DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #975290  autor: deka87
 31 sty 2018, 20:51
Witam, kupiłem dla psa nadajnik GPS TK-STAR TK909 http://www.tk-star.com/html_products/TK ... r-154.html

Nadajnik potrzebuje karty SIM, żeby wysyłać przez GPRS lub SMSem dane o położeniu itd.

Na innym forum znalazłem informację, że nie powinien dziennie zżerać więcej niż 3MB, przy czym w naszym przypadku nadajnik będzie używany przeważnie raz w tygodniu więc miesięcznie potrzeba tylko ok. 12MB.

Proszę o pomoc w wyborze jak najtańszej oferty z jak najdłuższą ważnością konta po doładowaniu.

Karta SIM musi mieć możliwość wyłączenia kodu PIN.
 #975294  autor: deka87
 31 sty 2018, 21:19
Dzięki za odpowiedź, oferta idealna do takiego rozwiązania :)
Tylko czy napewno da się wyłączyć kod PIN?
 #975296  autor: zoltan666
 31 sty 2018, 21:23
Na żadnej z kart Play jakie miałem i mam PIN nie był domyślnie włączony.
 #975298  autor: neotele
 31 sty 2018, 21:30
Na początek (0 zł) przenieś jakiś numer do FAKT Mobile - dostaniesz bonus 50GB na 5 miesięcy.
Potem (9,90zł/mies.) bezobsługowo w a2mobile
Ostatnio zmieniony 31 sty 2018, 21:36 przez neotele, łącznie zmieniany 1 raz.
 #975300  autor: zoltan666
 31 sty 2018, 21:31
Zwróć tylko uwagę przy korzystaniu z GPRS na zużycie danych, bo w moim przypadku przy lokalizatorze TK102B zużycie wynosiło 1 kB co kilka sekund, a z pakietu zabierało 500 kB.
 #975301  autor: wasylek
 31 sty 2018, 21:47
Tompson pisze:virgin freemium
dokładnie, mam także nadajnik gps dla psa i używam właśnie starter virgin z taryfą Freemium i się nadaje.
 #975302  autor: kaspeed
 31 sty 2018, 21:49
A psa ktoś o zdanie zapytal;) :wink: Ja chyba sie lub kogoś powtórzę freemium 300mb miesięcznie+ lejek

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #975307  autor: deka87
 31 sty 2018, 22:01
Na żadnej z kart Play jakie miałem i mam PIN nie był domyślnie włączony.
Właśnie ja też nigdy nie spotkałem się z domyślnie włączonym PINem, ale lepiej się upewnić ;)
virgin freemium
Wszedłem na ich stronę i czegoś nie rozumiem - za 0 zł mam 30 smsów, 30 minut i 300MB, ale przez jaki czas? Za starter nic nie płacę? Nie trzeba co np. miesiąc doładowywać konta? Gdzie jest haczyk?
Na początek (0 zł) przenieś jakiś numer do FAKT Mobile - dostaniesz bonus 50GB na 5 miesięcy.
Potem (9,90zł/mies.) bezobsługowo w a2mobile
Mało konkurencyjna oferta w stosunku do dwóch wymienionych tutaj wcześniej.
Zwróć tylko uwagę przy korzystaniu z GPRS na zużycie danych, bo w moim przypadku przy lokalizatorze TK102B zużycie wynosiło 1 kB co kilka sekund, a z pakietu zabierało 500 kB.
Czyli chodzi o to, że nie ważne czy przy jednokrotnym wysłaniu/odebraniu danych (czyli sesji czy jakoś tak się to zwie) zużyję 1 kB czy 450 kB to i tak zabiera 500 kB?
A psa ktoś o zdanie zapytal;) :wink: Ja chyba sie lub kogoś powtórzę freemium 300mb miesięcznie+ lejek
Pies musi się jakoś z tym pogodzić ;) Jaki lejek?
 #975308  autor: neotele
 31 sty 2018, 22:02
Oj.. Coś źle przeczytałem pierwszy post. Skoro to tylko kilkanaście MB, to zdecydowanie Virgin i taryfa #Freemium. Starter 0 zł. Potem koszt 5zł/rok. Bez haczyków.
 #975310  autor: wasylek
 31 sty 2018, 22:06
virgin freemium
Wszedłem na ich stronę i czegoś nie rozumiem - za 0 zł mam 30 smsów, 30 minut i 300MB, ale przez jaki czas? Za starter nic nie płacę? Nie trzeba co np. miesiąc doładowywać konta? Gdzie jest haczyk?
Kupujesz starter za 5zł i aktywujesz pakiet freemium za darmo i on jest ważny przez pół roku, potem aktywujesz ponownie za darmo .
 #975314  autor: grzesio0401
 31 sty 2018, 22:10
Czy w sieci wRodzinie gdzie mamy 2 lata ważności konta, po wykorzystaniu środków internet działa na lejku(32kb/s) co by było wystarczające dla lokalizatora w GPRS czy w ogóle nie działa? Nie mogę się tego doszukać w regulaminach?
 #975318  autor: deka87
 31 sty 2018, 22:19
Play odNOWA wypada chyba jednak taniej przy dłuższym użytkowaniu, ale jest bardziej upierdliwy, bo trzeba pamiętać, żeby raz w miesiącu dokonać płatnej aktywności, czyli np. wysłać smsa.
Ciekawe jaka jest różnica w rozliczaniu internetu w Play i Virgin? Czyli minimalny rozmiar "paczki/pakietu", bo jeśli w jednej sieci jest to np. 100kB, a w drugiej 500kB no to już jest spora różnica.
...i czy w Playu jest lejek po wykorzystaniu środków na koncie?
 #975321  autor: kaspeed
 31 sty 2018, 22:28
Alurat w wypadku freemium masz 300mb mies przez 6mies potem kod ussd i smiga dalej przez kolejne 6mies;) calkowicie 0zl;) lejek 32kb moze tez da rade:)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #975322  autor: zoltan666
 31 sty 2018, 22:30
W Play odNowa w przypadku wysyłania położenia smsem, gdy oba numery są w Play, ten w nadajniku i drugi odbierający koszt będzie około 5 groszy na miesiąc.
 #975336  autor: Gregrin
 31 sty 2018, 23:19
deka87 pisze:Wszedłem na ich stronę i czegoś nie rozumiem - za 0 zł mam 30 smsów, 30 minut i 300MB, ale przez jaki czas? Za starter nic nie płacę? Nie trzeba co np. miesiąc doładowywać konta? Gdzie jest haczyk?
Za starter chyba 5zl ale przenosząc numer pewnie za darmo. Haczykiem są zgody marketingowe (spamują żeby kupić pakiet uzupełniający) ale w lokalizatorze to nie będzie przeszkadzać ;)
deka87 pisze: Na początek (0 zł) przenieś jakiś numer do FAKT Mobile - dostaniesz bonus 50GB na 5 miesięcy.
Potem (9,90zł/mies.) bezobsługowo w a2mobile
Mało konkurencyjna oferta w stosunku do dwóch wymienionych tutaj wcześniej.
Ale 5mcy za darmo jest fajne ;) Później można się przenieść na odnowe.
deka87 pisze:Play odNOWA wypada chyba jednak taniej przy dłuższym użytkowaniu, ale jest bardziej upierdliwy, bo trzeba pamiętać, żeby raz w miesiącu dokonać płatnej aktywności, czyli np. wysłać smsa.
Korzystanie z pakietów (np netu) tez się zalicza wiec spokojnie :)
deka87 pisze:Ciekawe jaka jest różnica w rozliczaniu internetu w Play i Virgin? Czyli minimalny rozmiar "paczki/pakietu", bo jeśli w jednej sieci jest to np. 100kB, a w drugiej 500kB no to już jest spora różnica.
Bardzo duża bo w virgin piszą ze 5kB (2.8.d https://virginmobile.pl/media/documents ... Z1WhD4.pdf)
deka87 pisze:...i czy w Playu jest lejek po wykorzystaniu środków na koncie?
Nie ma (1gr za te 500kB) ale to nie problem bo w odnowie kupujesz pakiet netu za wszystkie złotówki z konta i nie natniesz się na koszty. Jeśli masz numer w play to sms'y będą przychodzić ze stanu darmowego.

IMOHO freemium lepsze.
 #975436  autor: deka87
 01 lut 2018, 13:15
Chyba wybiorę freemium, ale mam jeszcze 2 pytania:
1. Na stronie https://virginmobile.pl/oferty/karta/no ... r/freemium jest napisane "Aktywuj: *222*000#
(pakiet jest ważny 30 dni od momentu aktywacji)"
Czyli co miesiąc muszę aktywować tą taryfę?

2. Czym się różni "Darmowy starter" ("Zamów darmowy starter z 5 zł na saldzie i zyskaj nawet 30 GB. Dostawa kurierska gratis z jednoczesną rejestracją!") od "Starter Virgin za 5 zł" ("Zamów starter z 5 zł na saldzie i 10 GB w bonusie. Dostawa kurierska gratis z jednoczesną rejestracją.")?
https://virginmobile.pl/oferty/karta/nowy-numer
 #975438  autor: kaspeed
 01 lut 2018, 13:21
Aktywujesz raz na 6mies 6mies sie samo odnawia potem musisz kod.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen: