DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
 #358893  autor: elkanguro
 10 wrz 2009, 21:18
Witam,

czy z końcem umowy np. z Telekomunikacją Polską należy odwołać polecenie
zapłaty w TP lub w banku czy jest ono może automatycznie anulowane? Co
należy zrobić w takiej sytuacji?

Pozdrawiam,

Kamil

Może nie koniecznie na temat sieci stacjonarnych czy Internetu ale może ktoś się będzie orientował w temacie.

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #358954  autor: Btk_Tomas
 11 wrz 2009, 07:53
Nic nie trzeba robić, po prostu operator przestanie pobierać kasę z Twojego konta.

 #358958  autor: lolekanabolek
 11 wrz 2009, 08:11
Ja tam bym wolał anulować, w końcu polecenie zapłaty jest nadal aktywne, a jak przez jakaś pomyłkę z twojego konta zostanie pobrana kasa, to potem się będziesz bujać, aby ci ją zwracali itp. Bank zrealizuje polecenie zapłaty bo będzie aktywne

 #358963  autor: Orfi
 11 wrz 2009, 08:51
Lepiej jednak pójść do banku i złożyć dyspozycję odwołania tego polecenia, skoro ma być nieaktywne. Parę lat temu miałem taką sytuację w Erze, było polecenie zapłaty (usługa nazywała się wtedy w Erze -direct debit), na koncie były pieniądze na opłatę rachunku a pomimo tego Era nie pobierała w uzgodnionym terminie płatności faktury pieniążków, z rachunku bankowego lub pobierała w innym terminie dwa razy taką sama kwotę o czym dowiedziałem się sprawdzając wyciąg z konta. Zgłosiłem to do Ery, miało być dobrze, ale w następnych miesiącach sytuacja się powtarzała i w związku, z tym odwołałem tę usługę zastępując ją zleceniem stałym (opłaty miesięczne były takie same).

Orfi

 #358972  autor: elkanguro
 11 wrz 2009, 09:33
lolekanabolek pisze:Ja tam bym wolał anulować, w końcu polecenie zapłaty jest nadal aktywne, a jak przez jakaś pomyłkę z twojego konta zostanie pobrana kasa, to potem się będziesz bujać, aby ci ją zwracali itp. Bank zrealizuje polecenie zapłaty bo będzie aktywne
Właśnie o to mi chodziło, czy Polecenie Zapłaty dalej będzie aktywne, skoro tak, to również wolę jednak oficjalnie zrezygnować aby przypadkiem coś się nie pobrało. Na stronie TP jest nawet formularz odwołania Polecenia Zapłaty. Czy należy go, tak jak zgodę, odesłać do TP czy może jednak do banku?

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #358976  autor: Marens
 11 wrz 2009, 10:05
lolekanabolek pisze:Bank zrealizuje polecenie zapłaty bo będzie aktywne
Można w ciągu 30dni anulować polecenie zapłaty, bez problemów w każdym banku.
elkanguro pisze:Czy należy go, tak jak zgodę, odesłać do TP czy może jednak do banku?
Wysyłasz do TP, oni przesyłają do banku.
Jak masz konto w mBanku to musisz jeszcze dosłać wewnętrzny druczek który znajduje się tutaj http://www.mbank.pl/download/Przydatne_ ... aplaty.pdf

Zostawiłbym polecenie zapłaty, bo może się kiedyś okazać że wrócisz do TP i przeleżakuje.
Miałem taki przypadek w Erze, 4lata telefon był pre paid przeniesiony z postpaid a po 4latach wróciło na postpaid i polecenie zapłaty działało.

 #358979  autor: marcinb
 11 wrz 2009, 10:09
Najlepiej odwołać to w banku - po pierwsze jak pisał poprzednik aby czasem przez pomyłke nie pobrano jakis pieniążków po drugie... aby bank nie pobierał nam opłaty za tą usługę. W moim banku polecenie zapłaty ma swoja cenę bodajże 1 zł/m-c. Kiedyś dopóki go nie odwołałem opłata była pobierana (nawet gdy faktycznie środki nie były przekazywane bo zmieniłem konto do rozliczeń z operatorem komórkowym).

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM