DAJ CYNK
  • Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.
Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 20 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
 #1103648  autor: TomLee
 23 wrz 2020, 19:47
Ja ostatnio trafiłem na film p.t. "Dobry rok" z 2006 roku. Polecam.
 #1104195  autor: Remington
 04 paź 2020, 20:45
Czarny Mercedes jest nie tylko w Netflixie. Ja oglądałem chyba w VOD TVP.

Przed seansem "Ostatecznej operacji" radzę obejrzeć "Ostateczne rozwiązanie", który jest niejako jej prequelem i lepiej dzięki niemu można zrozumieć o co chodziło.

Polecam też darmowe klasyki Kadru na Ipli (chyba też na Youtube): komedię kryminalną "Lekarstwo na miłość", dobre kryminały"Ostatni kurs" i "Dwaj panowie N" oraz dramat polityczny "Popiół i diament".

Paniom i miłośnikom romantycznych komedyjek, polecam jeden z ostatnich polskich filmów przedwojennych "Ja tu rządzę" z piękną Iną Benitą w roli głównej.
 #1104439  autor: gmpl74
 09 paź 2020, 21:37
"Fotograf z Mauthausen" Młody fotograf Francisco Boix postanawia pokazać całemu światu prawdę o zbrodniach, do jakich dochodzi w obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen.
 #1104447  autor: Remington
 10 paź 2020, 10:27
Miłośnikom polityki polecam teatr "Trójkąt Bermudzki" z braćmi Pazurami w TVP VOD, reżyseria Bodo Kox. Trzeba to obejrzeć całe dla ostatniej sceny, która sprawia, że z serwisu TVP to może szybko zniknąć... Bo ktoś tam chyba nie doczytał scenariusza do końca.
 #1105944  autor: gmpl74
 01 lis 2020, 18:11
"W pułapce" (2015) Ófærð - Małe miasto rybackie w Islandii. Podczas gwałtownego sztormu policja usiłuje rozwiązać sprawę morderstwa.
 #1106885  autor: gmpl74
 19 lis 2020, 12:07
Polecam serial "Porwana" Netflix, 11 odcinków, jedyny minus, trzeba czytać.
 #1107856  autor: Remington
 08 gru 2020, 07:20
Kastrio3 pisze:
27 lis 2020, 11:39
To ja polecam Gambit Królowej na Netflixie - świetny

62 mln gospodarstw domowych w ciągu 28 dni. Zapewne chodzi tylko o tych co obejrzeli choćby fragment, ale to i tak świetny wynik. Dorociński staje się w ten sposób jednym z najbardziej oglądanych polskich aktorów 👍.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/g ... a-w-szachy
 #1108505  autor: Remington
 21 gru 2020, 18:09
Za kilka dni pierwszy odcinek serialu biograficznego „Osiecka”. Trailery zapowiadają się całkiem dobrze. Ciekawe, czy wzorem „Anny German” serial spowoduje powrót popularności piosenek bohaterki.

Warto pamiętać, że 10 miliardów na TVP to nie tylko propaganda, ale i dużo produkcji oraz digitalizacja i rekonstrukcja wielu filmów i spektakli dostępnych w TVP VOD, lecz to już temat na inny wątek 🙂.
 #1109920  autor: Remington
 12 sty 2021, 22:32
„Osiecka” bardzo dobra, fajnie zagrana i wyreżyserowana. Muzyka, scenariusz, duża dbałość o detale. Wielu młodych aktorów naprawdę zdaje w tym serialu egzamin.

Nie rozumiem podmiany aktorki z Rycembel na młodszą z sióstr Popławskich, obie doskonałe tylko po co aż dwie. Słaba charakteryzacja, Popławska jako trzydziestoparoletnia Osiecka wygląda jak pierwowzór pod koniec życia. Dziwnie pominięty wątek jej jedynego małżeństwa.

Ale serial ma klimat o jest bardzo dobry, pozwala młodszym pokoleniom poznać z bliska postaci, które niegdyś były kimś w polskiej kulturze, a o wielu dziś mało się pamięta.
 #1110003  autor: iphoneski
 13 sty 2021, 22:52
Remington pisze:
12 sty 2021, 22:32
pozwala młodszym pokoleniom poznać z bliska postaci, które niegdyś były kimś w polskiej kulturze, a o wielu dziś mało się pamięta.
Tylko że te pokolenia raczej mało telewizji oglądają, a zwłaszcza tej telewizji. Ten serial to raczej kolejny prezencik dla elektoratu partii przewodniej, chociaż do samej fabuły nic nie mam.
Jeśli ktoś jeszcze nie widział polecam obejrzeć serial „Król” Canal+.
Przede wszystkim pokazuje realia Warszawy z drugiej połowy lat 30 XX wieku, a poza tym sama akcja serialu ciekawa i fabuła fajnie prowadzona - w pewnych momentach byłem zaskakiwany posunięciami w wątkach. Nie oglądajcie tylko ciągiem - warto pomiędzy odcinkami robić przerwy, by na spokojnie odcinek przeanalizować.
 #1110007  autor: Remington
 13 sty 2021, 23:22
VOD TVP jest naprawdę ok. Kupa kasy poszła na cyfryzację starych polskich produkcji, które są tam dostępne za darmo. Elektoratowi się pewnie ten serial podoba, ale targetem bym ich nie nazwał z racji choćby kochliwości czy braku katolickości bohaterki (ojciec związał się ze słynną wróżką, córka i jej z kolei ojciec należą do gminy żydowskiej). Fakt faktem, Osiecka tworzyła sporo, od poezji przez nieśmiertelne hity po hasło reklamowe Coca-Coli.

Obejrzałem też kompletny sezon serialu „Ludzie i bogowie” o grupie „likwidacyjnej” podczas niemieckiej okupacji. To taki „Czas honoru” v2.0, bo i bardziej dopracowany w detalach (na plus stosowanie historycznej gwary i dbałość scenografów o detale), z mniej nieprawdopodobną akcją. Zresztą niemała część ekipy współtworzyła „Czas honoru”. Niestety, są i powtórzone scenariuszowe niedoskonałości tamtego serialu, wyszły spod tego samego pióra. Zaletą są zdolni młodzi aktorzy, w większosci jeszcze nieoglądane twarze.
 #1110044  autor: TomLee
 14 sty 2021, 14:39
Polecam Manhunt: unabomber. Miniserial oparty na faktach, na Netfliksie.
 #1111530  autor: Remington
 12 lut 2021, 01:01
Remington pisze:
12 sty 2021, 22:32
„Osiecka” bardzo dobra, fajnie zagrana i wyreżyserowana. Muzyka, scenariusz, duża dbałość o detale. Wielu młodych aktorów naprawdę zdaje w tym serialu egzamin.

Po obejrzeniu kolejnych odcinków, cofam rekomendację. Popławska świetna, charakteryzacja im bohaterka starsza tym bardziej pasująca (bo charakteryzacja cały czas ta sama). Niestety, scenariusz, realizacja słabiutkie.

Nie zgadzam się natomiast z krytyką pierwszych odcinków, mnie się Rycembel w tej roli podobała, fajnie ukazują one młodość Osieckiej, szczególnie burzliwy związek z Hłaską.
 #1112477  autor: Remington
 27 lut 2021, 23:31
Tym razem polecam dwa filmy drogi:

"Nowiny ze świata" - nowość Netflixa z Tomem Hanksem. Były wojskowy (lata po wojnie secesyjnej) z napotkaną po drodze sierotą podróżując z miasta na miasta przeżywają wiele przygód. Klimat westernowy, film fajnie się ogląda.

"Papierowy księżyc" (Paper moon) - z klasyk z 1973 r. W tym filmie drobny oszust przemierza USA z dziewczynką nie mniej sprytną niż on sam. Role zagrali ojciec i córka (Ryan i Tatuum O'Neal), a ona (wówczas 10-letnia) pozostaje do dziś najmłodszą laureatką Oscara. Film był wówczas prawdziwym hitem, na jego podstawie powstał serial, w którym debiutowała Jodie Foster. Polecam, sam obejrzałem go dwukrotnie: raz jako nastolatek, raz niedawno. Duża dawka dobrego humoru zapewniona.
 #1112941  autor: Remington
 07 mar 2021, 15:30
Obejrzałem właśnie "Księcia w Nowym Jorku 2", jest na Amazon Prime, z polskim lektorem i napisami.

Pierwsza połowa nużąca, nawet nie z humorem co słabymi wygłupami. Ale od pewnego momentu film się rozkręca, pojawia się humor i jest już nieźle, można się pośmiać. Mogło być dużo gorzej, wyszedł fajny sentymentalny powrót, z mnóstwem nawiązań do pierwowzoru (byli nawet bracia Duke z "Nieoczekiwanej zmiany miejsc" choć tylko na obrazie). Po 33 latach z dawnych postaci zabrakło jedynie siostry żony, matki księcia (aktorka zmarła) i głupkowatego fatyganta, był nawet 90-letni król, bliźniaczki z castingu na narzeczoną i nieśmiertelny komplet bywalców barber shopu 🤣. Doszedł Wesley Snipes.

Znak czasu widać też poza aktorami - zamiast jak kiedyś wsiąść dożółtej nowojorskiej taksówki, Akeem łapie na ulicy Lyfta i... nie może pojechać, bo nie ma ich aplikacji (wyszła z tego bardziej antyreklama).

P.S. Murphy trzyma się świetnie jak na swój wiek (59 lat). Gliniarz z Beverly Hills też ma w tym roku powrócić.
 #1123512  autor: Remington
 19 paź 2021, 22:38
Znajdzie się jeszcze ktoś kto nie obejrzał "Squid Game"?

Zalatująca patostreamingiem seria, krwawa tylko trochę mniej od Kill Billa. Jedyne co dałem radę obejrzeć przez ostatnie 3 tygodnie. Najbardziej utkwiła mi w pamięci piosenka lalki z pierwszej gry oraz... wątek bezdomnego leżącego na ulicy w ostatnim odcinku. No i koreański Michał Wiśniewski się znalazł 🤣

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... it-netflix
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/f ... rzy-opinie
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... ln-dolarow
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... r-telefonu
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/d ... squid-game
  • Strona 20 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22