DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1149333  autor: fpiotro123
 05 maja 2023, 18:10
Witam, mam numer w Plusie i mam 15 lat. Numer telefonu jest na mnie i chciałbym go przenieść do innej sieci.
Wymagania:
Mogę przenieść numer gdy nie mam 18 lat, najlepiej Online ale może być osobiście.
Jeżeli chodzi o pakiety i ofertę to obojętne, to drugi numer w drugim tel więc zużywam na nim maks 3-5 GB miesiecznie. Z niego wogole nie rozmawiam, jak ktoś dzwoni to jedynie lub 10 minut miesięcznie. Maksymalnie chce przeznaczyć 20zł ewentualnie 25 miesięcznie. Czy coś się znajdzie? Ps. Wiem na pewno że do Lycamobile mogę przenieść ale ta siec to ponoć padaka więc odwołałem przenosiny.
 #1149335  autor: Karlos20
 05 maja 2023, 18:26
fpiotro123:
> Heyah01 - 19,99/mies. z karty płatniczej. Wszystko bez limitu i 20 GB.
> Orange Flex - ale tam jest 30 GB i no-limity za 30 zł. Dodatkowo Social Pass (więcej o tym poniżej).
Ewentualnie
Orange Free Na Kartę, tam przeniesienie robisz nie wychodząc z domu (kurier przynosi kartę do domu). Jeśli mało dzwonisz, a korzystasz z neta, to opcja jest dla Ciebie, bo możesz dobrać sobie ilość GB i przedłużać ich ważność nawet na kilka lat. Dodatkowo za 7 zł na 3 miesiące masz Social Pass, czyli apki społecznościowe i wybrane komunikatory bez limitu danych.
Polecałbym przetestować zasięg danej sieci, przed wyborem oferty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149339  autor: fpiotro123
 05 maja 2023, 18:50
Karlos20 pisze:
05 maja 2023, 18:26
fpiotro123:
> Heyah01 - 19,99/mies. z karty płatniczej. Wszystko bez limitu i 20 GB.
> Orange Flex - ale tam jest 30 GB i no-limity za 30 zł. Dodatkowo Social Pass (więcej o tym poniżej).
Ewentualnie
Orange Free Na Kartę, tam przeniesienie robisz nie wychodząc z domu (kurier przynosi kartę do domu). Jeśli mało dzwonisz, a korzystasz z neta, to opcja jest dla Ciebie, bo możesz dobrać sobie ilość GB i przedłużać ich ważność nawet na kilka lat. Dodatkowo za 7 zł na 3 miesiące masz Social Pass, czyli apki społecznościowe i wybrane komunikatory bez limitu danych.
Polecałbym przetestować zasięg danej sieci, przed wyborem oferty.
Wszystkie sieci działają u mnie dobrze - nawet Plus który chodził słabo. Mogą być nawet wirtualne sieci. Heyah git. Orange Flex za drogi jak na drugi numer.
 #1149340  autor: Karlos20
 05 maja 2023, 18:54
fpiotro123: ofert jest sporo, możesz przebierać w nich.
Może Tobie podpasować zarówno Fakt Mobile - wszystko bez limitu i 10 GB za 25, albo tańsze a2mobile za 19,90.

A czemu Tobie oferta Plusa nie pasuje? Za 30 zł na 90 dób (niemal 3 miesiące) masz wszystko bez limitu i 30 GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149341  autor: iphoneski
 05 maja 2023, 19:30
Tylko jeśli z numeru nie ma być dzwonione, to po kiego tam No limity? Np w Play Odnowa masz 4GB za 10 zł albo 6GB za 15 zł. No i jeszcze stan darmowy do Play, czyli rozmowy i smsy wewnątrz sieci za FREE.
 #1149344  autor: Karlos20
 05 maja 2023, 20:36
iphoneski: piszesz o pakietach miesięcznych, odNOWA ma też bezterminowe paczki minut, SMSów i GB. Można je włączyć w każdej chwili, warto jednak pamiętać o opłacie za brak płatnego ruchu, co może być problemem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149346  autor: fpiotro123
 05 maja 2023, 21:16
Bylem w playu, pułapka:( Nie moge przeniesc bo nie mam 18 lat. A oferta mega spoko, w szczegolnosci Fakt Mobile bo kody z gazetek i one chyba sie kumuluja. Aktualnie mam na celowniku Heyah01 za 19,99zl. Oferta Plusa nie jest zla ale za droga jak na drugi telefon z ktorego korzystam gdy wychodze na osiedle lub na boisko cos porobic. Zrezygnowalem z przeniesienia do Lycamobile chyba dobrze zrobilem bo duzo widze opinii negatywnych a szkoda bo maja swietna oferte. Zastanawialem sie tez ewentualnie nad Nju i oferta 1,20 zl na jeden dzien.
 #1149347  autor: iphoneski
 05 maja 2023, 21:20
@Karlos20
Tak, pisałem o pakietach miesięcznych. Celowo nie wspomniałem o bezterminowych ani opłacie za brak aktywności, bo te kwestie nie mają tu zastosowania - internet jest potrzebny cały czas czyli pakiety miesięczne pasują lepiej, a przy kupowaniu pakietu co miesiąc nie ma mowy o opłacie za brak aktywności.
@fpiotro123
Ktoś ci w Playu bzdurę chyba pocisnął. Skoro pozwalają kupować i rejestrować numery od 13 roku życia, to na logikę muszą też pozwalać numery przenosić. Jak znam życie, komuś się pracować nie chciało, więc spuścił cię dyplomatycznie na drzewo.
 #1149348  autor: Karlos20
 05 maja 2023, 21:26
fpiotro123:
Przypomnę: za 30 zł masz na 3 miesiące wszystko bez limitu i 30 GB neta. W Plusie. Wysyłasz smsa o treści 30 na 80988 i masz spokój na 3 miesiące.
nju - nie opłaca się, płacisz codziennie do 1,20 za to, że skorzystasz z neta do 250 MB (a te 1,20 szybko zejdzie, bo biorą 20 gr za 1 MB). Nic Tobie nie da, że za niekorzystanie nic nie zapłacisz. Poza tym aktywacja dniówek jest płatna 6 zł, nie jest to opłacalne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149349  autor: fpiotro123
 05 maja 2023, 21:29
iphoneski pisze:
05 maja 2023, 21:20
@Karlos20
Tak, pisałem o pakietach miesięcznych. Celowo nie wspomniałem o bezterminowych ani opłacie za brak aktywności, bo te kwestie nie mają tu zastosowania - internet jest potrzebny cały czas czyli pakiety miesięczne pasują lepiej, a przy kupowaniu pakietu co miesiąc nie ma mowy o opłacie za brak aktywności.
@fpiotro123
Ktoś ci w Playu bzdurę chyba pocisnął. Skoro pozwalają kupować i rejestrować numery od 13 roku życia, to na logikę muszą też pozwalać numery przenosić. Jak znam życie, komuś się pracować nie chciało, więc spuścił cię dyplomatycznie na drzewo.
Ehh, najlepiej obslugiwac ludzi ktorzy chca lub przedluza umowe bo premie dostana. Raz przenosilem w salonie nr do orange to obsluga bardzo mila, nie spuscili mnie na drzewo ani nic. Po prostu gratulacje dla nich . Sprobuje na innej zmianie jak ktos bedzie w playu przeniesc numer. Dla mnie to tez dziwne , ze nie moge przeniesc mimo ze rejestrowac moge? Pytalem sie na chatach Virgin i Playa to obydwoje powiedzieli ze od 18 lat ze albo musze poszukac innej sieci lub kupic nowy numer. Nie miesci mi sie to w calosc.. Jak znowu mi sie nie uda to sprobuje do wirtualnego operatora przeniesc przez online. Zauwazylem ze Vikingi daja 3 miesiace za -50 procent a heyah 1zl na miesiac i mozna byloby sie zamienic w „typowego” polaka i przeniesc najpierw do heyah pozniej na te 3 miesiace do vikingow a pozniej by sie zobaczylo :lol:
 #1149350  autor: fpiotro123
 05 maja 2023, 21:33
Karlos20 pisze:
05 maja 2023, 21:26
fpiotro123:
Przypomnę: za 30 zł masz na 3 miesiące wszystko bez limitu i 30 GB neta. W Plusie. Wysyłasz smsa o treści 30 na 80988 i masz spokój na 3 miesiące.
nju - nie opłaca się, płacisz codziennie do 1,20 za to, że skorzystasz z neta do 250 MB (a te 1,20 szybko zejdzie, bo biorą 20 gr za 1 MB). Nic Tobie nie da, że za niekorzystanie nic nie zapłacisz. Poza tym aktywacja dniówek jest płatna 6 zł, nie jest to opłacalne.
A to nie wiedzialem o aktywacji :O to wtedy faktycznie jest nie oplacalna oferta.
 #1149354  autor: iphoneski
 05 maja 2023, 21:52
Jeszcze Flex ma promocje dla przenoszących i na początku nie płacisz praktycznie nic. Albo po prostu weź nowy numer w Play/Fakt, skoro i tak jest tylko do neta.
 #1149367  autor: darekka
 06 maja 2023, 06:09
Jak z tego numeru nie planujesz rozmawiać, a jedynie net jest potrzebny to:
-zmiana operatora(przeniesienie) na prepaid Orange Free na karte(dostaniesz rwk i 2GB ważne rok)
-doładowanie numeru 5kami przez apke lub strone doladowania.orange.pl(za każde doładowanie 5zł dostaniesz 12,5GB ważne rok, bo przeniosłeś numer z innej sieci za co dostałeś 2GB ważne rok do, którego "doklejają" się nowe GB z zasileń przejmując ważność tych 2GB)-doładowujesz tyle razy ile chcesz neta zebrać(kasa zostaje)
-można włączyć jeszcze promocję 300GB na rok aby doładowując raz w miesiącu np.5zł(przez 12msc musisz doładowywać choć 1 raz w każdym z nich) dostawać dodatkowe 25GB przez rok(skumulują się z tymi 2GB z przeniesienia)
-dodatkowo można kilkukrotnie za zebrany hajs przedłużyć te wszystkie GB każdorazowo o rok usługą "WIęcej czasu na internet"(na start masz już rwk na wszystko więc 1sza aktywacja tej usługi zrobi 2 lata, 2ga da 3 lata itd. ważności poł.wychodząćych i zebranych GB)
używasz tego neta wychodząc poza dom więc odpadnie opłata za nieużywanie, bo wątpię abyś nie wyszedł choć raz na 31dni.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1149371  autor: IC_Current
 06 maja 2023, 08:57
Jak nie planujesz z tego numeru rozmawiać, to może jednak główny numer do Flexa a do drugiego telefonu dodatkowa karta? Płacisz 30 zeta i masz no limit rozmów na dwa telefony (lub jeden telefon jeśli weźmiesz dodatkową kartę tylko data). Do tego masz 30GB (lub 80GB jak pokombinujesz) miesięcznie do podziału na oba urządzenia.
 #1149394  autor: fpiotro123
 06 maja 2023, 17:05
IC_Current pisze:
06 maja 2023, 08:57
Jak nie planujesz z tego numeru rozmawiać, to może jednak główny numer do Flexa a do drugiego telefonu dodatkowa karta? Płacisz 30 zeta i masz no limit rozmów na dwa telefony (lub jeden telefon jeśli weźmiesz dodatkową kartę tylko data). Do tego masz 30GB (lub 80GB jak pokombinujesz) miesięcznie do podziału na oba urządzenia.
Wlasnie to jest super oferta ale kiedys testowalem orange Flex i mi roaming nie dzialal (glowna karta) jakby mialem zasieg ale 0 kresek i nie dzialalo nic. A planuje 3 wyjazdy za granice wiec jakby nie zadzialal roaming to slabo. Aktualnie zamowilem Heyah01.
 #1149397  autor: IC_Current
 06 maja 2023, 17:14
Zarządzam wieloma numerami we Flex i na każdym, który był za granicą roaming działał. Nie testowałem tylko roamingu poza EOG i wykupowania pakietów.
Co do H01 - uważaj na główny numer. Jest tu na forum cały wątek z graniem w kulki i problemami przy przeniesieniu. Są też nierozwiązane od początku powstania oferty problemy z pobieraniem i odnawianiem pakietu. Poczytaj sobie, żebyś wiedział co w razie W robić.
 #1149410  autor: kemsinenu
 06 maja 2023, 21:31
U mnie pierwszy raz w roamingu w EOG we Flexie wymagał kontaktu z supportem ponieważ nie działały połączenia wychodzące oraz zdaje się internet. Naprawiono to od ręki, pomimo pory wieczorowej.

Poza EOG są drogie pakiety tam gdzie jeżdżę, w porównaniu do Plusowego Euroatlantyckiego. Bez pakietu nie da się zasadniczo nic zrobić, czyli odebrać smsa lub dowiedzieć się że ktoś dzwonił. Zostaje wifi calling lub dual sim – druga karta z internetem (roaming lub lokalna) i „Voice over cellular”. W tym układzie nadal brak smsów. Bez pakietu połączeń lub VoWiFi/Cellular brak jest informacji kto dzwonił w jakiejkolwiek formie.
 #1149415  autor: fpiotro123
 06 maja 2023, 22:41
IC_Current pisze:
06 maja 2023, 17:14
Zarządzam wieloma numerami we Flex i na każdym, który był za granicą roaming działał. Nie testowałem tylko roamingu poza EOG i wykupowania pakietów.
Co do H01 - uważaj na główny numer. Jest tu na forum cały wątek z graniem w kulki i problemami przy przeniesieniu. Są też nierozwiązane od początku powstania oferty problemy z pobieraniem i odnawianiem pakietu. Poczytaj sobie, żebyś wiedział co w razie W robić.
Spokojnie to jest numer „poboczny”. Swoj glowny mam w Orange na karte injest zarejestrowany na rodzica :P Jak cos sie stanie z tym pobicznym numerem to trudno ale lepiej zeby wszystko bylo ok.