DAJ CYNK
  • Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.
Wszystko co tyczy się serwisów VOD i telewizji dowolnego rodzaju (antena, kablówka, IPTV itd.) oraz ich oferty filmowej.

Moderator: Moderatorzy

 #223154  autor: lookass
 24 wrz 2007, 22:53
Witam.
Bylem dzis w kinie na tym filmie i chcialbym podzielic sie z Wami moimi odczuciami, mianowicie, film zostal swietnie nagrany. Przedstawia zbrodnie lecz najbardziej opiera sie za zyciu ofierow i ich rodzin. Film jest nominowany do oscara i moim skromnym zdaniem nalezy mu sie ta nagroda. Ci ktorzy nie czytali ksiazki i nie widzieli filmu polecam jedno i drugie.
Czekam na Wasze opinie.

 #223158  autor: Forest
 24 wrz 2007, 23:11
Dzięki za Twoją opinie na temat tego filmu. Też chcę się wybrać do kina na ten film. W końcu pójdę na polski, dobry film bo na tych hooliwodzkich to tylko kasę traciłem.

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #223172  autor: kosaz
 25 wrz 2007, 04:22
ja tez w czoraj bylem na katyniu
powiem tak film bardzo ciekawy :) jesli sie lubi tematyke 2 wojny swiatowej a niekoniecznie lubi sie historie <tak jak w moim prztpadku >
film z nurtu opowiadan Hanny Krall, Gusrawa Herlinga Grudzińskiego Stasiuka i kilku innych
kiedys bylem na podobnym filmie Daleko od okna na motywach H. Krall
jest on dobrze zrobiony i nie prawda jest ze wchodzi w i pokazyje brutalnosc tamtych czasów ale ich autentycznosc
Wajda powinien dostac jakas nagrode za film ten.
Mimo ze prawda o Katyniu jest obecna to tacy jak obecna partia zaklucaja i zaklamuja jego istnienie i robia zle stosunki na calym swiecie :twisted:

 #223173  autor: pawel_k
 25 wrz 2007, 05:45
Film b. dobry
poczatek - nielogiczny
srodek - autentyczny
koncowka - najbardziej poruszajaca

Mozna by sie doczepic do pewnych postaci, dlugosci ich obecnosci na ekranie ale to raczej bylo by na sile. Po obejzeniu filmu mialem wrazenie jakby byl uzupelnieniem filmow o Papiezu, te same dykatury, te same represje, te same klamstwa.

Gdy zapalili swiatlo na sali panowala grobowa cisza, to chyba najlepsza rekomendacja.

:)

 #223176  autor: lookass
 25 wrz 2007, 07:12
pawel_k pisze: koncowka - najbardziej poruszajaca
Fakt ostatnia scena to chyba jedna z najlepszych i najbardziej dramatycznych do tego ta muzyka.

 #223221  autor: babeo
 25 wrz 2007, 10:51
kosaz pisze:Mimo ze prawda o Katyniu jest obecna to tacy jak obecna partia zaklucaja i zaklamuja jego istnienie i robia zle stosunki na calym swiecie
Piłeś coś w kinie?

 #223259  autor: przemek910
 25 wrz 2007, 14:30
babeo pisze:kosaz napisał/a:
Mimo ze prawda o Katyniu jest obecna to tacy jak obecna partia zaklucaja i zaklamuja jego istnienie i robia zle stosunki na calym swiecie



Piłeś coś w kinie?
Niegdyś sam dawałeś tutaj cytaty z Konstytucji RP, także Ty też się do niej zastosuj i uszanuj poglądych innych, różniące się od Twoich.

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #223262  autor: mol
 25 wrz 2007, 14:35
A według mnie film był nudny ;]

 #223326  autor: babeo
 25 wrz 2007, 19:25
przemek910 pisze:Niegdyś sam dawałeś tutaj cytaty z Konstytucji RP, także Ty też się do niej zastosuj i uszanuj poglądych innych, różniące się od Twoich.
Ty też kiedyś inaczej się zachowywałeś 8)

Co innego poglądy a co innego ocena rzeczywistości. Gdyby powiedział, że LiD zakłamuję rzeczywistość o Katyniu to nie byłoby nic dziwnego. Jednak twierdzenie że PiS zakłamuje co? info o katyniu? az żal beirze że 24 letni facet pisze takie głupoty. On mieszka w ogóle w Polsce?

Każdy rozsądny, kto nie spał na historii w szkole, nie powie że prawda jest teraz zakłamywana. Proste jak drut.

 #223328  autor: Prometo
 25 wrz 2007, 19:29
Panowie wyjaśnijcie sobie poglądy na PW.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #223329  autor: babeo
 25 wrz 2007, 19:32
Prometo, ale jednak to w sumie rozmowy na temat, takie emocje wywołuje ten film ;-)

 #223333  autor: basiulenkaa
 25 wrz 2007, 19:40
:D


Ja byłam na tym filmie w sobotę ze szkołą... Historii w szkole NIE NAWIDZĘ :|
Ale na ten film warto się wybrać, Wajda powinien dostać jakąś nagrodę za ten film...

Nie przepadam za takimi filmamy, ale ten mi się podobał :)

...

 #223338  autor: Prometo
 25 wrz 2007, 19:56
babeo pisze:Prometo, ale jednak to w sumie rozmowy na temat, takie emocje wywołuje ten film
babeo nie obracaj kota ogonem.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #223341  autor: babeo
 25 wrz 2007, 19:59
Prometo pisze:babeo nie obracaj kota ogonem.
Nie odwracam. Dbam o prawdy historyczne. Szkoda, że jako Mod nie obchodzi Cię to. Reszta na PW.

 #230914  autor: babeo
 01 lis 2007, 22:37
Obejrzałem i ja. Film - wspaniały. Nadzieja jest jednak taka, że może młode pokolenie, w sposób dość popularny i medialny pozna prawdę o tamtych czasach.

Wymoderowano. Dlaczego? Wiesz sam.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2007, 22:40 przez babeo, łącznie zmieniany 1 raz.

 #230943  autor: wtd
 02 lis 2007, 11:40
Jak dla mnie to nic rewelacyjnego, strasznie smętny.

 #230995  autor: babeo
 02 lis 2007, 15:58
Prometo pisze:Wymoderowano. Dlaczego? Wiesz sam.
Oj szybko działacie, widzę, że chyba niektórtzy wzięli ten film zbytnio do siebie. Hello, to nie te czasy, że cenzura obowiązuję - do tego gdy napisałem samą prawdę.

Między innymni takie było przesłanie tego filmu, aby młodzież poznała prawdę o tamtych czasach, by zrozumiała, że dla nas wojna tak naprawdę skończyła się 4.06.1989.

Tylko to napisałem, szkoda Prometo, że tego - nie wiem czy nie zrozumiałeś, nie chciałeś, lub wystąpiłeś przeciwko prawdzie.


Obrazek

 #231367  autor: Fnx01
 04 lis 2007, 15:11
mol pisze:A według mnie film był nudny ;]
popieram, film nie byłby zły gdyby nie te nuda..

 #231374  autor: kosaz
 04 lis 2007, 16:12
babeo pisze:
przemek910 pisze:Niegdyś sam dawałeś tutaj cytaty z Konstytucji RP, także Ty też się do niej zastosuj i uszanuj poglądych innych, różniące się od Twoich.
Ty też kiedyś inaczej się zachowywałeś 8)

Co innego poglądy a co innego ocena rzeczywistości. Gdyby powiedział, że LiD zakłamuję rzeczywistość o Katyniu to nie byłoby nic dziwnego. Jednak twierdzenie że PiS zakłamuje co? info o katyniu? az żal beirze że 24 letni facet pisze takie głupoty. On mieszka w ogóle w Polsce?

Każdy rozsądny, kto nie spał na historii w szkole, nie powie że prawda jest teraz zakłamywana. Proste jak drut.

Babeo o co Tobie idzie kto mieszka lub nie mieszka w Polsze
ja mieszkam pis zaklamuje wszystko co sie da

 #231377  autor: MvT
 04 lis 2007, 16:21
Tak, polscy reżyserzy to już nie mają co robić, remake "w pustyni i..." był tego przykładem. Na jakich filmach sie najlepiej w naszym kraju zarabia? Ano na takich na które pani nauczycielka zabierze klasę (to że każdy później będzie musiał napisać wypracowanie to już pomijam). Tylko szkoda mi dzieci z biedniejszych rodzin bo niekiedy nie stać ich rodziców na bilet do kina dla dzieciaka. Panie Wajda wstydź sie łatwego zarobku!
A tak po za tym na żaden polski film nigdy do kina już nie pójdę.

N3310=>N8310=>N3100=>N6610i=>N6070=>N3110c=>SEW890=>SEW715=>LG GT540 Swift=>HTC Wlidfire S=>...