DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1145332  autor: picia12
 10 mar 2023, 19:46
Cześć,

Szukam oferty w którą będzie miała :
- nielimitowane minuty/smsy (to już chyba standatd),
- minimum 20gb internetu miesięcznie,
- przyzwoity zasięg,
- kartę Esim,
- pakiet danych w roamingu (w UE).

Kwota to najlepiej by było do 40-50zl miesięcznie.
Karta esim to obowiązkowy punkt ze względu na zakup Apple watcha z cellularem.
Jeżeli ma to znaczenie to obecnie korzystam z Ip 13 pro max.

Aktualnie posiadam ofertę w Viking Mobile za 25zl/miesięcznie mam wszystko czego potrzebuje, prócz karty esim.. no i zasięg czasem pozostawia sporo do życzenia.

Miałem już przesiadać się do sieci "otvarta", ale okazało się w ich pakietach nie ma wogole możliwości z korzystania danych komórkowych za granicą, nawet w UE !

Może być abonament, lub kartą to kompletnie bez znaczenia. Oferta oczywiście bez telefonu.

Z góry dzięki za rady i pozdrawiam.
 #1145336  autor: lollpaff
 10 mar 2023, 20:35
Jeżeli ma to być sim (lub e-sim) w telefonie + dodatkowy e-sim w zegarku+ roaming to przychodzi mi do głowy tylko Orange Flex 30gb za 30zł.
 #1145352  autor: iphoneski
 11 mar 2023, 08:25
Nie rozumiesz. Karta dodatkowa zawsze zadziała tylko w kraju - bez znaczenia czy kupisz pakiet roamingu czy nie. Żeby zegarek miał zasięg poza krajem, musisz kupić po prostu drugi numer i dodać jego kartę główną do zegarka.
 #1145353  autor: picia12
 11 mar 2023, 08:56
To może jeszcze raz -
Jeżeli przyniosę numer np. Jak kolega wyżej polecił do orange, zamówię u nich w esim która zainstaluje w telefonie i w zegarku. To nie wystarczy ?
 #1145354  autor: iphoneski
 11 mar 2023, 09:11
Nie. W kraju wszystko będzie śmigać, ale poza krajem zasięg będzie tylko na telefonie. I tak działają obecnie chyba wszystkie sieci - nie da się używać kart dodatkowych w roamingu.
 #1145355  autor: picia12
 11 mar 2023, 09:38
Po części rozumiem że chodzi o to że karty E SIM w zegarkach po prostu nie działają ? Bo w telefonie przecież też będzie ten sam e SIM.
Pani na infolinii powiedziała mi że nie mogą być dwie aktywne karty, więc fizycznie nie mogę zamówić i normalnej karty plastikowej i e sima. Więc siłą rzeczy mam jedna kartę Esim zainstalowana na telefonie i zegarku. Z tym że w przypadku zegarka za granicą nie będzie ona działała poza zasięgiem telefonu, zgadza się ?
 #1145357  autor: iphoneski
 11 mar 2023, 09:56
Nie tak to działa. Karta to karta, tylko esim jest tak jakby cyfrowym odpowiednikiem karty plastikowej. Więc zamawiając kartę do telefonu i zegarka dostajesz dwie karty, tylko po prostu w cyfrze zamiast fizycznego plastiku. I teraz dalej, jedna z tych dwóch kart jest kartą główną, a druga kartą dodatkową. Karta główna działa na całym świecie, natoniast karta dodatkowa wyłącznie w kraju. I tu nie ma znaczenia czy to są karty plastikowe czy cyfrowe - zasada jest identyczna. A poziomu wiedzy pani z infolinii nie będę komentować, bo na forum nie możemy używać wulgarnego języka ;)
 #1145367  autor: iphoneski
 11 mar 2023, 11:55
@neotele
Plus nie oferuje kart dodatkowych do zegarków - tam możesz tylko wymienić plastik na cyfrę w telefonie i nic więcej.
Poza Orange wymagania z tego wątku spełnia tylko abonament T-Mobile, ale tam nie ma szans zmieścić się w 50 zł. Dlatego wyboru właściwie nie ma i Orange Flex to jedyna opcja.
 #1145375  autor: Karlos20
 11 mar 2023, 13:40
Dodatkowy MultiSIM w abonamencie T-Mobile kosztuje 9 zł/mc ekstra. Podobna cena jest w abonamencie Orange. Ale one nie zadziałają w roamingu, bo to karty-klony.
Więc Flex tutaj jest bezkonkurencyjny, bo numer dodatkowy dobieramy już od 15 zł/mc, a z limitem GB w UE od 30 zł/mc.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145380  autor: iphoneski
 11 mar 2023, 14:04
@Karlos20
Numer dodatkowy z Flexa też się średnio nadaje do roamingu w zegarku, bo jest to inny numer. Więc trzeba byłoby go każdemu podać przed wyjazdem, żeby wiedzieli gdzie dzwonić. Ewentualnie zabawa z przekierowaniem, ale to chyba sztuka dla sztuki jak na kilka dni urlopu. No chyba, że jedynie jako internet, to wtedy ma to sens. Tylko znowu zabawa ze zmianą profili przed wyjazdem i po powrocie... prościej już chyba zrezygnować z lte w Watchu na ten tydzień w roku a przez resztę czasu cieszyć się bezproblemowym Multi Sim z Flexa w obrębie jednego numeru.
 #1145391  autor: picia12
 11 mar 2023, 15:34
Obejde się bez roamingu w zegarku podczas pobytu za granicą. Ważne że internet będzie działał na terenie kraju również na zegarku kiedy telefonu nie będzie obok.
Wszytko wskazuje na to że Flex rzeczywiście z tym wypadku jest bezkonkurencyjny.
Dziękuję wszystkim za rady
 #1146406  autor: Dzeju
 27 mar 2023, 16:27
Stoję przed podobnym wyborem i czytając Wasze posty dochodzę do wniosku, że to chyba jedyna oferta z działającą kartą esim na zegarkach. Trochę to smutne 😅
 #1146413  autor: iphoneski
 27 mar 2023, 19:39
Nie tylko na zegarkach, ale ogólnie jak potrzebujesz dodatkowej karty żeby nie niszczyć baterii telefonu udostępnianiem internetu. Kiedyś dostałem służbowego iPada z modemem, kilka kliknięć w apce Flexa i już miałem neta do pracy w terenie. Niestety już tam nie pracuję a obecna firma nie rozdaje takich gadżetów, także muszę sam sobie wreszcie kupić ;)