DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
 #375837  autor: dzazik
 20 gru 2009, 16:52
Może ktoś ma konto w tym banku a jeszcze tego nie wie:

Jak wiadomo, w zeszłym roku otworzono nowy bank-Alior Bank. Kusił przyszłych klientów tym, że np nie pobierał opłat za wypłaty gotówki z innych bankomatów. Dzis przez strone telelkceważeni dowiedział się, ze istniej strona trudnyklient.pl Tam zauważyem artykuł o zmianach opłat w Alior Banku (jest też jakies nagranie audio) Jesli ktoś ma tam konto i nie jest do dla niego główny bank to niech sobie przeczyta, bo zostały podwyzszone opłaty itd. A dla klientów dla których jest to główny bank opłata za kartę płatnicza wzrosnie z 3 do 5zł, ale sa tam jakieś dodatkowe ubezpieczenia (niech też sobie poczyta)

http://trudnyklient.pl/wy...or-znamy-fakty/
http://trudnyklient.pl/al...ionym-zaplonem/
 #375842  autor: matteo
 20 gru 2009, 17:13
dzazik pisze:Może ktoś ma konto w tym banku a jeszcze tego nie wie:

Jak wiadomo, w zeszłym roku otworzono nowy bank-Alior Bank. Kusił przyszłych klientów tym, że np nie pobierał opłat za wypłaty gotówki z innych bankomatów. Dzis przez strone telelkceważeni dowiedział się, ze istniej strona trudnyklient.pl Tam zauważyem artykuł o zmianach opłat w Alior Banku (jest też jakies nagranie audio) Jesli ktoś ma tam konto i nie jest do dla niego główny bank to niech sobie przeczyta, bo zostały podwyzszone opłaty itd. A dla klientów dla których jest to główny bank opłata za kartę płatnicza wzrosnie z 3 do 5zł, ale sa tam jakieś dodatkowe ubezpieczenia (niech też sobie poczyta)

http://trudnyklient.pl/wy...or-znamy-fakty/
http://trudnyklient.pl/al...ionym-zaplonem/
No przecież 90% alioru to BPH + system informatyczny BPH więc tylko odważni poszli do Aliora :) Albo nieświadomi.

Wsysanie kart na porządku dziennym etc.
Wzrost opłat nie dziwi.

 #375857  autor: dzazik
 20 gru 2009, 19:13
Też jestem dlatego trochę mnie to szokło, jak to przeczytałem, a mi odnosniki działają

 #375929  autor: adiq1033
 20 gru 2009, 23:10
Umieść je ponownie jako tekst cytowany albo code. :wink:

 #375956  autor: Vieslav
 21 gru 2009, 10:08
Czyli wzrośnie opłata za kartę z 3 do 5zł? To i tak nie jest źle, biorąc pod uwagę darmowe wszystkie bankomaty i darmowe przelewy internetowe.

 #375970  autor: Jedrker
 21 gru 2009, 11:39
Też jestem klientem AliorBanku.
Konto mam rok czasu, od miesiąca to moje główne konto.
Wolę płacić 5 zł za kartę, i mieć wszystkie bankomaty i przelewy za free, niż płacić jak w pko bp 9 zł z obsługą internetową za konto, przelewami płatnymi, i jeszcze trzeba się nachodzić, aby wypłacać gotówkę w bankomacie własnym, aby była to wypłata bez prowizji.
Osobiście rezygnuję z PKO,alior wygrywa.

 #375996  autor: dzazik
 21 gru 2009, 14:52
Dokładnie a teraz będziemy mieli jeszcze jakies ubezpieczenie w tym :lol:
Posta napisałem, żeby poinformować, zwłaszcza tych, dla których konto w AB nie jest kontem głównym

 #375998  autor: Vieslav
 21 gru 2009, 15:26
BTW, w jaki sposób bank dowiaduje się, czy konto jest "główne"? :roll:

 #376002  autor: dzazik
 21 gru 2009, 15:51
No chyba w taki: jak widzi ze przyszła wpłata z tytuły wynagrodzenia za pracę, ZUSowska renta, emerytura stypendium z uczelni, to wtedy traktuje to jako główna wpłata (tak przynajmniej pisze na stronce AB

A moze znajdzie się na forum jakis specjalista i wzbogaci nas o tę wiedzę, bo słuszne pytanie

 #376418  autor: Marens
 23 gru 2009, 15:52
dzazik pisze:A moze znajdzie się na forum jakis specjalista i wzbogaci nas o tę wiedzę, bo słuszne pytanie
Pewnie chodziło o to, że jak ktoś ma konta w kilku bankach (np. w Aliorze i mBanku) a "więcej" korzysta z mBanku natomiast Alior służy do wybierania gotówki z "wszystkich bankomatów" to wzrasta mu opłata za utrzymanie dodatkowego konta w tym przypadku do wybierania gotówki.

Sam korzystam z takiego modelu.

 #376425  autor: user_delete19
 23 gru 2009, 17:46
No OK, ale skąd Alior wie że więcej korzystasz z mBanku?! Debilizm zupełny... :roll: