DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.

 #321288  autor: marcinb
 05 mar 2009, 19:31
dechomenon pisze:tak mi doradzał taki jeden koleś co siedzi w finansach od dawien dawna...handluje walutą i w ogóle.
znaczy się cinkciarz? :D

[ Dodano: 2009-03-05, 19:36 ]
Mulder pisze: Płaci za prowadzenie prawie 15zł i właściwie niczego z tego konta nie ma oprócz możliwości zaciągania debetu.
Może na razie sprawdzcie w banku dlaczego tak dużo płacice za utzrymanie konta. Może np. jakieś polecenia zapłaty są ustanowione?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #321457  autor: Vieslav
 06 mar 2009, 19:11
Ale poszukaj bankomatów, o których pisałem wyżej, może masz gdzieś w okolicy, a wcześniej nie zwróciłeś uwagi.
Najbliższy 30km ode mnie :P

 #321900  autor: korzeń
 09 mar 2009, 13:27
A jak wygląda kwestia lokat w Volkswagen Banku? Są korzystnie oprocentowane? Prosiłbym o szczegółowe informacje, najlepiej od kogoś, kto już ma tam konto i może powiedzieć coś więcej.

 #321918  autor: bkawa
 09 mar 2009, 14:21
Na stronie na pewno mają info. Sytuacja w oprocentowaniu lokat zmienia się z dnia na dzień.

Domowy wyrób nalewek

 #322081  autor: nazad
 10 mar 2009, 09:24
W volkswagen banku masz lokatę plus, która jest oprocentowana do 7%. Wcześniej było ponad 8, ale z racji kryzysu lokaty w bankach spadają, a te 7% to i tak sporo w porównaniu z konkurencją.

 #326685  autor: Vieslav
 31 mar 2009, 11:52
No to teraz jestem pod ścianą. Mama dostała zmianę regulaminu i opłat dla konta i co się okazuje: prowadzenie rachunku 6,90zł, wypłata z bankomatów 3 albo 7% (nie pamiętam już :P ) od kwoty. Wychodzi na to, że moje inteligo jest lepiej opłacalne jeśli chodzi o te wypłaty. W tym tygodniu mama rozwiązuje umowę a ja nadal nie wiem, co jej polecić :roll: . Skłaniam się w stronę Alior Banku, tam jest opłata 3zł za prowadzenie rachunku i bezpłatne wypłaty z każdego bankomatu, a to jest priorytetem. Tylko, że ten bank istnieje dopiero kilka miesięcy więc nie wiem, czy warto ryzykować. Zonk będzie, jak to wszystko się okaże promocją a potem dowalą za wszystko opłaty.

 #326688  autor: aga
 31 mar 2009, 12:36
Ja z pewną rezerwą podchodzę do Alior Banku. W obecnej chwili wielkie banki mają problemy, więc tym bardziej nie wiadomo co będzie z tym bankiem. Jakoś nie mam pełnego zaufania do nowych tworów. ;-)
Moja mama chciała zrezygnować z PKO BP, ale z kolei bała się takich typowo internetowych. Szukałam i szukałam, aż w końcu zdecydowała się na Multibank. Teraz jest zadowolona, bo i może iść do banku i może wszystko zrobić przez internet. Jeszcze się uczy, ale widzę że bardzo jej przypasowało "zarządzanie" przez komputer ;) Niestety tutaj można korzystać z 4 sieci bankomatów, a nie wszystkich.
Tak biorąc na rozsądek, to w sumie możesz zaryzykować. Mają Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc w razie co nie straci się wszystkiego. Poza tym zawsze można przenieść się do innego banku jak coś nie będzie pasowało.

 #326695  autor: bkawa
 31 mar 2009, 12:53
Przesadzacie. Mulder, aga, przecież z bankiem nie bierzecie ślubu to nie jest telekomunikacja, nie trzeba brać abonamentu. To nie są czasu szalonego kapitalizmu, gdzie wszystko było możliwe (patrz oscylator ArtB). Załóż konto w Alior. Jak zaczną wprowadzać opłaty to poszukasz innego banku, może sytuacja na twoim terenie zmieni się z bankomatami i będziesz miał większy wybór.

Gdzieś czytałem wyniki badan, z których wynika że Polacy są w czołówce najrzadziej zmieniających banki w europie.

Domowy wyrób nalewek

 #326705  autor: Jedrker
 31 mar 2009, 13:45
Ja na chwilę obecną posiadam już od 5 miesięcy konto w AliorBank.
Jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń co do niego.
Dodatkowo nie płacę nic za prowadzenie konta ani za kartę płatniczą (brałem udział w programie budujemy bank).
Wypłata gotówki z każdego bankomatu na świecie za darmo, darmowe przelewy ... to zalety banku.
No i na dodatek lokata nocna ;-)
Obok aliora mam jeszcze konto w PKO BP.

 #326793  autor: adiq1033
 31 mar 2009, 20:39
Jedrker pisze:Wypłata gotówki z każdego bankomatu na świecie za darmo, darmowe przelewy...
Darmowe przelewy są ograniczone bodajże do 30 w ciągu miesiąca. Za każdy następny narzucana jest opłata w wysokości 10 bądź 30 groszy. Nie pamiętam dokładnie. Tak jest na koncie "młodzieżowym". Kartę płatniczą można wyrobić na miejscu, bądź poprosić o wysłanie jej do właściciela za pomocą poczty. Cała procedura zajmuje nie więcej niż dwa tygodnie. Wypłacanie pieniędzy w KAŻDYM bankomacie NA ŚWIECIE jest sprawą rewelacyjną. Brak jakichkolwiek opłat. Korzystam z Alior Bank i jestem zadowolony, dlatego przyłączam się do listy "polecających". :wink:

 #326831  autor: thonka
 01 kwie 2009, 01:06
polecam mbank dla ludzi, ktorzy nie oczekuja gigantycznych zyskow, ale nie chca placic za wszystko dodatkowo.

0 za przelewy (dowolny kierunek w kraju nawet ZUS i US)
0 za karte debetowa (na 4 lata, mozliwosc platnosci w internecie za np. bilety lotnicze, przy wyzszych obrotach debet moze byc zwiekszony)
0 za powiadomienia sms jak i potwierdzenia transakcji (w bzwbk pierwsze 5 jest tylko za free, a potem 20gr za kazdy nastepny lub jakis pakiet za ilestam zl)
0 za powiadomienia email o operacjach na koncie oraz ewyciagi
0 za bankomaty za granica (przy czym jezeli wyplacana waluta jest inna od euro potracana jest prowizja za przewalutowanie - visa rozliczana jest w euro...)
0 za bankomaty euronet (te nieplacowkowe, bo sa one tez przy BPH, Lukasie i innych, a te sa platne), ecard, cash 4 you oraz bzwbk (inne 5zl).
brak prowizji mbanku za wyplaty z punktow visa cashback (co nie znaczy, ze prowizji nie bierze sama firma obslugujaca).

oprocentowanie jak mozna sie domyslic 0%. jedyna opcja to zalozenie lokaty lub konta oszczednosciowego.
duzym minusem jest brak oddzialow, tylko tzw. wyspy w centrach handlowych (choc panie tam obecne czesto nie wiedza nic po za podpowiadaniem jak uzupelnic wniosek o konto czy kredyt) gdzie mozna sprawdzic sobie przez internet konto (dziwnym trafem co 2 moja wizyta - windows wisi), bezplatnie zadzwonic na mlinie czy wplacic/wyplacic pieniadze (przy czym najczesciej jedna z tych opcji nie dziala).
nie narzekam, choc mogloby byc lepiej.

nie polecam za to 7 dniowych lokat internetowych w bzwbk, bo coby tu duzo mowic wprowadzaja one ludzi w blad.
w reklamach pisza, ze to niby stale oprocentowanie, a tu po 3 miesiacach od zalozenia (w listopadzie bylo jeszcze 5,10%, aktualnie niewiele ponad 2,45%) lokaty okazuje sie, ze stale to one jest, ale tylko w ciagu tych 7 dni, a przy automatycznym przedluzeniu na nastepne 7 dni jest ono aktualizowane do obecnie obowiazujacej stawki.
naciagnalem sie i ja i kilku moich znajomych wierzac w zysk, ktorego nie bedzie. i jak tu zaufac bankom...

[ Dodano: 2009-04-01, 01:12 ]
adiq1033 pisze:Wypłacanie pieniędzy w KAŻDYM bankomacie NA ŚWIECIE jest sprawą rewelacyjną. Brak jakichkolwiek opłat
tylko zeby nie bylo w tym kwiatkow tak jak w mbanku (tam niby tez kazdy bankomat za granica, ale nie w Polsce jest darmowy), ze w zaleznosci od wyplacanej waluty pobierana jest prowizja za przewalutowanie... (np. visa rozliczana jest w euro, a przy wyplacie dolarow pobierana jest prowizja niezalezna od banku).
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2009, 12:12 przez thonka, łącznie zmieniany 1 raz.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #327114  autor: yagi
 02 kwie 2009, 19:58
Mulder pisze:wypłata z bankomatów 3 albo 7% (nie pamiętam już :P ) od kwoty.
Z tego co patrzylem to wyplata z karty kredytowej tyle kosztuje. O bankomatowych nic nie bylo...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #327383  autor: Vieslav
 04 kwie 2009, 18:15
yagi pisze:
Mulder pisze:wypłata z bankomatów 3 albo 7% (nie pamiętam już :P ) od kwoty.
Z tego co patrzylem to wyplata z karty kredytowej tyle kosztuje. O bankomatowych nic nie bylo...
3% od kwoty w każdym obcym bankomacie. Przeczytaj dokładnie ;-) . Wybraliśmy Alior, VW bank też całkiem ciekawie wypada, ale tam darmowe wypłaty z każdego bankomatu są tylko dla kwot >400 zł. Jeszcze jeden problem: wiem jaka jest różnica między kartą Visą i Mastercard, natomiast w Aliorze dają Maestro. Czym ona różni się od pozostałych i czy jest jakaś "praktyczna" różnica podczas korzystania z niej?
BTW, sam zmieniłem swoje Inteligo na mBank. Czekam na umowę :P . Mam nadzieję, że się nie zawiodę i nie wrócę do Inteligo. Decyzję podjąłem na podstawie darmowych przelewów internetowych w mBanku i sposobie użytkowania karty. Nie dość, że płacę 0,99zł za kartę to podczas zakupów podpisuje się paragon a podpisu przeważnie nikt nie weryfikuje. W mBanku wpisuje się PIN co mnie prawie całkowicie zabezpiecza przed nieautoryzowanym użyciem karty.

 #327390  autor: butterfly
 04 kwie 2009, 18:48
Eee? Nigdy w mbanku nie wpisywałam pinu ;]

 #327391  autor: Vieslav
 04 kwie 2009, 18:50
Dziwne, bo zawsze jak chodzę na zakupy ze znajomym to ja podpisuję świstek a on wpisuje PIN. Może dlatego, że moja karta ma już dwa lata? Trudno. I tak darmowe przelewy do innych banków przeważyły.

 #327392  autor: vinc
 04 kwie 2009, 18:51
butterfly, a ja nie pamiętam kiedy się podpisywałem płacąc kartą mBanku :-D

Obrazek

 #327400  autor: widex
 04 kwie 2009, 19:26
Bo te z chipem wymagają akceptacji za pomocą PIN, a te z paskiem magnetycznym podpisu. Chociaż to jest zalezne od terminala:)

 #327401  autor: vinc
 04 kwie 2009, 19:29
widex pisze:Chociaż to jest zalezne od terminala:)
Dokładnie. Ja posiadam "starszą" ;) z paskiem magnetycznym :)

Obrazek

 #327417  autor: Jedrker
 04 kwie 2009, 20:29
widex pisze:Bo te z chipem wymagają akceptacji za pomocą PIN, a te z paskiem magnetycznym podpisu.
Nie koniecznie.
MOże być tak, że obie karty będą na podpis, wszystko zależy od terminala, który akceptuje kartę.
Ja pracuję w miejscu, gdzie akceptuję karty płatnicze, z mbanku wszystko szło na podpis ;]
Bynajmniej u mnie w firmie ;P

 #327436  autor: widex
 04 kwie 2009, 21:17
Jedrker pisze:MOże być tak, że obie karty będą na podpis, wszystko zależy od terminala, który akceptuje kartę.
A co ja napisałem? hehe ;>
ja pisze:Chociaż to jest zależne od terminala:)