DAJ CYNK
  • Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.
Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.

Moderator: Moderatorzy

 #557247  autor: frshman
 29 maja 2012, 08:24
Cześć,
postanowiłem napisać w związku z procederem UPC dotyczącym składania zamówień na usługi telewizji cyfrowej przez stronę internetową UPC. Zamawiając telewizję cyfrową w ofercie usług pod nazwą Select HD - mamy mieć możliwość podpisania umowy na 24 miesiące na usługę telewizji cyfrowej wraz z dekoderem bez nagrywarki HD za kwotę 68 zł brutto miesięcznie.
http://www.upc.pl/telewizja/

Przy składaniu zamówienia online, klient wybiera termin montażu zestawu oraz otrzymuje potwierdzenie zamówienia - super! wszystko gra! Po złożeniu zamówienia następuje kontakt z infolinii - i tu zaczynają się schody. Otrzymuje się informację, iż UPC nie posiada na magazynie żadnych dekoderów bez nagrywarki HD i oferuje ofertę droższą o 20zł miesięcznie - dekoder z nagrywarką, oznajmiając iż czas oczekiwania na dekoder bez nagrywarki to ok. 6 miesięcy. Klient decydując się na oczekiwanie te 6 miesięcy jest rzekomo wpisywany na listę oczekujących a zgłoszenie chęci zakupu kasowane w systemie - bajki :)

Składałem zamówienie w sumie 3 razy, odpowiednio 2 miesiące temu, 1 miesiąc temu i wczoraj. Za każdym razem był kontakt z infolinii i namawiano mnie na droższą ofertę dekodera na nagrywarką. Oczywiście podkreślano za każdym razem czas oczekiwania 6 miesięcy na dekoder bez nagrywarki. Zatem żadnej listy oczekiwania nie ma, a klienci naciągani są na płacenie dodatkowej kwoty co miesiąc pod pretekstem niedostępności sprzętu, który na stronie www.upc.pl widnieje jako ciągle dostępny.

Mieliście taki problem w uzyskaniu oferty Select HD i dekodera bez nagrywarki? Myślę co dalej zrobić. UOKIK lub Federacja Konsumentów może byłaby w stanie zmusić UPC do wycofania oferty sprzedaży Select HD z dekoderem bez nagrywarki ze strony internetowej upc.pl z racji niemożności spełnienia prezentowanej usługi w czasie składania zamówienia i wprowadzania klientów w błąd i nakłaniania do ponoszenia wyższych kosztów miesięcznych? Wkurzyłem się :)

pozdr. i dzięki za info.

Nokia 3310 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > HTC Desire HD > Nexus 4 > Nexus 5 > Xperia Z3 Compact > Xiaomi Mi5

1999-2006 Idea / Orange > 2006-2009 Plus > 2009-2014 Play > 2014-2018 RBM/Play > 2018 Orange

 #557250  autor: maniek
 29 maja 2012, 09:11
Moim zdaniem Federacja nic nie pomoże. Szkoda czasu. Wiem natomiast jedno. UPC jakieś 2 lata temu miało problem właśnie z dostępnością dekoderów bez PVR. Koleżance, która złożyła zamówienie bez żadnych opłat zaoferowali dekoder z nagrywarką( z czego oczywiście była zadowolona :D ). Dekoder miał zostać wymieniony ale stało się inaczej, firma przysłała jej nawet pismo, że dzierżawa dekodera będzie za free :wink:
Co do listy oczekiwań to kto wie może jakiś inny dział ma te magiczne karteczki konsultantów choć z drugiej strony od tego są systemy by takie info firma posiadała...
Co do wprowadzania w błąd to też nie do końca racje bo jednak konsultant dzwoni i przed zawarciem umowy informuje, że taki a taki model dekodera nie jest aktualnie dostępny.
Ja nie mam zbyt dobrych doświadczeń z UPC, ciągłe problemy z dekoderami, ciągłe awarie telefonii stacjonarnej, brak pakietu VIP w rozsądnej cenie zadecydowały, że zrezygnowałem na rzecz innego operatora. Raz, że taniej a dwa, że więcej kanałów HD.

 #557483  autor: Mila89
 30 maja 2012, 12:28
frshman Zamiast uszczesliwiac NA SIŁE Upc tym ze podpiszesz z nimi umowe lepiej zainteresuj sie oferta "n" http://n.pl/nsklep/promocje za 49zl masz 89 kanalow po Polsku w tym 23 w HD -BEZPŁATNIE(za co w Upc sie placi dodatkowo) w cenie masz dekoder ktory otrzymujesz bezplatnie... umowa tylko na 12 miesiecy jedyny koszt dodatkowo to kilkadziesiat zlotych za zestaw satelitarny... zadnych problemow z zamowieniem nie ma... mozna sobie dokladnie wybrac dzien i godzine dostawy. Korzystam 2 lata i jestem mocno zadowolony takze polecam...

ps N sie laczy z cyfra + wiec od lipca bedzie mozliwosc dokupienia Canal + :)

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #557605  autor: frshman
 30 maja 2012, 23:12
niestety, istnieja takie miejsca w warszawie, do ktorych dochodzi tylko TP lub upc (dawniej aster). liveboxa tv nie chce. z 'n' i cyfra plus juz probowalem i dowiedzialem sie ze okna mam na taka strone, ze nie zlapie sygnalu satelitarnego...

Nokia 3310 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > HTC Desire HD > Nexus 4 > Nexus 5 > Xperia Z3 Compact > Xiaomi Mi5

1999-2006 Idea / Orange > 2006-2009 Plus > 2009-2014 Play > 2014-2018 RBM/Play > 2018 Orange

 #557607  autor: kamil1221
 30 maja 2012, 23:30
frshman pisze:niestety, istnieja takie miejsca w warszawie, do ktorych dochodzi tylko TP lub upc (dawniej aster). liveboxa tv nie chce. z 'n' i cyfra plus juz probowalem i dowiedzialem sie ze okna mam na taka strone, ze nie zlapie sygnalu satelitarnego...
Nie ma czegoś takiego jak Livebox TV.
Livebox to router WiFi. Dekoder to Sagemcom - najnowszy UHD88 działa b. szybko, posiada wejście na dysk HDD. Właściwa nazwa telewizji TP to Orange TV.

 #557709  autor: Vieslav
 31 maja 2012, 16:10
frshman, a "mistrzowska wyprzedaż"? Za 95zł masz Select SD z nagrywarką + internet 30mb/s + wifi. Pomyśl, czy warto robić zamieszanie dla 3 kanałów HD, które i tak lada moment będą w DVB-T (TVN HD już chyba nadaje w wawie, TVP1 i 2 HD już testują, więc będzie większość to samo co na TVP HD).
frshman pisze:z 'n' i cyfra plus juz probowalem i dowiedzialem sie ze okna mam na taka strone, ze nie zlapie sygnalu satelitarnego...
Antena musi "widzieć" niebo od południowej strony. Żaden sąsiad nie ma anteny sat żeby kabel podpiąć?

 #557755  autor: frshman
 31 maja 2012, 18:58
@vieslav. W moim miejscu zamieszkania na żoliborzu dochodzi tylko kabel telewizyjny. UPC nie ma infrastruktury na net i tel. U sąsiadów brak satelit.

A na upc.pl dalej widnieje promo z dekoderem-widmo bez nagrywarki i info ze czekamy 6 miesiecy na sprzet. Szmaciarze.

Nokia 3310 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > HTC Desire HD > Nexus 4 > Nexus 5 > Xperia Z3 Compact > Xiaomi Mi5

1999-2006 Idea / Orange > 2006-2009 Plus > 2009-2014 Play > 2014-2018 RBM/Play > 2018 Orange

 #557762  autor: Vieslav
 31 maja 2012, 19:15
frshman pisze: W moim miejscu zamieszkania na żoliborzu dochodzi tylko kabel telewizyjny.
A niby którędy UPC neta dosyła? Poczytaj sobie o standardzie DOCSIS, czyli przesyłanie danych po kablu koncentrycznym (telewizyjnym). No chyba, że tak ci powiedzieli na infolinii.
Dziwne, że u ciebie nie ma tych dekoderów. Koleżance w maju padły dwa, tzn już dwa razy wymienili i nigdy nie było problemu z dostępnością. Ma selecta sd.

 #557865  autor: Precelos
 01 cze 2012, 11:55
Vieslav pisze:
frshman pisze: W moim miejscu zamieszkania na żoliborzu dochodzi tylko kabel telewizyjny.
A niby którędy UPC neta dosyła? P
pewnie chodzi o brak alternatywnych operatorow
oczywiscie samo upc dostarcza uslugi 3p, nie liczac lokalizacji gdzie jest tylko tv analogowa ale takich miejsc jest juz znikoma ilosc

Obrazek

 #557920  autor: Szymon9904
 01 cze 2012, 15:30
Mila89 pisze:ps N sie laczy z cyfra + wiec od lipca bedzie mozliwosc dokupienia Canal + :)
Kolego chyba się pomyliłeś bo fuzja Cyfry z N-ką będzie najwcześniej we wrześniu, tak czytałem na jednym z forów satelitarnych.

 #561050  autor: sakwa
 16 cze 2012, 13:14
Szymon9904 pisze:
Mila89 pisze:ps N sie laczy z cyfra + wiec od lipca bedzie mozliwosc dokupienia Canal + :)
Kolego chyba się pomyliłeś bo fuzja Cyfry z N-ką będzie najwcześniej we wrześniu, tak czytałem na jednym z forów satelitarnych.
to nie jest tak do końca bo nikt nie wie kiedy. Ja slyszałem że to będzie o wiele później. Na chwile obecną muszą dostosować oferty, umowy itd. To potrwa. Na chwilę obecną jak na sucho miałvym porównywać to Nka ma jednak korzystniejszą ofertę. Dodatkowo zapewne zniknie sporo programów z Cyfrowego które się dublują np. z nPremium HD itd.
 #779571  autor: frshman
 21 sty 2015, 11:28
temat jest stary, ale jeśli ktoś szuka najświeższych informacji o promo w UPC (które niekoniecznie są widoczne na stronie lub w BOK) to może zajrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/RewelacyjnaUkl ... ug?fref=ts

pozdr.

Nokia 3310 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > HTC Desire HD > Nexus 4 > Nexus 5 > Xperia Z3 Compact > Xiaomi Mi5

1999-2006 Idea / Orange > 2006-2009 Plus > 2009-2014 Play > 2014-2018 RBM/Play > 2018 Orange
 #871393  autor: pati25
 13 cze 2016, 12:51
ja czytałam że mają wymieniać te dekodery szkoda mi trochę tylko dzwonić żeby wymienili bo mam na starym jeszcze klka fajnych filmów nagranych do obejrzenia. Ale podobno nawet najnowsze dekodery nie są najlepsze. Kiedyś był u nas pan monter jak zgłosilismy awari dekoder niemal od razu wymienił i stwierdził że wszystkie te dekodery wytrzymuja około roku, że tak są zrobione, a jak jakiś działa dłużej to wyjątek
 #879949  autor: lero
 31 lip 2016, 13:19
Kochani jeśli ktoś chce dostać dobrą ofertę od UPC to jest tylko jeden sposób. Nazywa się wypowiedzenie. Miałem u nich telewizję analogową za 64 zł. Chciałem zrezygnować i założyć Polsat Cyfrowy. Ze 2 tyg po złożeniu wypowiedzenia zadzwonili do mnie z pytaniem czemu rezygnuję. Gdy powiedziałem że Polsat daje około 100 kanałów za 40zł zaproponowali mi cyfrową telewizję za 55zł. Odrzuciłem ofertę. Potem zadzwonili drugi raz. Po negocjacjach stanęło na tym że dostałem Select HD bez nagrywarki za 40 zł i łącze 30mb za 15zł (!!!) W sumie za wszystko 55zł. Tak więc jak Wam się kończy umowa to pisać wypowiedzenie i czekać na telefon od nich. Pozdrawiam.
 #928697  autor: rodrigoXXL
 31 maja 2017, 10:15
"Z dniem 1 lipca 2017 roku z naszej oferty programowej zostaną usunięte kanały CBS Action, CBS Europa i CBS Reality" - informuje swoich abonentów UPC Polska.

Abonentom UPC Polska, którzy wymienione kanały posiadają na tzw. liście kanałów gwarantowanych, w przypadku braku akceptacji zmian przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez ponoszenia kary

https://media2.pl/media/142133-UPC-Pols ... y-CBS.html