DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1143271  autor: RBvoip79
 07 lut 2023, 19:01
Mam dylemat i proszę o pomoc.

Moi starsi już rodzine używają stacjonarnego telefonu z lokalnej sieci płcąc za miunty jak dzwonią na komóri. Ostatnio rachunek wybił do 180zł za miesiąc. Chiałem dodać ich numer do mojego planu komórkowego jako rodzinny ale nie akcepują stacjonarnych numerów. Czy jest łatwy sposób aby zachować ten sam numer i mieć plan bez limitu, może być komórka, nauczę ich obsługi. Pewni nawet softphone jako aplikacja na telefonie android mogła by być jak by ich starsi znajomi też sie do nich downoli na ten sam numer ale najlpiej pewnie by było jak by to by ten sam stary fizyczny telefon. Jestem otwary na różne warianty tak aby nie płacili po 150zł co miesiąc i zachowali stary numer. Domyśam się jest potrzebny jakiś aparat i serwis VOIP ale tak na szybko jak szukałem to serwisy VOIP też mają płatne minuty, co mnie trochę zdziwiło.

Dziękuję
 #1143361  autor: pingpong123a
 08 lut 2023, 17:54
Jacobi_ pisze:
08 lut 2023, 08:11
tylko do odbierania za 1 złoty miesięcznie.
Tylko, że w rzeczywistości ta opcja w play nie kosztuje 1 zł, tak samo jak telefon za 1 zł :wink:
Aby uzyskać tą cenę trzeba mieć inny abonament w play (w przypadku braku +10 zł /miesiąc),
Przenieść numer (w przypadku nowego numeru +5,99 zł /miesiąc),
Zgodzić się na marketing (inaczej +5,99zł / miesiąc),
W przypadku zdecydowania się na telefon na raty (+ 10 zł/ miesiąc dodatkowo oprócz rat).

W przypadku plusa oferta na numer stacjonarny jest dużo bardziej przejrzysta.
Za 20zł na miesiąc otrzymujemy rozmowy bez limitu na stacjonarne i do plusa, a za 30 zł na miesiąc dodatkowo do wszystkich sieci. Tutaj jedynym warunkiem na uzyskanie tej ceny jest zgoda na e-fakturę (inaczej + 10 zł/miesiąc). Brak dopłat do ceny abonamentu za wyłączenie zgód marketingowych. Można dostać rabat 10 zł jak się ma abonament w plusie lub polsacie.
 #1143368  autor: RBvoip79
 08 lut 2023, 20:03
Dzięki wszystkim za pomoc. Z tego co widzę to przez play to można najlepiej załatwić. Jutro podjadę i się dowiem wiecej. Halonet i Happycall to trochę nie bardzo. Rodzice są na emeryturze i z sąsiadami rozmawiają (czytaj plotkują :)) czasami troszkę dłużej niż inni z obowiązkami :) a minuty lecą.

Dla mnie 18 groszy za minutę w dzisiejszych czasam przez VOIP to szok. Tak na magrinesie, w innych krajach już nikt nie sprawdza minut, dawno od tego odeszli, wszysko bez limitu a tu nadal na cenniku celna zależy od godzin kiedy się dzwoni. Troche to dziwne i smutne. Trochę ponarzekałem :) wszyskim dzięki i jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to dacie znać.
 #1143528  autor: Nikita_Bennet
 11 lut 2023, 17:00
Jacobi_ pisze:
08 lut 2023, 08:11
https://www.play.pl/promocja/formula-st ... index.html
Działa przeniesienie numeru stacjonarnego.
Osobiście utrzymuje numery stacjonarne tylko do odbierania za 1 złoty miesięcznie
6,99 u mnie ale zgód nie wyraziłem żadnych na marketing itp.
Nikt z tego telefonu nie rozmawia, mało kto dzwoni ale jednak zależy rodzicom na podtrzymaniu numeru. Karta wrzucona do starej n6310i i jest git.