DAJ CYNK
  • Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.
Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 21 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
 #1110044  autor: TomLee
 14 sty 2021, 14:39
Polecam Manhunt: unabomber. Miniserial oparty na faktach, na Netfliksie.
 #1111530  autor: Remington
 12 lut 2021, 01:01
Remington pisze:
12 sty 2021, 22:32
„Osiecka” bardzo dobra, fajnie zagrana i wyreżyserowana. Muzyka, scenariusz, duża dbałość o detale. Wielu młodych aktorów naprawdę zdaje w tym serialu egzamin.

Po obejrzeniu kolejnych odcinków, cofam rekomendację. Popławska świetna, charakteryzacja im bohaterka starsza tym bardziej pasująca (bo charakteryzacja cały czas ta sama). Niestety, scenariusz, realizacja słabiutkie.

Nie zgadzam się natomiast z krytyką pierwszych odcinków, mnie się Rycembel w tej roli podobała, fajnie ukazują one młodość Osieckiej, szczególnie burzliwy związek z Hłaską.
 #1112477  autor: Remington
 27 lut 2021, 23:31
Tym razem polecam dwa filmy drogi:

"Nowiny ze świata" - nowość Netflixa z Tomem Hanksem. Były wojskowy (lata po wojnie secesyjnej) z napotkaną po drodze sierotą podróżując z miasta na miasta przeżywają wiele przygód. Klimat westernowy, film fajnie się ogląda.

"Papierowy księżyc" (Paper moon) - z klasyk z 1973 r. W tym filmie drobny oszust przemierza USA z dziewczynką nie mniej sprytną niż on sam. Role zagrali ojciec i córka (Ryan i Tatuum O'Neal), a ona (wówczas 10-letnia) pozostaje do dziś najmłodszą laureatką Oscara. Film był wówczas prawdziwym hitem, na jego podstawie powstał serial, w którym debiutowała Jodie Foster. Polecam, sam obejrzałem go dwukrotnie: raz jako nastolatek, raz niedawno. Duża dawka dobrego humoru zapewniona.
 #1112941  autor: Remington
 07 mar 2021, 15:30
Obejrzałem właśnie "Księcia w Nowym Jorku 2", jest na Amazon Prime, z polskim lektorem i napisami.

Pierwsza połowa nużąca, nawet nie z humorem co słabymi wygłupami. Ale od pewnego momentu film się rozkręca, pojawia się humor i jest już nieźle, można się pośmiać. Mogło być dużo gorzej, wyszedł fajny sentymentalny powrót, z mnóstwem nawiązań do pierwowzoru (byli nawet bracia Duke z "Nieoczekiwanej zmiany miejsc" choć tylko na obrazie). Po 33 latach z dawnych postaci zabrakło jedynie siostry żony, matki księcia (aktorka zmarła) i głupkowatego fatyganta, był nawet 90-letni król, bliźniaczki z castingu na narzeczoną i nieśmiertelny komplet bywalców barber shopu 🤣. Doszedł Wesley Snipes.

Znak czasu widać też poza aktorami - zamiast jak kiedyś wsiąść dożółtej nowojorskiej taksówki, Akeem łapie na ulicy Lyfta i... nie może pojechać, bo nie ma ich aplikacji (wyszła z tego bardziej antyreklama).

P.S. Murphy trzyma się świetnie jak na swój wiek (59 lat). Gliniarz z Beverly Hills też ma w tym roku powrócić.
 #1123512  autor: Remington
 19 paź 2021, 22:38
Znajdzie się jeszcze ktoś kto nie obejrzał "Squid Game"?

Zalatująca patostreamingiem seria, krwawa tylko trochę mniej od Kill Billa. Jedyne co dałem radę obejrzeć przez ostatnie 3 tygodnie. Najbardziej utkwiła mi w pamięci piosenka lalki z pierwszej gry oraz... wątek bezdomnego leżącego na ulicy w ostatnim odcinku. No i koreański Michał Wiśniewski się znalazł 🤣

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... it-netflix
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/f ... rzy-opinie
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... ln-dolarow
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... r-telefonu
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/d ... squid-game
 #1123519  autor: TomLee
 20 paź 2021, 12:23
Ostatnio obejrzałem miniserial Fall (upadek). Drugi i trzeci sezon jest na netflix, pierwszy niestety nie (ściągnąłem odcinki z freedisc, żeby obejrzeć, głupio oglądać od drugiego sezonu). Pierwsze 2 sezony są bardzo wciągające, sezon trzeci niestety zaniechałem, bo akcja się rozjechała na maksa. Co do Squid game, świetny, poza tym moja córka studiuje koreanistykę. Ja natomiast nie mam pojęcia, jak można się nauczyć tego języka :)
 #1126128  autor: Remington
 29 gru 2021, 19:48
„Nie patrz w górę” - z Leonardo Di Caprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blachett i Arianą Grande na Netflixie i w kinach.

Naukowcy odkrywają, że za pół roku w Ziemię uderzy kometa, która unicestwi wszelkie życie.

Świetna satyra na obecny świat, szczególnie mediów, ale i dzisiejsze społeczeństwa. Wiele analogii jest w tym filmie - życie w bańkach, klikbajty, wyścigi na liczbę followersów, pustaki-celebryci, „eksperci” od wszystkiego w komentarzach, dwulicowi politycy patrzący na wszystko pod kątem tylko korzyści poparcia, wielki biznes nastawiony na zysk i sztuczna inteligencja na jego usługach pozwalająca mu manipulować ludźmi.

Bardzo dobry nieznany mi dotąd brytyjski aktor Mark Rylance jako połączenie Marka Zuckerberga i Tima Cook’a z szaleńcami marzącymi o władzy nad światem z dawnych filmów o Bondzie.
 #1128209  autor: mariusz_zet
 14 lut 2022, 13:04
"Nie patrz w górę" też polecam. Z lekkich i przyjemnych na netflixie: "Oszust z Tindera", "Magnezja"- polski, zaskakujący pod względem gatunku, bajka "Rozczarowani", serial "Brooklin 9-9"
 #1130066  autor: Kosulta
 04 kwie 2022, 09:15
Remington pisze:
19 paź 2021, 22:38
Znajdzie się jeszcze ktoś kto nie obejrzał "Squid Game"?
Obejrzałem chyba 1-2 odcinki i dla mnie to chory. Nie wiem co ludzi fascynuje w taki zabijaniu dla zabawy im bardziej psychopatyczne tym bardziej się podoba.
 #1130075  autor: iphoneski
 04 kwie 2022, 12:44
@Kosulta
Czyli zwyczajnie nic nie zrozumiałeś z tego serialu. Same gry są tam jedynie tłem dla pokazania szerszej perspektywy ludzkich zachowań. Tylko do zauważenia tego trzeba trochę pomyśleć...
Ostatnio oglądałem "Najmro" i według mnie naprawdę przyjemny film. Może jakoś przesadnie dużo się nie dzieje, ale historia ciekawa. No i nie jest bez potrzeby przeciągnięty i nie trwa 100 lat, jak wiele produkcji ostatnimi czasy.
 #1130304  autor: Kosulta
 11 kwie 2022, 15:56
iphoneski pisze:
04 kwie 2022, 12:44
Czyli zwyczajnie nic nie zrozumiałeś z tego serialu. Same gry są tam jedynie tłem dla pokazania szerszej perspektywy ludzkich zachowań. Tylko do zauważenia tego trzeba trochę pomyśleć...
Obawiam się, że to Ty mnie zwyczajnie nie zrozumiałeś. Bez względu na szerszą perspektywę ludzkich zachowań, czy realnie mogą wystąpić, czy nie i jacy ludzie są naprawdę dla mnie osobiście jest to chore i nie czerpię przyjemności z oglądania tego typu filmów/seriali. No i nie jest to wcale nowy motyw.
 #1130354  autor: _sprinkle_dud3_
 13 kwie 2022, 21:33
Grand Hotel Budapeszt 10/10,
i wszystie Filmy Wessa Andersona
Filmy Taiki Waititi (Królik Jojo 10/10)

Filmy Kusturicy, Filmy Tarantino, Filmy Gaja Rich

Submarina - romantyka
Pineapple express - na chill

Anime filmy :
Kimi no wa(Twoje Imię) - romantyka
Forma głosu - romantyka
wszystkie od Ghilbi Studios;
Akira;
Ghost in the Shell;
 #1130466  autor: R.Mandano
 19 kwie 2022, 14:39
Ostatnio obejrzałem "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" - i powiem wprost - takiego gniota o gangusach dawno nie oglądałem. Poziomem intelektualnym i artystycznym dorównuje "Psom nr 3".
:lol:
 #1130787  autor: Kosulta
 29 kwie 2022, 15:16
Ja nawet nie oczekuję jakiegoś szczególnego poziomu intelektualnego, bo oglądam głównie dla rozrywki i relaksu, ale jak coś jest głupie to razi. Niestety mam problem ostatnio, bo naprawdę mało co przypadnie mi do gustu. Przerzuciłem się bardziej na gry.
  • Strona 21 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22