DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1143992  autor: neotele
 20 lut 2023, 10:19
koszalineo941268 pisze:O tym "drenowaniu baterii" masz jakieś konkretne info, czy się domyślasz?
Wyświetlanie reklam wiąże się ze znacznym zużyciem zasobów: procesora i internetu, co w smartfonie prowadzi bezpośrednio do szybszego wyczerpywania się się baterii, a z czasem do pogarszania jej stanu (co może z czasem nawet prowadzić do konieczności jej wymiany).
Jest to fakt obowiązujący wszystkie rodzaje sprzętu i nie ma tu miejsca na domysły.
 #1143996  autor: onifer2
 20 lut 2023, 11:41
Ok oferta wybrana, będę brał w Mobilevikings, pierwsze 3 miesiące za pół ceny, pakiet po 12,5zl, a później się zobaczy co dalej.
 #1144014  autor: R.Mandano
 20 lut 2023, 14:52
onifer2 pisze:pierwsze 3 miesiące za pół ceny, pakiet po 12,5zl, a później się zobaczy co dalej.
onifer2 pisze:
18 lut 2023, 19:13
Interesuje mnie docelowo stała umowa za jak najniższą cenę, a nie skakanie po ofertach bo gdzieś miesiąc gratis.
:lol:
czyli jednak skończy się skakaniem ...
:lol:
 #1144025  autor: onifer2
 20 lut 2023, 18:12
R.Mandano pisze:
20 lut 2023, 14:52
onifer2 pisze:pierwsze 3 miesiące za pół ceny, pakiet po 12,5zl, a później się zobaczy co dalej.
onifer2 pisze:
18 lut 2023, 19:13
Interesuje mnie docelowo stała umowa za jak najniższą cenę, a nie skakanie po ofertach bo gdzieś miesiąc gratis.
:lol:
czyli jednak skończy się skakaniem ...
:lol:
Niekoniecznie. Jeśli będzie wszystko ok, to może zostanie za te 25zl pakiet. Skoro i tak nie znajdę taniej niż 19.90zł za no limit z internetem 10gb, to już wolę młodzieży dołożyć te 5 zł, a będzie 15 GB neta więcej w razie czego. A też kumulacja GB to spory plus.

Na ofertę Vectry za 15 zł nie chce mi się czekać, a też naczytałem się sporo negatywnych opinii na temat obsługi klienta i przenoszenia numeru.
 #1144230  autor: onifer2
 25 lut 2023, 14:06
Wyjaśni mi ktoś jak to jest? Miałem chwilę temu starter Play, parametry neta osiągały góra 20mb/s i to w nocy, najczęściej był to przedział 5-10 mb/s w ciągu dnia.

Teraz mam vikingmobile, które działa na nadajnikach Play, a parametry osiągają 80-120mb/s?
Czemu tak?
 #1144231  autor: maniek357
 25 lut 2023, 14:29
Chwilę temu, to znaczy ile ? Może w międzyczasie odpalili nową stację lub zmodernizowali tą, z której korzystasz.
 #1144241  autor: koszalineo941268
 25 lut 2023, 18:05
Rozumiem @onifer2, że oczekujesz, że napiszemy, iż Wikingowie mają wyższy priorytet. Rozczaruję cię.

Sieć mobilna jest zjawiskiem dynamicznym. Możesz łączyć się z różnymi BTS-ami, z różnymi pasmami w zmiennych konfiguracjach agregacji, przy różnych warunkach pogodowych i przy rocznym chwilowym obciążeniu. Dwa speedtesty na tym samym terminalu przy połączeniu z tym samym pasmem tego samego BTS potrafią dać diametralnie różne wyniki, dlatego speedtesty dają tylko ogólne pojęcie, a nie są bezwzględnie obiektywnym miernikiem.
 #1144242  autor: onifer2
 25 lut 2023, 18:20
koszalineo941268 pisze:
25 lut 2023, 18:05
Rozumiem @onifer2, że oczekujesz, że napiszemy, iż Wikingowie mają wyższy priorytet. Rozczaruję cię.

Sieć mobilna jest zjawiskiem dynamicznym. Możesz łączyć się z różnymi BTS-ami, z różnymi pasmami w zmiennych konfiguracjach agregacji, przy różnych warunkach pogodowych i przy rocznym chwilowym obciążeniu. Dwa speedtesty na tym samym terminalu przy połączeniu z tym samym pasmem tego samego BTS potrafią dać diametralnie różne wyniki, dlatego speedtesty dają tylko ogólne pojęcie, a nie są bezwzględnie obiektywnym miernikiem.
Niczego nie oczekuję. Byłem tylko ciekaw czemu tak jest. I odpowiedz mnie nie przekonuje.

Bts z nadajnikiem Play jest 300m od domu, więc nie wydaje mi się aby Play przez dziesiątki testów łączył się z jakimś oddalonym o parę km a vikingmobile nagle z tym najbliższym.

Nawet teraz test po teście, ten sam telefon, to samo miejsce wewnątrz budynku.
Vikingmobile 82/13 pobieranie/wysyłanie, Play 17/19.
 #1144246  autor: MariuszY
 25 lut 2023, 19:11
onifer2 pisze:
25 lut 2023, 18:20
Bts z nadajnikiem Play jest 300m od domu, więc nie wydaje mi się aby Play przez dziesiątki testów łączył się z jakimś oddalonym o parę km a vikingmobile nagle z tym najbliższym.

Nawet teraz test po teście, ten sam telefon, to samo miejsce wewnątrz budynku.
Vikingmobile 82/13 pobieranie/wysyłanie, Play 17/19.
Czy zadałeś sobie podstawowe pytanie - z jakim masztem i na jakim pasmie łączy się twój telefon podczas tych testów?
To że domniemujesz połączenie takie samo w obu przypadkach pozostawia pole do wróżenia z fusów. Ja robiąc speedtesty routerem z możliwością wyboru kanału LTE wielokrotnie obserwowałem, że będąc podłączonym do tej samej stacji bazowej miałem wielokrotnie zupełnie różne prędkości w zależności od kanału, a także sytuacje w których router nie łączył się z BTS-em odległym o 1km, a takim 2,5km od mojego domu (i od dziwo dawał lepsze prędkości :shock: ). Zapuść jakiś "netmonster" i wtedy porównaj info o połączeniu telefonu w zależności od karty.
 #1144248  autor: Karlos20
 25 lut 2023, 20:03
Oj chyba odjechaliście od głównego tematu. To normalne, że w sieci komórkowej są zmienne warunki, szczególnie w dynamicznie rozwijającym się Playu, który obsługuje obecnie najwięcej klientów/kart SIM.
Vikingowie mają ten sam piorytet co klient abonamentowej oferty głosowej czy prepaida w czystym Playu, niekiedy od tego MVNO dowiadujemy się o "nowościach" u swojego partnera infrastrukturalnego - takie fajne mają z nimi relacje. Niestety i aż tyle.
Polecam przeprowadzić szersze testy co i jak - w różnych miejscach, bo na milion % tak szybko nie będziesz śmigał w necie, a ogromnym minusem fioletowych to jakość usług wewnątrz budynków - w moim wypadku spowodowało to przeniesienie głównego numeru do Orange, aby nie męczyć się z powolnym netem, bez perspektyw jego poprawy (a promki z 200 GB za 15 zł na start do nowego numeru tylko to potwierdza, że lepiej nie będzie przez dłuższy czas, szczególnie, że Play bardzo utrudnia sztywne trzymanie roamingu z Orange - wówczas bym pozostał w P4).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144250  autor: onifer2
 25 lut 2023, 20:45
Spoko. Sądziłem, że jeśli vikingowie są na nadajnikach Play, to będą podobnie wychodzić w testach jak karta w macierzystej Play, a tu miła niespodzianka. Cóż...
Ciekawe czy są podobne różnice np. w Plusie i wirtualnych operatorach na nadajnikach Plusa?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to iż Vikingmobile ma u mnie parę razy lepsze parametry niż Play, nie znaczy, że w każdym miejscu będzie tak samo.

U mnie akurat w dwóch miejscach wewnątrz budynków ( dwa różne adresy) Play zdecydowanie lepiej działa niż Orange, nie wspominając już o Plusie, bo to jest dramat. No, ale akurat maszty samodzielne Play są dużo bliżej niż reszta.