DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów marki Oppo, Realme, OnePlus i Vivo - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów marki Oppo, Realme, OnePlus i Vivo - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1113675  autor: greenrs
 19 mar 2021, 09:39
Coraz bardziej skłaniam się do wymiany mojej wszystkomającej ale wysłużonej już Motoroli G6. Jeszcze niedawno uważałem, że następny telefon to będzie oczywiście kolejna Motorola bo żaden inny telefon nie ma takich genialnych gestów i aktywnych powiadomień na ekranie blokady, w dodatku czysty android...
Niestety każda kolejna generacja była coraz słabsza względem G6. A to wyświetlacz w gorszej rozdzielczości, a to brak NFC czy kompasu, jak w ostatniej serii G9. W dodatku coraz większy ciężar.
Wobec powyższego postanowiłem porzucić Motorolę i zacząłem poszukiwania. Moje wymagania to:
- lekka konstrukcja (poniżej 200 g i max. 6,5 cala),
- dobry aparat,
- NFC,
- sprawne działanie,
- jak najprostsza nakładka,
- cena max. 1200 zł.
Po dość szczegółowym przeglądzie rynku postawiłem na:
- Oppo Reno 4 lite,
- Xiaomi Mi 10T lite,
- Poco X3 Nfc,
- Motorola G 5G Plus (jednak Moto)
- a przede wszystkim Realme 7 Pro!
Niestety Xiaomi w większości przypadków nie spełniają moich wymagań dotyczących ciężaru i nakładki.
Co sądzicie o tym wyborze? Czy ktoś ma już dłuższe doświadczenia z tymi modelami (a może jakieś inne) i jak się sprawują po kilku miesiącach używania (szczególnie interesuje mnie Realme 7 Pro)?
Chciałem zadać pytanie o wrażenia z użytkowania w odpowiednim dziale ale widzę, że dział sprzętowy praktycznie zamarł już jakiś czas temu a marki Realme nie ma w nim do dziś.
 #1114122  autor: Eragon
 27 mar 2021, 17:16
Realme 7 Pro albo nowe Poco/ Redmi Note 10.
Co do pierwszego, mam go w rodzinie, to możesz pytać. Ale bawiłem się nim, i uważam że godny konkurent dla Mi Note 10 Lite.
A reszta - bo są nowe.. no i fajne ;)

:smt006
 #1114126  autor: marcin19883
 27 mar 2021, 17:49
Xiaomi Mi 10T lite lub Poco X3 Pro. Pierwszy jak nie grasz w gry i chcesz mieć troszeczkę lepsze wykonanie, aparat i ekran. Drugi jak grasz w gry, bo ma specjalny układ chłodzenia.
 #1114136  autor: greenrs
 27 mar 2021, 19:52
Eragon pisze:
27 mar 2021, 17:16
Realme 7 Pro albo nowe Poco/ Redmi Note 10.
Co do pierwszego, mam go w rodzinie, to możesz pytać. Ale bawiłem się nim, i uważam że godny konkurent dla Mi Note 10 Lite.

Właściwie to już jestem zdecydowany na Realme 7 Pro. Czekam teraz tylko na jakąś fajną promocję.
Co do pytań to owszem mam kilka:
- Jak wygląda w codziennym użytkowaniu wyświetlacz? To OLED produkcji Samsunga, lecz gdy porównywałem go w sklepie z wystawionymi Samsungami, wydawał mi się nieco ciemniejszy. Podobnie zresztą AoD - wydaje się znacznie ciemniejsze niż w Samsungach. Wiadomo, że w sklepie oświetlenie jest sztuczne i nietypowe. Czy w dziennym świetle wyświetlacz jest wystarczająco jasny?
- Jak wygląda płynność działania? Opinie testerów są bardzo dobre. Przeczytałem jednak kilka opnii użytkowników, którzy narzekają na zawieszenia telefonu. Z drugiej strony. takie opinie można przeczytać o każdym telefonie - nawet takim za 3 tysiące.
- Tu mi nie odpowiesz bo telefon jest zbyt nowy, ale mam obawy o jego trwałość. Wygląda trochę jak plastikowa zabawka i obawiam się, że po roku może wyglądać słabo - i tak też działać a ja chciałbym telefon na jakieś 3 lata.
marcin19883 pisze:
27 mar 2021, 17:49
Xiaomi Mi 10T lite lub Poco X3 Pro. Pierwszy jak nie grasz w gry i chcesz mieć troszeczkę lepsze wykonanie, aparat i ekran. Drugi jak grasz w gry, bo ma specjalny układ chłodzenia.

Myślę, że gdybym jednak postawił na Xiaomi to na ten moment bardziej opłacalny byłby już zakup Redmi Note 10 Pro.
 #1114137  autor: marcin19883
 27 mar 2021, 20:17
greenrs pisze:
27 mar 2021, 19:52
Myślę, że gdybym jednak postawił na Xiaomi to na ten moment bardziej opłacalny byłby już zakup Redmi Note 10 Pro.
Jeśli zależy ci na Amoledzie, to tak. i teoretycznie lepszy aparat :-)
 #1114171  autor: Eragon
 28 mar 2021, 15:39
Ano mówię - ten RN10 Pro bardzo kuszący jest :D Wspomniałem o nim, żebyś potem nie narzekał że nie wiedziałeś - i żałował.
Wyszedł Realme 8 Pro... ale tu nie polecam tego.

- Ekran jasny wystarczająco.
- Zaciął się pierwszego dnia, a potem już śmiga bezproblemowo. Możliwe że przez proces konfiguracji.
greenrs pisze:
19 mar 2021, 09:39
Chciałem zadać pytanie o wrażenia z użytkowania w odpowiednim dziale ale widzę, że dział sprzętowy praktycznie zamarł już jakiś czas temu a marki Realme nie ma w nim do dziś.
Coś mówiłeś? ;)
Przeniosłem temat :)

:smt006
 #1114466  autor: greenrs
 01 kwie 2021, 15:58
Zrezygnowałem z Realme 7 Pro przez brak obsługi Galileo. Dziwna sprawa bo ten europejski system lokalizacji obsługują już znacznie tańsze urządzenia i miał go chyba nawet poprzednik Realme 6 Pro. To jednak dość znaczący brak dla kogoś kto bardzo dużo korzysta z aplikacji mapowych.
W tej chwili celuję w Oppo Reno 4. Musi tylko jeszcze stanieć poniżej zadeklarowanych 1200 zł :)
Gdyby ktoś miał jakieś doświadczenia z tym modelem to proszę się tu podzielić.