DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
 #393272  autor: adiq1033
 15 mar 2010, 15:50
Chcę się czegoś dowiedzieć o przelewach zagranicznych. Zamówiłem sobie wczoraj "Diamenty" do gry Runes of Magic. Jednak nie byłem świadomy, że pieniądze wysyłać będę za granicę - żadnych wzmianek przy składaniu zamówienia, tylko po dokonaniu go łaskawie mnie poinformowano. Dodatkowe opłaty opłacić muszę z własnej kieszeni (super...), ale to nie mnie martwi, tylko czy przeprowadzenie takiej operacji jest możliwa z konta internetowego (ING Bank Śląski)? Transakcję przeprowadzać będę przez konto ojca, a on boi się wysyłać tak pieniądze w ciemno, nie dziwię mu się, sam mam pewne obawy.

Tak wygląda zamówienie (ocenzurowałem niektóre dane):
Obrazek

Ile będzie wynosiła opłata za przelew zagraniczny? Czy ktoś z was wykonywał takie przelewy? Wykonam go przez bank: konto internetowe, czy z oddziału placówki, a może najrozsądniej jest udać się na Pocztę Polską, w której to już lękam się "opłat za usługę".

 #393276  autor: aizo
 15 mar 2010, 16:00
Kiedyś robiłem przelew z ING z konta internetowego(a raczej byłem świadkiem tego zdarzenia) i był on za free(tylko to było tam jakieś pro konto dla firm,jak jest w zwykłym nie wiem)


Ja Ci radzę zrobić to przez neta. W banku jest prowizja jak i na poczcie

Pamiętaj o numerze iban banku!

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #393313  autor: Kaczy
 15 mar 2010, 18:40
Przelew robi się normalnie niczym ten krajowy. Koniecznie trzeba podać tylko numer SWIFT - identyfikuje on kraj i bank, w którym jest konto.

...::: Made for loneliness :::...

 #393323  autor: adiq1033
 15 mar 2010, 19:37
OK, ale patrząc na powyższy wzór, różni się on od mojej zakładki z przelewami zagranicznymi - brakuje mi kilku istotnych danych.

Obrazek Obrazek

Czy ktoś mógłby mi pomóc z wypełnieniem przelewu? Nie chcę gdzieś popełnić błędu, 60zł nie leży na ulicy, czekając na nowego właściciela.

Jestem przygotowany na opłatę za przelew poza granice kraju do 10-15zł.

 #393412  autor: exploti
 16 mar 2010, 08:49
ING:

- przelew w euro (przelew europejski) wysyłany do UE wykonany przez Internet w bardzo atrakcyjnej cenie - 5 zł

więc wysyłaj z ING bo będzie taniej.

a w formularzu nie widzę nic skomplikowanego, więc dasz sobie radę.

granie w gry online za które trzeba płacić 60 zł... o... nie na moje nerwy to...

 #393517  autor: ciuchcia
 16 mar 2010, 16:59
A nie da sie zaplacic poprzez PayPal ? zazwyczaj jest taka mozliwosc. To bardzo wygodna forma platnosci - a zaleta sa niskie koszty - i to na dodatek ponoszone przez odbiorce platnosci

 #393940  autor: adiq1033
 18 mar 2010, 00:13
exploti pisze:ING:

- przelew w euro (przelew europejski) wysyłany do UE wykonany przez Internet w bardzo atrakcyjnej cenie - 5 zł

więc wysyłaj z ING bo będzie taniej.
Niestety rodzic nie wyraził zgody, bojąc się "ukrytych kosztów". Nie podlega dyskusji, nie przekonam go.
ciuchcia pisze:A nie da sie zaplacic poprzez PayPal ?
Możliwe, ze była, ale zaznaczyłem przelew. Formy płatności zmienić nie mogę (szukałem, próbowałem).
granie w gry online za które trzeba płacić 60 zł... o... nie na moje nerwy to...
Zapłacić raz połowę ceny, uzyskując dwa razy na ramach promocji z okazji polskiej premiery, to nie to samo, co opłaty abonamentowe. Inwestuję raz, mam na cały okres gry. To tak jakbym zaopatrzył się w grę kupując ją w sklepie. Ja to tak traktuję i stwierdzam, że nie wyrzucam pieniędzy w błoto, bo przyjemnie spędzam wolny czas, a moja sakiewka nie jest wywracana na drugą stronę, co jest w przypadku WoW - chcesz grać, to płać...
exploti pisze:a w formularzu nie widzę nic skomplikowanego, więc dasz sobie radę.
Sprawdź z łaski swojej, czy dobrze uzupełniłem.

Obrazek Obrazek

Nie wiem, czy system bankowości przyjmie litery alfabetu w numerze bankowym, komunikat wyświetla się dopiero po zaakceptowaniu - wysłaniu formularza. Po wpisaniu kodu SWIFT/BIC, automatycznie uzupełnia mi nazwę banku, miejscowość oraz kraj.

 #393953  autor: user_delete19
 18 mar 2010, 09:27
adiq1033 pisze:
exploti pisze:ING:

- przelew w euro (przelew europejski) wysyłany do UE wykonany przez Internet w bardzo atrakcyjnej cenie - 5 zł

więc wysyłaj z ING bo będzie taniej.
Niestety rodzic nie wyraził zgody, bojąc się "ukrytych kosztów". Nie podlega dyskusji, nie przekonam go.
Ale jakie ukryte koszty?! to jest opłata z TOiP wiec?!
Z resztą - nie możesz założyć własnego konta? W ing direct jest darmowe...

 #393959  autor: adiq1033
 18 mar 2010, 10:07
Mam założone w Alior Banku... Darujmy sobie konwersację, gdzie jest taniej czy wygodniej. Przelew muszę zrealizować do piątku, aby w przyszłym tygodniu otrzymał zamówione diamenty do RoM z uwagi na promocję wierzchowców, która trwa do 29 marca. Termin przypisania diamentów do konta wynosi od 2 do 5 dni.