DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.

ING vs ALIOR

ING
12
60%
ALIOR
8
40%

 #402192  autor: adiq1033
 02 maja 2010, 18:58
kamil1221 pisze:Reklamują się z wyższą kulturą bankowości i faktycznie tak jest w oddziałach. Profesjonalna obsługa i przede wszystkim miła.
Kultura osobista, owszem. Profesjonalna obsługa - niekoniecznie. Szczegóły poniżej.
kamil1221 pisze:Świetna bankowość internetowa - również w wersji mobilnej.
Często są przerwy techniczne trwające po kilka godzin.

Co gorsza, głupim podtekstem podkradli mi już ponad 25zł z konta, tłumacząc to "tymczasową opłatą za powiadomienia SMS". Pobierali po złotówce, po dwa złote, raz aż 15 z groszami. Oczywiście zażenowany zgłosiłem problem - zadzwoniłem do osoby, u której zakładałem konto (miałem wizytówkę). Skończyło się na napisaniu reklamacji i wysłaniu jej do niej. Sprawa ucichła, pieniądze do mnie nie wróciły. Konsultant stwierdził, że to z mojej winy zostały mi pobrane środki z konta. Za co? Za informację esemesem o zalogowaniu się do konta. Wręcz wmówił mi, że sam to zmieniłem w ustawieniach konta, co jest bzdurą, bo ta usługa była włączona od samego początku założenia konta i opłat nie było żadnych. Nie zostałem o tym także poinformowany podczas podpisywania umowy, w której również nie było wzmianki o takiej opłacie. Dodatkowo nie była pobierana regularnie, ani o tych samych wartościach. Raz 1.17zł, innym razem 0,06 i tak skradziono mi 25zł. Odpowiedzi ze strony konsultanta żadnej - miał odpisać na e-mail bądź skontaktować się ze mną telefonicznie. Gdzie tu uczciwość? Podejrzewam, że nie tylko mnie tak skrobią po kawałeczku.

 #402270  autor: adalis
 03 maja 2010, 00:45
Jeśli ING to tylko Direct, Alior jakoś mnie nie przekonuję swoją ofertą :-)
Tak jak ktoś już pisał to jest kwestia indywidualna.

Pozdrawiam ;)
Obrazek

 #402821  autor: Fafral
 05 maja 2010, 11:41
Korzystam z Aliora bo przeniosłem się z PKO.BP.


Opłaty- 20 zł (jednorazowo za kartę MasterCard z chipem )
5 zł za kartę
0,30 gr z powiadomienie i wypłacie sms.
i to by było na tyle.

Wybór ze wszystkich bankomatów +
profesjonalna obsługa +
bok +
lokata nocna (fakt faktem przy moich dochodach to nie jest za dużo, ale zawsze coś )+

Ogólnie polecam Alior Bank bo to dobry bank. Sam przerabiałem temat zmiany na banku na tym forum i polecam zapoznać się z tym. Wiele ciekawych i trafnych opinii padło.

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S