowadzenie konta - jedynie 5 zł
6. brak opłaty za wpłatę pięniędzy w oddziale na własne konto - 0zł
7. księgowanie przelewów w soboty - pozostawię to bez komentarza
8. oprocentowanie konta - mam z lokatą nocną, ale kokosów na tym nie zarabiam.
9. debet w koncie (najlepiej na start), debet - nie kredyt odnawialny - nigdy nie miałem więc nie wiem.

Podsumowując za 5 zł miesięcznie masz:
0zł przelewy
0zł wszystkie, wszystkie bankomaty
kartę z chipem, paypassem,
koto z lokatą nocną

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #465649  autor: forum_tg
 17 mar 2011, 21:18
ING, ich oferta powinna wiele osob zadowolić.
  • Strona 1 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16