DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1146719  autor: mm120
 31 mar 2023, 14:16
Mam Internet i telefon stacjonarny w UPC za 47,50 zł i chcę zrezygnować z telefonu stacjonarnego. Proponują mi umowę na internet za 50 zł oraz abonament w Play za 10 zł 10 GB i reszta nielimitowana, czyli zwiększenie rachunku i związanie umową na dwa lata ( sumie tyle samo dają w Vectra nowym abonentom). A potem pewnie zaproponują znowu szybciej albo więcej, a nie taniej. Korzystałem z NJU abonament, raczej do odbierania rozmów, bo naprawdę mało rozmawiam, raptem wychodziło kilka zł miesięcznie. Czyli zostając w UPC mam alternatywę płacić 60 zł/mies. A chcę obniżyć rachunki. Wolałbym nie wiązać się długoterminowymi umowami. Ale z drugiej strony nie polować ciągle na promocje GB w aplikacji czy ciągle tu obserwować forum, czyli chcę mieć w miarę jasne długoterminowo warunki, bez marketingowych sztuczek. Dobrze byłoby mieć kumulację GB.

Mogę zrezygnować z kablówki, jeśli kupię modem i będę miał duplikat karty, żeby szło na wspólne konto. W sumie dużo w domu nie korzystam z Internetu, tylko czytam wiadomości, oglądam youtube, plus z 10 GB miesięcznie na aktualizację systemów. W telefonie raczej tylko sprawdzam jak gdzieś dojechać, czasem trochę Spotify. Czyli myślę, że bez oszczędzania wyszłoby maksymalnie - 30 GB - 50 GB łącznie. Chyba o stabilność łącza nie powinienem się martwić, bo mieszkam w Warszawie w pobliżu nadajników, więc jak ustawię modem na najlepszy zasięg, to powinno tak zostać. Teraz mogę za staż mieć umowę z NJU od razu na 60 GB/mies. za 29 zł/mies, ale nie wydają duplikatów karty żeby włożyć do modemu, tylko trzeba wykupić numer dodatkowy za 9 zł/mies., czyli wychodzi 38 zł/mies. za dzielone 60GB i nielimitowane rozmowy. Da się taniej?

Dodatkowe pytanie: czy warto rezygnować z wygody i stabilności kablówki i przejść na modem z kartą sim? Odczuję różnicę?
 #1146723  autor: iphoneski
 31 mar 2023, 14:51
Bez kombinatorstwa z pakietami, plucia przez lewe ramię i stukania w niemalowane raczej dużo nie oszczędzisz. Klona karty masz tylko w Flex, gdzie musiałbyś wziąć pakiet za 30 zł z 30GB i włączyć 50GB z promki studenckiej, co łącznie da ci 80GB danych.
Co do pytania czy warto, moim zdaniem nie. Niby płacisz mniej, ale musisz kupić sprzęt. I dziś nie starczy jakiś elektroniczny odpad za grosze, bo nie ma agregacji i net będzie ledwo chodził. Zwłaszcza w Warszawie, gdzie masz ludzi jak mrówek i każdy gapi się w smartfona. Czyli conajmniej 300 zł za coś porządnego, w dziesięciu ratach daje 30 zł miesięcznie. Czyli zaczynasz oszczędzać dopiero od 11 miesiąca i to tylko 30 zł w miesiącu. Co za to kupisz przy obecnym poziomie inflacji? Bochenek chleba i 2 masła?
 #1146881  autor: Vieslav
 02 kwie 2023, 09:50
Pierwszą rzeczą, którą trzeba sprawdzić, to co się stanie po przejściu umowy na czas nieokreślony. Jeśli cena się nie zmieni to może lepiej zostawić? Na forum w dziale sieci stacjonarnych jest cały temat o przedłużeniu umowy w UPC. Poczytaj. Na pewno złożenie wypowiedzenia dużo zmienia.
Jeśli okazjonalnie korzystasz z komórki to nic lepszego niż nju nie znajdziesz.
Zobacz, czy pod twoim adresem dostępny jest światłowód nju. Opcja 200mb/s bardzo tanio wychodzi.
Tak jak kolega wyżej napisał - rezygnując z UPC na rzecz internetu mobilnego dochodzi koszt sprzętu, który musisz pokryć z własnej kieszeni. W dzisiejszych czasach, przy ciągłych zmianach technologii, nie wiadomo jak długo sprzęt posłuży.