DAJ CYNK
  • Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.
Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.

Moderator: Moderatorzy

 #745742  autor: gustaw94
 02 wrz 2014, 14:53
Witam, czy jest już ktoś tutaj kto przeszedł z dawnej sieci Aster, obecnie UPC do Giga-kablówki ?? Bo ja będę mieć taką możliwość od 30 września, ofertę mają konkurencyjną do tego co oferuje upc ale :
1. Jak tam jest z realną prędkością internetu ??
2. Pośrednio jak z jakością telewizji, bo na yt są filmiki pokazujące jak tv netii klatkuje i nie skleja obraz, czytałem że uruchomili technologie "smooth streaming" w iptv ale nie wiem czy kiedy te filmiki były kręcone to czy ona już była dostępna czy też przed :P
3. Jakie sprzęty oferują do wifi, bo rozumiem że do tv jest netia player 2.0(nowy z czerwca 2014)?? , a nic nie piszą o internecie po za "router wifi", a chciałbym wiedzieć jakie pasma i standardy sieci ono obsługuje.
4.Jak sprawuje się ten netia player 2.0, bo żadnych filmików na yt nie ma, nawet netia ma stare toutoriale, czy można zmienić język kanałów na natywny(głównie chodzi mi o język ang) ??
5.. Czy płaci się coś za dzierżawę tych sprzętów, jak jest z zwrotem potem tych sprzętów(w salonie, czy za kuriera płaci netia, czy ja ??)

 #758121  autor: Dowek1
 24 paź 2014, 12:47
Ja od siebie moge powiedzieć, że:
1. Jest spoko, to nigdy nie jest dokłądnie tyle ile reklamują, np. jak masz "do 100 MB", to jest trochę poniżej zazwyczaj, ale bardzo przyzwoicie. Trzeba to skonsultować przed podpisaniem umowy, ile będzie realnie.
2. u mnie spoko
 #818930  autor: dortos
 24 sie 2015, 10:46
Ja mam od tygodnia i narazie jestem zadowolona :] najfajniejsze w tej ofercie jest to ze mozna wybrac samemu kanaly. ja np oglądam tylko filmowe, dużo seriali, jakies informacyjne, ewentualnie takie typu tvn style itp. wiec sama dobralam sobie kanaly i sie ciesze z tej uslugi :)
 #867298  autor: muddy
 22 maja 2016, 00:13
Chciałem przestrzec przed usługą GigaNagrywarka: nie należy wierzyć w reklamy... Lista problemów:
    nagrywanie NIE JEST dostępne dla wszystkich programów - nie sprawdziłem całej listy, ale na pewno nie da się nagrać nic z kanałów Eleven i Eleven Sports nie jest możliwe jednoczesne korzystanie z GigaNagrywarki oraz nagrywania na dysk: wyobrażałem sobie że jeśli podpięty jest dysk to można wybrać gdzie nagra się program, jednak po włączeniu GigaNagrywarki nagrywanie programów na dysk nie jest dostępne (nawet dla kanałów na których GigaNagrywarka nie działa) nie ma możliwości zdefiniowania jaki czas przed/po programie zaczyna/kończy się nagrywanie: wystarczy kilka minut obsuwy w nadawaniu względem EPG i nie nagra się cały program istnieje opcja nagrywania serii, ale nie są rozpoznawane numery odcinków: w przypadku kanałów dla dzieci i bajek które nadawane są kilka razy dziennie, nagrywane są dziesiątki powtarzających się odcinków! nagrania seryjne NIE SĄ umieszczane w "folderach": WSZYSTKIE nagrania prezentowane są na jednej długiej liście, a na ekranie wyświetlanych jest 5 naraz; ja nagrywałem głównie ulubione bajki dla dzieciaków - po kilku tygodniach lista liczyła 1000 pozycji, by dotrzeć do jakiejś wybranej trzeba mozolnie ją przewijać po jednym! Co więcej, na liście w ogóle nie jest prezentowany numer odcinka - TYLKO tytuł nagrania już obejrzane nie są oznaczane jako obejrzane - co ułatwiłoby wybór nagrania do obejrzenia brak możliwości usunięcia więcej niż jednego nagrania w jednym czasie - nie da się na przykład usunąć wszystkich odcinków serii: jak już raz zapanuje chaos z powtórzonymi odcinkami to nie da się nad tym zapanować! opcja oglądania wstecz (typu catch-up tv) dostępna jest dla nielicznych programów nawet jeśli będziemy panować nad nagraniami, dostępne są one tylko przez 180 dni: po tym czasie - kasowane brak możliwości zdalnego zaplanowania nagrań - szkoda, to fajna funkcja u konkurencji, niestety wszystko trzeba zlecać bezpośrednio z pilota i dekodera EPG (program TV) w Netii to tylko 2 dni do przodu - jeśli uprzemy się by nagrywać pojedyncze, niepowtarzające się odcinki, trzeba siadać z pilotem co dwa dni i przeglądać program ręcznie (w przypadku korzystania z nagrywania na dysk zamiast GigaNagrywarki jest to jednak JEDYNA opcja, bo NIE MA możliwości zlecenia nagrywania całej serii / serialu!!!) tytuły audycji krótszych niż 15 minut w ogóle w EPG nie są wyświetlane - dopiero po wybraniu pustego prostokąta wyświetla się tytuł - a pisałem już że głównie nagrywam bajki dzieciom, które rzadko trwają dłużej niż 15 minut! a teraz najważniejsze: w momencie w którym lista przekroczyła ok. 2500 pozycji (w większości powtarzanych odcinków bajek), dekoder przestał nadawać się do użytku: co chwilę się zawieszał, wyświetlenie listy nagrań nie było możliwe, skorzystanie np. z HBO GO również (reset co kilka minut) - nie pomagało przywrócenie ustawień fabrycznych, jedyną opcją było wyłączenie GigaNagrywarki przez BOK (bo z dekodera się już nie dało, tak jak nie dało się skasować nagrań)
Innymi słowy - jeśli ktoś uwierzy Netii, że można nagrywać "nawet wszystkie programy naraz", że można oglądać programy 7 dni wstecz oraz że ma się do dyspozycji nielimitowaną ilość godzin nagrań, to przepłaci za bubel kosztujący 15 zł miesięcznie.

Uczciwie muszę przyznać, że po reklamacji Netia zwróciła mi opłaty za GigaNagrywarkę od początku odpłatnego świadczenia tej usługi, jednak ostrzegam przed wyborem tego operatora jeśli jednym z kryterium wyboru jest ta właśnie usługa! Ja po trzech miesiącach żałuję podpisania umowy na rok...

MM