DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów marki Oppo, Realme, OnePlus i Vivo - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów marki Oppo, Realme, OnePlus i Vivo - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1150704  autor: karol_j
 03 cze 2023, 21:18
Dzień dobry,
Przepraszam jeśli ten post nie do końca związany jest z tematem jednak mam pewien problem a nie znalazłem odpowiedniej kategorii.
Od nieco ponad roku mam telefon Realme 8i, jest jeszcze na gwarancji i ok. 2 tygodnie tego zaczął 'gasnąć' ekran, początkowo kilka razy dziennie na kilkanaście minut, później pół godziny a teraz zupełnie jest wygaszony, nie jestem go w stanie wybudzić jednak telefon działa w tle, bo na przykład codziennie włącza mi się budzik zgodnie z ustawieniami.
Chciałbym telefon oddać do serwisu w ramach gwarancji, jednak mam wątpliwości związane z bezpieczeństwem, bo zakładam że serwisant może być w stanie 'odpalić' telefon no i na dzień dobry dostanie dostęp do moich prywatnych danych zapisanych w telefonie, maili, zdjęć, historii rozmów, aplikacji do banków etc.
Z racji że telefon jest wygaszony to nie jestem w stanie przywrócić ustawień fabrycznych stąd moja prośba/pytanie do bardziej zorientowanych osób czy jest jakaś możliwość zabezpieczenia telefonu przed oddaniem do serwisu, czy np. po wyjęciu karty sim problem zostanie rozwiązany (chyba niestety nie?).
A czy lepiej nie ryzykować tylko po prostu kupić nowy telefon? Jeśli tak, to czy model o klasę wyżej, Realme9i na ten moment w tym przedziale cenowym jest rozsądnym wyborem a czy może ktoś będzie w stanie zarekomendować inną opcję? Niestety jestem zielony w tym temacie, nigdy nie kupowałem telefonu za ponad 1k pln i jeśli miałbym teraz kupować nowy to również nie chciałbym za niego płacić więcej (szczerze mówiąc chciałbym wydać max. 800zł).
Dziękuję za jakiekolwiek sugestie i uwagi.
Pozdrawiam serdecznie, Karol
 #1150733  autor: koszalineo941268
 04 cze 2023, 16:19
Pewnie taśma sygnałowa wyświetlacza wypięła się.

Telefon możesz wyczyścić po podłączeniu kablem USB przez ADB, o ile wcześniej włączyłeś debugowanie.