DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
 #390858  autor: Fafral
 02 mar 2010, 08:52
Aktualnie jestem w PKO BP. Jestem w tym banku ze względu na bankomaty (wiem gdzie na terenie Wrocławia są), ale powili drażnią mnie opłaty bo wiem, że w innych bankach nie ma ich wogóle.

5 zł za prowadzenie konta iPKO
2,50 za prowadzenie rachunku
0,50 za przelewy
i wczoraj dobiło mnie to.
20 zł za użytkowanie karty płatniczej.

Zastanawiam się nad zmianą. Rozważam:
-Alior Bank

Powiedzcie mi proszę w jakich w bankach jesteście i co jest w nich dobre, a co złe.

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #390861  autor: Rezo
 02 mar 2010, 09:11
W Alior banku też niedawno podniesiono opłaty za użytkowanie karty. Trzeba teraz zapłacić 5 lub 9 zł w zależności od tego czy na rachunek w Aliorze przelewane są środki z wynagrodzenia. Konto w Aliorze traktuje raczej jako konto internetowe (darmowe przelewy). Uciążliwy jest brak możliwości doładowania telefonu z poziomu konta bankowego, trzeba robić przelew (doładowania on-line mają się pojawić w maju).

p.s. aktualnie oprócz Aliora, dobrze wyglądają oferty mBanku, Deutsche Banku i Banku Pocztowego.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 09:15 przez Rezo, łącznie zmieniany 1 raz.

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #390862  autor: widex
 02 mar 2010, 09:12
mam konto w mBanku:
Prowadzenie i założenie -0zł, karta Visa Electron- 0zł (dobrowolne ubezpieczenie to 1,7, ale można zrezygnować. Nadwyżki można przelać na drugie konto - eMax). Bankowość internetowa i przelewy to też 0 zł.
Darmowe bankomaty są: tutaj

Mam tu konto prawie dwa lata i jestem zadowolony.

Co do Aliora, to główną przewagą są darmowe bankomaty, jednak ceny za utrzymanie karty - jest drobna opłata. Nie mam tam konta, ale znajomy jest zadowolony

 #390866  autor: Abcn
 02 mar 2010, 09:18
Jesli chodzi Ci o minimalizowanie opłat i maksymalizowanie dostepności do bankomatów -
w tym wątku znajdziesz kilka http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php ... light=bank
tu np coś o kartach płatniczych http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php ... light=bank .
Ja o Wrocławiu nie mogę się wypowiadac :P

pozdrawiam
A

 #390873  autor: agami
 02 mar 2010, 10:17
mam konto w mbanku od ponad 4 lat...polecam-nic nie płacę za prowadzenie,za przelewy,za kartę...nigdy nie miałam z tym bankiem żadnego problemu.

 #390875  autor: szyman12
 02 mar 2010, 10:29
A może Nordea Spektrum? 0 zł za przelewy, kartę do rachunku, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie* i prowadzenie rachunku (o ile średnie przychody w ciągu 3 m-cy będą wynosić 1500 zł, a jak nie to płacisz 8 zł)

Choć mamuśka ma konto w Alior Banku i może zdecydowanie polecić :)

* tylko w bankomatach Nordea

 #390877  autor: Fafral
 02 mar 2010, 10:48
Przeczytałem sobie posty i mam dwie opcje:

-mBank (choć troszkę odstrasza mnie to, że nie ma żadnej placówki, w której można coś załatwić.
-bardzo ciekawi mnie Allior Bank.

w ostateczności ING, ale to będzie ostateczność.

Dziś mam zamiar po pracy (bo teraz jestem :P)zapytać się co mi dadzą etc. Napisze jutro jak to wygląda :)
szyman12 pisze:A może Nordea Spektrum? 0 zł za przelewy, kartę do rachunku, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie* i prowadzenie rachunku (o ile średnie przychody w ciągu 3 m-cy będą wynosić 1500 zł, a jak nie to płacisz 8 zł)

Choć mamuśka ma konto w Alior Banku i może zdecydowanie polecić :)

* tylko w bankomatach Nordea
widziałem reklamę z tym gostkiem z Europa da się lubić :P
nie powiem wygląda ciekawie.

Wielkie dzięki dla wszystkich!

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #390950  autor: hettman
 02 mar 2010, 16:53
w ostateczności ING, ale to będzie ostateczność.
czemu w ostatecznosci :?: ja mam i jestem b.zadowolony tyle ze jest 1 "minusik"-aby karta byla bez oplat trzeba w miesiac zrobic zakupu za pomoca karty za 100 zl-niemniej zbyt problematyczne to nie jest,do tego darmowe przelewy,doladowania telefonu z poziomu konta,zawsze dzialajace "wplatomaty"(w mbanku byl z tym problem i dlatego zrezygnowalem-2 razy wcielo mi kase bez kwitka i czekalem po 5-10 dni na wyjasnienie) :( no i tzw OKO na ktore mozna dawac nadmiar kasy z oprocen. 3,25%-tez darmo)

 #390969  autor: Jedrker
 02 mar 2010, 17:50
Ja mam konto w aliorze od listopada 2008 roku.
Obecnie jest to moje konto główne, i w najbliższym czasie nie zamierzam rezygnować z konta.
Zrezygnowałem właśnie 3 miesiące temu z produktów pko banku polskiego.
Tam to ładny biznes kręcą, to za kartę, to za prowadzenie konta, to za obsługę on line, to za wypłaty z obcych bankomatów.
W Aliorze jedyne za co płacę to za kartę płatniczą (wyrobiłem sobie debetówkę wypukłą !! ) 5 zł.
Wszystkie przelewy za free, wypłata z każdego bankomatu za darmo.
W placówkach obsługa faktycznie jest wyższej kultury bankowości.
Polecam wszystkim aliora, którzy chcą zmienić swój obecny bank.
Od początku ich istnienia nie miałem żadnego powodu do narzekania.
Więc moim zdaniem warto wydać 5 zł miesięcznie za kartę, i nie zastanawiać się gdzie z którego bankomatu wypłącić kasę.

Gorąco polecam !
W placówce również zaskoczy Cię ta reklamowana wyższa kultura bankowości.
CHoć jestem klientem indywidualnym, nie firmowym, mam swojego doradcę, do którego w razie czego mogę zadzwonić z każdym problemem odnośnie konta !
Polecam

 #390986  autor: ciuchcia
 02 mar 2010, 18:52
mam mbank, iPKO oraz Inteligo (te ostatnie w PKO BP) ... polecam mBank, ale Inteligo tez jest praktycznie darmowe (troche dziwne bo tez jest prowadzone przez PKO bp :) ja niestety jestem zmuszony do korzystania z iPKO przez 15 lat ;/

 #391072  autor: Fafral
 03 mar 2010, 08:45
Po dokładnym przemyśleniu, będąc jeszcze raz w obu bankach wybrałem Aliora.
Jestem pozytywnie zaskoczony i naprawdę polecam przejście z PKOBP do innego banku.

W dniu kiedy otworzyłem rachunek w aliorze poszedłem zamknąć rachunek w pko. Wtedy uświadomiłem sobie w czym tkwiłem przez kilka lat.

Teraz w aliorze mam dobre warunku wszystko narazie jest wporządku. Przelewy przychodzą szybko, powiadomienia sms się przydają. Polecam wszystkim tym, którzy myślą nad zmianą.

Dziękuje wszystkim, którzy brali udział w dyskusji.
PzdrQ

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #392541  autor: thonka
 11 mar 2010, 13:47
Abcn pisze:W placówce również zaskoczy Cię ta reklamowana wyższa kultura bankowości.
CHoć jestem klientem indywidualnym, nie firmowym, mam swojego doradcę, do którego w razie czego mogę zadzwonić z każdym problemem odnośnie konta !
Polecam
juz za czasow starego BPH (z 5-6 lat temu) mielismy tam konta cala rodzina i byla do nas przypisana jedna konsultantka do ktorej mozna bylo dzwonic i pytac o wszystko. wszelka korespondencja byla rowniez za jej posrednictwem wiec nie wiem czy to taka nowa jakosc...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #392546  autor: Abcn
 11 mar 2010, 14:26
thonka pisze:
[size=134][b]Jedrker[/b][/size] pisze:W placówce również zaskoczy Cię ta reklamowana wyższa kultura bankowości.
CHoć jestem klientem indywidualnym, nie firmowym, mam swojego doradcę, do którego w razie czego mogę zadzwonić z każdym problemem odnośnie konta !
Polecam
ja tylko stereotypowo przypomnialem wyszukiwarke :)

wiekszych doswiadczen nie mam ale moje cale 2 wizyty w Alior-banku zaowocowaly podobnymi wrazeniami -
kultura bankowosci i kulturalnosc pracowników
przy zakladaniu konta

pozdrawiam
A

 #392552  autor: Fafral
 11 mar 2010, 14:48
Abcn pisze:wiekszych doswiadczen nie mam ale moje cale 2 wizyty w Alior-banku zaowocowaly podobnymi wrazeniami -
kultura bankowosci i kulturalnosc pracowników
przy zakladaniu konta
Dokładnie.
Wyższa kultura bankowości i w gruncie rzeczy to tylko w tym banku tak jest.
Byłem w nordei -to babka mnie namawiała strasznie mówiła, że inne banki są złe, porównywała mi wszystko, ale nie przekonała mnie.

W aliorze Pan odpowiadała mi na moje wszelkie pytania i ani razu nie zapytał się czy się decyduję. Podoba mi się w tym banku także ekologia. 3 kartki dostałem a podpis składałem na tym ekranie z rysikiem. Tak powinno być wszędzie, każdy urząd powinien być w to zaopatrzony!

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #392657  autor: Jedrker
 12 mar 2010, 01:58
Fafral pisze:3 kartki dostałem a podpis składałem na tym ekranie z rysikiem. Tak powinno być wszędzie, każdy urząd powinien być w to zaopatrzony!
można było by rzec takie rzeczy tylko w alior banku.
Do tej pory jedynie w aliorze podpisuję się elektronicznie przy wpłatach na konto w placówce .....
a reklamowana wyższa kultura bankowości obowiązuje cały czas ... :-D

 #422332  autor: marko20
 11 sie 2010, 14:31
Witam,

Troszkę odświeżając temat :)

Również noszę się z zamiarem zmiany rachunku. Obecne w Pekao wygląda marnie w porównaniu do obecnych oferowanych przez banki.

Zainteresowało mnie Nordea Spektrum. Chciałbym zapytać czy ktoś korzysta i jakie ma doświadczenia z tym bankiem. Czy jest możliwość wpłacania kasy na konto w oddziale banku i czy jest za to pobierana jakaś opłata?

Wielkie dzięki za wszelkie sugestie i informacje.

Pozdrawiam

 #423472  autor: Fafral
 17 sie 2010, 15:20
Ja jak nosiłem się z zamiarem otworzenia rachunku w innym banku to Pani była tak namolna, tak pewna siebie, że ich konto jest najlepsze i w ogóle ( tak naprawdę nie było)i dlatego zrezygnowałem z ich oferty.

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S