DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów marki Oppo, Realme, OnePlus i Vivo - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów marki Oppo, Realme, OnePlus i Vivo - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1119928  autor: patrix-83
 08 sie 2021, 11:00
W jaki sposób skopiować kontakty z telefonu do obu kart sim w telefonach OPPO RENO4 Z 5G i REALME 7 5G?

Może ktoś z was pomóc jak to zrobić bo w tych obu wyżej wymienionych chińczykach które posiadam nie ma takiej możliwości a przynajmniej ja nie widzę tego w zainstalowanej fabrycznie aplikacji KONTAKTY. Na telefonach innych marek jak np. Huawei nie ma z tym problemu ale tutaj w w/w modelach jest tylko możliwość kopiowania kontaktów do konta google tj. telefonu albo zapisywania do pliku vcard ale kopiowania do obu kart sim już nie.

Macie może jakąś sprawdzoną aplikację ze sklepu PLAY GOOGLE do tego albo napiszcie jak to zrobić na w/w telefonach?
 #1119933  autor: rsig
 08 sie 2021, 12:26
patrix-83 pisze:
08 sie 2021, 11:00
możliwość kopiowania kontaktów do konta google tj. telefonu albo zapisywania do pliku vcard
Konto Google =/= telefon.
Ogólnie kontakty mogą być zapisane w czterech miejscach. Na karcie SIM, na koncie Google, w pliku vcard i w pamięci telefonu (choć opcja "zapis do pamięci wewnętrznej" często oznacza nie pamięć telefonu, ale plik vcard).
ale kopiowania do obu kart sim już nie.
1. To skopiuj na razie do vcard, a potem sprawdź czy pojawiła się się opcja kopiowania z vcard do SIM.
2. W tej chwili gdzie masz kontakty, w pamięci telefonu? Tzn. co jest w opcji "Wyświetlaj kontakty z"? U mnie (telefon LG) jest tak że jak kontakty są wyświetlane z karty SIM1 to nie mogę ich skopiować do SIM2. Dopiero jak dam wyświetlanie kontaktów z pamięci telefonu (oczywiście po wcześniejszym skopiowaniu ich tam z SIM1) pojawia się opcja kopiowania do SIM2.

BTW używanie pliku vcard do przenoszenia kontaktów jest bardzo wygodne. Co prawda przechowywana jest tylko nazwa i pierwszy numer kontaktu (ale i karta SIM też przechowuje tylko te informacje), za to sam plik łatwo przerzucić między telefonami bez użycia internetu (jest krótki, więc błyskawicznie idzie przez bluetooth czy nawet NFC).