DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1150940  autor: Llordus
 07 cze 2023, 13:34
Hej.
Kilka miesięcy temu zastanawiałem się nad przeniesieniem moich trzech numerów do sieci gdzie miałbym - oprócz standardowych usług typu rozmowy czy internet - także możliwość używania esim w smartwatchu.

Zostałem tutaj przekonany do przejścia do Orange Flex. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie ostatnie parę tygodni. W tym bowiem czasie na jednym z numerów zaczęły pojawiać się problemy z logowaniem do sieci, o problemach z transferem (1-2 Mbit/s) już nie wspominając. Transfery na pozostałych dwóch numerach również bardzo słabe - 40Mbit/s to max jaki mi się udało zmierzyć, reguły jest to coś pomiędzy 10-30Mbit/s.

Kontaktowałem się z Orange - zostałem całkowicie olany. Orange stwierdził że sieć jest przeciążona i nic z tym nie zrobią, i co więcej - nie należy mi się z tego tytułu żaden upust na rachunku, bo to przecież normalne że na zalogowanie do sieci 5G się czeka pół dnia, a uzyskany transfer odpowiada przepustowości neostrady sprzed 20 lat ....

Pytanie zatem o alternatywy na dziś względem Orange Flex, dla 3 numerów telefonu.

Co jest dla mnie najważniejsze? Wymieniam w tej kolejności:
- zasięg i stabilność sieci. ma działać zawsze i wszędzie bez problemu. tak jak wcześniej miałem w Play.
- esim (w tym możliwość ich instalacji na smartwatch)
- cena

Wszystko inne jest rzeczą wtórną, chociaż przyznam że zarządzanie kontem na miarę Orange Flex bardzo mi się spodobało.

Z góry dziękuję za wszelkie rady, dzięki.
 #1150942  autor: pingpong123a
 07 cze 2023, 14:13
eSIM w zegarku z tym samym numerem w zasadzie zamyka ci wybór do Orange i T-mobile które mają wspólne nadajniki w ramach NetWorkS! Zmiana na T-mobile jak Orange jest przeciążony nic nie zmieni. W tym drugim taka funkcja jak we flex, jest tylko w abonamencie z dopłatą 9 zł miesiąc.
W Play nie obsługują eSIM na zegarkach, a w Plusie obsługują ale z osobnym numerem telefonu.
 #1150943  autor: Llordus
 07 cze 2023, 14:59
Cholera, słabo w takim razie :(

Są może jakieś pogłoski, czy któryś z operatorów planuje odpalić esim na zegarkach z tym samym numerem co telefon? To na dziś wydaje się podstawową funkcją - trudno mi uwierzyć żeby w XXI wieku operatorzy robili z tym problemy :/
 #1150945  autor: pingpong123a
 07 cze 2023, 15:12
W play-u np. niedługo będzie rok od uruchomienia esim w sieci (uruchomili jako ostatni w Polsce), a dopiero niedawno doszli do możliwości samodzielnej wymiany zwykłej karty na eSIM bez chodzenia po salonach :!:
Patrząc na to esim na zegarkach raczej nie prędko się pojawi, widocznie operatorzy nie widzą w tym korzyści dla siebie.
 #1150948  autor: Llordus
 07 cze 2023, 15:46
Ehhh, lipa straszliwa w takim razie.

Zakładając że przeboleję brak esim na zegarku - jakie wtedy byłyby opcje?

Zaczynam poważnie rozważać rezygnację z tego fajnego ficzera - bo jednak sytuacja, gdy muszę do małżonki wydzwaniać na telefony w jej pracy, bo prywatny w orange nie jest widoczny w sieci, jest bardziej upierdliwa niż brak esima na zegarku.
 #1150950  autor: pingpong123a
 07 cze 2023, 16:17
Pomijając esim, z zasięgiem to u każdego jest inaczej. Ofertowo jest podobnie:
W play na kartę za 30 zł jest pakiet taki sam we flex-ie czyli bez limitu i 30 GB internetu. Dopłacając 5 zł można włączyć promocję 1200 gb (100 gb przez 12 miesięcy bez kumulacji).
W plusie na kartę za 30 zł jest podobna oferta bez limitu z promocją 1500 GB (100 GB przez 12 miesięcy + 300 GB z kumulacją). Do uzyskania GB z promocji trzeba w większości przypadków składać reklamację, w zamian te GB są bezterminowe. Przenosząc numer z innej sieci można sobie za darmo przez 3 miesiące przetestować działanie sieci.
 #1150953  autor: Remington
 07 cze 2023, 16:33
pingpong123a pisze:
07 cze 2023, 14:13
Orange i T-mobile które mają wspólne nadajniki w ramach NetWorkS! Zmiana na T-mobile jak Orange jest przeciążony nic nie zmieni.

To nie jest prawda. Nadajnik jest wspólny, ale ma on podział swojej pojemności pomiędzy obie sieci.
 #1150956  autor: pingpong123a
 07 cze 2023, 16:45
Remington pisze:
07 cze 2023, 16:33
To nie jest prawda. Nadajnik jest wspólny, ale ma on podział swojej pojemności pomiędzy obie sieci.
W praktyce jeszcze nigdy nie widziałem różnicy prędkości na korzyść któregokolwiek między kartą Orange a T-mobile. Czy to nadajnik był bardzo obciążony, czy też mało prędkości speedtest te same pokazywał, pomijać błąd pomiarowy :wink: .
 #1150959  autor: Llordus
 07 cze 2023, 17:37
pingpong123a pisze:
07 cze 2023, 16:17
Pomijając esim, z zasięgiem to u każdego jest inaczej. Ofertowo jest podobnie:
W play na kartę za 30 zł jest pakiet taki sam we flex-ie czyli bez limitu i 30 GB internetu. Dopłacając 5 zł można włączyć promocję 1200 gb (100 gb przez 12 miesięcy bez kumulacji).
W plusie na kartę za 30 zł jest podobna oferta bez limitu z promocją 1500 GB (100 GB przez 12 miesięcy + 300 GB z kumulacją). Do uzyskania GB z promocji trzeba w większości przypadków składać reklamację, w zamian te GB są bezterminowe. Przenosząc numer z innej sieci można sobie za darmo przez 3 miesiące przetestować działanie sieci.

Akurat Play-a pod kątem działania wspominam dość dobrze. Nigdy nie miałem takich cudów jak obecnie z Orange. Gdyby tylko te głąby miały esim na zegarki to bym się w ogóle nie przenosił.

Ta oferta na kartę to najkorzystniejsze co od nich można wyszarpać?
 #1150962  autor: pingpong123a
 07 cze 2023, 18:07
Llordus pisze:
07 cze 2023, 17:37
Akurat Play-a pod kątem działania wspominam dość dobrze. Nigdy nie miałem takich cudów jak obecnie z Orange. Gdyby tylko te głąby miały esim na zegarki to bym się w ogóle nie przenosił.

Ta oferta na kartę to najkorzystniejsze co od nich można wyszarpać?
Można taniej, jeśli chcesz mniej internetu. W taryfie fakt mobile jest opcja bez limitu i 10 GB za 25 zł. Opcja bez internetu i mms-ów kosztuje 15 zł na miesiąc. Można też odbierać z kodów na forum co tydzień 10 minut, 10 sms-ów i 50 MB internetu za darmo, który się kumuluje.
Jak potrzebujesz dużo internetu i posiadasz dual sim to możesz co miesiąc kupować starter za 5 zł i doładować za 10 zł, w sumie za 15 zł masz 200 GB internetu.
 #1150963  autor: IC_Current
 07 cze 2023, 18:25
Jak problemy z logowaniem do sieci tylko na jednym numerze, to ja bym na początek zrobił dwa kroki:
1. Wymiana w aplikacji karty SIM
2. Sprawdzenie karty SIM w innym telefonie i ewentualnie reset telefonu do fabrycznych ustawień.
Natomiast na przeciążenie sieci i niskie transfery nic nie poradzisz. W TM i O będzie podobnie w podobnych lokalizacjach. W innych sieciach o E-SIM z tym samym numerem zapomnij.
 #1150989  autor: Llordus
 08 cze 2023, 14:11
IC_Current pisze:
07 cze 2023, 18:25
Jak problemy z logowaniem do sieci tylko na jednym numerze, to ja bym na początek zrobił dwa kroki:
1. Wymiana w aplikacji karty SIM
2. Sprawdzenie karty SIM w innym telefonie i ewentualnie reset telefonu do fabrycznych ustawień.
Natomiast na przeciążenie sieci i niskie transfery nic nie poradzisz. W TM i O będzie podobnie w podobnych lokalizacjach. W innych sieciach o E-SIM z tym samym numerem zapomnij.
Wymiana karty sim - to wygląda jak dobry pomysł do sprawdzenia. Zamówiłem nową simkę, zobaczę czy jej wymiana coś zmieni. Dzięki! :)