DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.

ING vs ALIOR

ING
12
60%
ALIOR
8
40%
 #401820  autor: Bartas
 30 kwie 2010, 16:41
Witam. Pisze z takim zapytaniem co bardziej polecacie bank ING czy ALIOR? Wasze opinie, zalety, wady. Dziekuje i pozdrawiam.

*B@rt@s*

 #401825  autor: Abcn
 30 kwie 2010, 17:15
Rozumiem że szukasz opinii ludzi którzy mają/mieli konto i tu i tu (?)
+-> zalety-wady zależą od indywidualnych potrzeb ...
Tu np przewijały się , jesli nie czytałeś -
(ja akurat mam tylko u Aliora)
http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php ... ight=alior
http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php ... ight=alior
http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php ... ight=alior

:)

pozdrawiam
A

 #401827  autor: aizo
 30 kwie 2010, 17:59
Jak mam być szczery ALIOR dobrą reklamę która przyciąga klinetów.
Oferty nie znam więc sie nie wypowiadam.

ING jest dla mnie ok, zero za przelewy 4zł za prowadzenie konta(krata plus konto)
Nie miałem żadnych problemów nigdy ;)
ING polecam

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #401829  autor: kamil1221
 30 kwie 2010, 18:43
Byłem w ING > zmieniłem na Alior.

Główny plus to wszystkie bankomaty za darmo. Za prowadzenie konta płacę jedyne 5zł/mies. Przelewy są darmowe (do 49 miesięcznie). Reklamują się z wyższą kulturą bankowości i faktycznie tak jest w oddziałach. Profesjonalna obsługa i przede wszystkim miła. Świetna bankowość internetowa - również w wersji mobilnej.

 #401831  autor: andrzejw
 30 kwie 2010, 19:04
W ING w koncie Direct też masz wypłaty z wszystkich bankomatów za darmo.I jak dokonasz płatności kartą w miesiącu powyżej 100 pln to niemasz opłaty za kartę.
I przelewy wszędzie , prowadzenie za darmo.
Więc ING.

Pozdr.

Andrew

 #401832  autor: kamil1221
 30 kwie 2010, 19:08
Tylko że za operacje wykonane w oddziale z tego co pamiętam życzą sobie nie małe pieniądze.

 #401834  autor: andrzejw
 30 kwie 2010, 19:14
Dokładnie , zgadzam się z tym. Ale wierz mi mam konto już parę lat w ING .Direct od początku jak weszło i nie byłem w banku jeszcze ani razu .Wpłatę robię we wpłatomacie , bo w kasie kosztuje to trochę . A reszta to operuję kartą i przelewami .I wszystko gra.

Pozdr.

Andrew

 #401839  autor: maniek
 30 kwie 2010, 19:39
Korzystam z ING. Jest ok. Żadnych problemów dotąd nie miałem(podobnie millenium i mbank). Dodatkowo wszystkie bankomaty bez opłat. Z aliora miałem skorzystać ale zrezygnowałem.W ING karta to koszt 5 zł chyba że wydamy co najmniej 100 zł. Operacje w samej placówce banku są drogie bo z założenia to klient ma korzystać z bankowości internetowej a nie tradycyjnej.

 #401862  autor: Vieslav
 30 kwie 2010, 21:34
W Aliorze brakuje mi tylko doładowania komórek z poziomu konta. W mBanku teraz dodali usługę za 5zł/miesięcznie wszystkie bankomaty za darmo i myślę, że to dobra alternatywa.

 #401913  autor: Xy
 01 maja 2010, 11:01
Mam konto w ING i szukam innego banku. Opłaty za prowadzenie, darmowe przelewy to nie wszystko. Moje obawy budzi całkowity brak zabezpieczeń przy operacjach finansowych. Jedynie login i hasło. Przy przelewach nie trzeba podawać żadnych haseł. Chociaż smsem mogliby przysłać.
Oprócz tego wszystko jest ok. Obsługa w banku miła, dużo bankomatów (ING oraz Euronet - reszta niestety płatna), możliwość umieszczenia własnego obrazka na karcie płatniczej.
Głosu nie oddam na żaden z podanych w ankiecie banków ;) Znam tylko ING więc... ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #401914  autor: kowcio
 01 maja 2010, 11:14
A jak konto ktoś ma w mBanku- tym takim świetnym darmowym i w ogóle cacy to gdzie można pieniądze wypłacać?
Ja tam tez się nie znam na ING ani na Aliorze, mam w PKO BP i problemu z bankomatami nie mam, bo chyba ich najwięcej jest

 #401915  autor: maniek
 01 maja 2010, 11:17
Xy pisze:Moje obawy budzi całkowity brak zabezpieczeń przy operacjach finansowych. Jedynie login i hasło
Jeśli operacja jest nietypowa np na 5000 czy 10 000 hasło i login są wysyłane smsem. W przypadku przelewów na kwoty rzędu kilkudziesięciu zł system nie generuje kodu. To samo dotyczy przelewów powtarzających się np. płatności za rachunki. Jedyne co mnie teraz zdziwiło to to że ograniczono bezpłatne sms informujące o operacjach na rachunku do 3 w miesiącu i tylko powyżej kwoty 300 zł.

[ Dodano: 2010-05-01, 11:19 ]
kowcio pisze:A jak konto ktoś ma w mBanku- tym takim świetnym darmowym i w ogóle cacy to gdzie można pieniądze wypłacać?
Euronet, BZ WBK, eCard oraz Cash4you
Za 5 zł można wypłacać ze wszystkich bankomatów w kraju

 #401919  autor: Rezo
 01 maja 2010, 11:30
Vieslav pisze:W Aliorze brakuje mi tylko doładowania komórek z poziomu konta. W mBanku teraz dodali usługę za 5zł/miesięcznie wszystkie bankomaty za darmo i myślę, że to dobra alternatywa.
doładowania telefonów prepaid mają się pojawić w tym miesiącu :D

Xy:

W mojej ocenie zabezpieczenia w Aliorze są bardzo dobre. Po ostatnich podwyżkach za korzystanie z karty oferta tego banku nie jest już tak atrakcyjna jak kiedyś, ale wciąż warta uwagi.

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #401935  autor: Marens
 01 maja 2010, 12:36
kowcio pisze:A jak konto ktoś ma w mBanku- tym takim świetnym darmowym i w ogóle cacy to gdzie można pieniądze wypłacać?
Wersja podstawowa bezpłatna: WBK, Euronet, eCard
Płatne 5zł/mies: wszystkie bankomaty w Polsce
Płatne 10zł/mies: wszystkie bankomaty na świecie

Dodam, że możemy wpłacać pieniądze w wpłatomatach.
mBank traktowałbym raczej jako bank dla młodych, studentów. Na pewno nie jest to bank, w którym lokowałbym swoją regularną pensję, oszczędności życia. Niby są mKioski, gdzie możemy załatwić różne papierkowe kwestie. Jest to bank wirtualny, i bałbym się obracać większymi kwotami niż 50-500zł za pomocą bankomatów i wpłatomatów.

Bartas pisze:ING czy ALIOR?
Zdecydowanie Alior.
Miałem u nich konto rok czasu, od powstania do podwyżki i wprowadzenia karty MasterCard w mBanku. Nie miałem najmniejszych kłopotów. Nie mam zastrzeżeń do zabezpieczeń.

 #401961  autor: Vieslav
 01 maja 2010, 14:37
Marens, mBank jest moim jedynym, więc i podstawowym kontem. Dostaje tam wszelkie wynagrodzenia, wpłacam większe kwoty, wypłacam, płacę kartą, płacę rachunki przelewami internetowymi. Nie mam żadnych problemów. Nie oczekuję od banku nie wiadomo czego, więc może dlatego mBank mi pasuje.

 #402192  autor: adiq1033
 02 maja 2010, 18:58
kamil1221 pisze:Reklamują się z wyższą kulturą bankowości i faktycznie tak jest w oddziałach. Profesjonalna obsługa i przede wszystkim miła.
Kultura osobista, owszem. Profesjonalna obsługa - niekoniecznie. Szczegóły poniżej.
kamil1221 pisze:Świetna bankowość internetowa - również w wersji mobilnej.
Często są przerwy techniczne trwające po kilka godzin.

Co gorsza, głupim podtekstem podkradli mi już ponad 25zł z konta, tłumacząc to "tymczasową opłatą za powiadomienia SMS". Pobierali po złotówce, po dwa złote, raz aż 15 z groszami. Oczywiście zażenowany zgłosiłem problem - zadzwoniłem do osoby, u której zakładałem konto (miałem wizytówkę). Skończyło się na napisaniu reklamacji i wysłaniu jej do niej. Sprawa ucichła, pieniądze do mnie nie wróciły. Konsultant stwierdził, że to z mojej winy zostały mi pobrane środki z konta. Za co? Za informację esemesem o zalogowaniu się do konta. Wręcz wmówił mi, że sam to zmieniłem w ustawieniach konta, co jest bzdurą, bo ta usługa była włączona od samego początku założenia konta i opłat nie było żadnych. Nie zostałem o tym także poinformowany podczas podpisywania umowy, w której również nie było wzmianki o takiej opłacie. Dodatkowo nie była pobierana regularnie, ani o tych samych wartościach. Raz 1.17zł, innym razem 0,06 i tak skradziono mi 25zł. Odpowiedzi ze strony konsultanta żadnej - miał odpisać na e-mail bądź skontaktować się ze mną telefonicznie. Gdzie tu uczciwość? Podejrzewam, że nie tylko mnie tak skrobią po kawałeczku.

 #402270  autor: adalis
 03 maja 2010, 00:45
Jeśli ING to tylko Direct, Alior jakoś mnie nie przekonuję swoją ofertą :-)
Tak jak ktoś już pisał to jest kwestia indywidualna.

Pozdrawiam ;)
Obrazek

 #402821  autor: Fafral
 05 maja 2010, 11:41
Korzystam z Aliora bo przeniosłem się z PKO.BP.


Opłaty- 20 zł (jednorazowo za kartę MasterCard z chipem )
5 zł za kartę
0,30 gr z powiadomienie i wypłacie sms.
i to by było na tyle.

Wybór ze wszystkich bankomatów +
profesjonalna obsługa +
bok +
lokata nocna (fakt faktem przy moich dochodach to nie jest za dużo, ale zawsze coś )+

Ogólnie polecam Alior Bank bo to dobry bank. Sam przerabiałem temat zmiany na banku na tym forum i polecam zapoznać się z tym. Wiele ciekawych i trafnych opinii padło.

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S