DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1145665  autor: yellowman
 15 mar 2023, 13:40
Cześć, proszę o poradę w wyborze oferty prostej, bez trudnych manewrów. Potrzebuję czasami gdzieś zadzwonić, sms rzadko, głównie internet. Dobrze by było, jakby z 50GB na miesiąc było, ale chyba raczej tyle nie wykorzystuje.

www.rfbenchmark.eu pokazuje, że najlepsza prędkość pobierania jest w Play, ale najwyższy ping. Skoro nie gram w gry, tylko głównie instagram, internet, youtube, to przejmować się pingiem, czy nie?

Tmobile wg powyższej strony daje tylko 20GB/s, gdzie Play chyba 50GB/s więc różnica znaczna.

Dodatkowo rozważam wzięcie na próbę drugiej karty SIM i włożenie jej do starego smartfona, który bardzo słabo trzyma baterię, na zasadzie non-stop włączonego hotspota w roli domowego routera dla laptopów - głównie ściąganie filmów i seriali z laptopów będzie. Co tutaj wziąć, by było też tak z 50GB miesięcznie oraz zero rozmów i minimalne koszty, ale bez dużego kombinowania?
 #1145674  autor: Karlos20
 15 mar 2023, 14:17
yellowman:
> Po pierwsze nie patrz na suche statystyki. Sprawdź jak działa sieć w Twojej okolicy.
> Po drugie pomyliłeś jednostki, prędkości są w megabitach [Mbps lub mbit/s] czy gigabitach (nieosiągalne w sieci mobilnej w Polsce). To bardzo ważne, bo wiele osób to bardzo myli, myśląc że masz szybszy net od prędkości światła (żarcik).
MB/s czy GB/s to ilość danych które ściągasz czy wysyłasz - aby poznać przepływność/prędkość łącza, trzeba te jednostki pomnożyć przez 8 (przykład leci pobór pliku 10 MB/s - więc Twoja szacowana prędkość łącza to ok 80 Mbps). Poza tym te prędkości są zmienne jak pogoda, więc aby nie było zdziwienia.
> Po trzecie - oferta:
Orange Flex. Social Pass + 45 GB + nielimitowane rozmowy/SMS/MMS za 35 zł/mc. Główny SIM + karta-klon w cenie.
Ewentualnie za 50 zł = to samo + 80 GB. Główny SIM + możliwość dobrania 2 kart-klonów.
Dla nowych jest promocja - pierwsze 3 okresy rozliczeniowe po 1 zł/mc. Wówczas wybierasz najwyższy plan i włączasz nielimitowany ilościowo internet bez zbędnych lejków czy spowolnień na 30 dni. Działa na głównej karcie i tej dodatkowej jako jej klon.
Wszystko na ich stronie internetowej oraz w aplikacji.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145678  autor: yellowman
 15 mar 2023, 14:31
Dzięki koszalin, ale jak zerknąłem sobie na opinie tutaj, bo skojarzyłem tą ofertę, że ją już kiedyś widziałem:
https://www.pepper.pl/promocje/nielimit ... ile-599675

To odpuszczam - nie chcę żadnych problemów, ani z obsługą klienta, ani z zasięgiem ani z niczym. Wolę więcej dopłacić i mieć święty spokój. Oduszczam. A w tej Vectrze 10GB może być trochę za mało. W dodatku to oszuści i szczerze ich nienawidzę bo chciałem przenieść numer, więc dali mi tymczasową kartę i obiecali przysłanie kuriera wkrótce. Kurier był, ale okazało się, że coś źle w umowie przygotowali, wysłali niby drugi raz kuriera. Jakoś nie przyjechał, boksowałem się z nimi pół roku i w końcu nic nie wywalczyłem i wyszło, że płaciłem dwa lata za tymczasowy numer, którego nie użyłem ani razu. Oszuści. Jakby ktoś chciał z nimi walczyć za mnie to udzielam pełnomocnictwa. Połowę zwróconych pieniędzy oddaję, jeśli zwrócą.