DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1141849  autor: OppNow
 16 sty 2023, 17:40
Czy ktoś zna jakąś ofertę na kartę, gdzie można odłożyć/kumulować dane w roamingu UE? Albo inaczej uzyskać więcej niż 10GB na transfer UE? ( na promocję Flex się nie kwalifikuję)

Pozdrowienia!
 #1141880  autor: Karlos20
 17 sty 2023, 09:45
OppNow: odpowiedź jest prosta: Orange Free Na Kartę.
> 3 usługi no-limit dadzą 14,52 GB w UE ważne 3 miesiące. Wystarczy aktywować nowy starter + zasilić go za 5 zł + wysłać START na 814 (dostajesz pierwszy miesiąc no-limit za darmo). Następnie zasilamy konto do poziomu 30 zł i wysyłamy START na 815 oraz CYKL na 816. Na koncie zostaje 0 zł (usługi promocyjne jednorazowe kosztują po 15 zł)
> dokupujemy kolejną usługę no-limit przedłużając jej życie i kumulując kolejne GB w UE
> za 5,29 zł (albo bez dopłaty za SMSa aktywując w Mój Orange) jeśli mamy GB w kraju po zasileniach dokupujemy 5 GB w PL i wpadają dodatkowo 0,84 GB w UE, które przyjmują ważność bonusu GB w kraju (usługa za 29 zł powoduje przedłużenie kasy + GB bonusowych w PL oraz dokupionych w PL + limit w UE z jedną, roczną ważnością).

Wszystkie te środki możesz odpłatnie kumulować i przedłużać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141883  autor: OppNow
 17 sty 2023, 10:13
Wow! Dziękuję.

Ile to wychodzi średnio-miesięcznie? Gdybym chciał cały czas kumulować?

A gdybym już nie chciał to wystarczy raz na rok za 29zł przedłużyć wszystko na kolejne 365dni, prawda?
 #1141890  autor: Remington
 17 sty 2023, 11:41
Nic nie wspomniałeś o minutach ani SMS-ach. Jeśli chodzi o sam net to lepiej wyjdzie pakiet elastyczny - kupić jeden duży choćby za 100 zł (da ok. 20GB w euroroamingu) i przedłużać go comiesięcznym odnawialnym lub jednorazowym za 5 zł (każdy doda 1GB w Unii).
 #1141891  autor: Karlos20
 17 sty 2023, 12:02
Remington: pakiet elastyczny to zły pomysł, szczególnie odnawialny, gdyż jeśli go wykorzystamy, odnowi się automatycznie przed upływem jego ważności - a co gdy kasa się skończy? Będzie kłopot...
A paczek internetowych jest sporo w ofercie, również dających GB w UE, które łatwo przedłużysz - hit to RWK na kasę, GB w PL i GB w UE z dokupionych paczek 5 GB za 5 zł. Samemu decydujemy ile chcemy neta w UE, wiedząc, że ten pakiet przez rok nie przepadnie.

Warto zaznaczyć, że GB w UE też mają swoje przegrody i kolejność wykorzystania danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141897  autor: OppNow
 17 sty 2023, 12:47
Bardzo Wam dziękuję.

Ta karta będzie tylko do Unii (wiem, że trzeba trochę w PL się logować, żeby ie wpaść w FUP). W Polsce mam wszystko nielimitowane na innej karcie.
 #1141902  autor: Remington
 17 sty 2023, 13:20
Aby nie wpaść w FUP trzeba w Polsce więcej korzystać, niekoniecznie logować.

Wg przelicznika, za jakieś 5 zł masz 1GB za granicą. Aby nie martwić się o FUP, można nieco dopłacić - Play Odnowa ma pakiety bezterminowe w roamingu, gdzie za 28 zł są 3GB. Pakietów można kupić dowolnie dużo (sumują się), a z racji dedykowanego przeznaczenia nie obejmuje ich FUP. Aby utrzymać numer w tej taryfie, wystarczy dokupić roamingowy 1GB raz na rok za 10 zł (lub doładować konto za 5 zł, jednak wtedy tę kwotę po miesiącu pobiorą, dlatego lepiej zasili za dychę i dokupić 1GB).

Tak od kilku lat utrzymuję jedną kartę, którą mam tylko na używanie tableta za granicą.
 #1141905  autor: Karlos20
 17 sty 2023, 13:27
Jeszcze jest Flex, ale kumulować można tylko pakiety dedykowane do neta w UE (reszta przepada po odnowieniu planu) + koszt planu (jeden numer od 30 zł, przy numerze dodatkowym 15 zł), więc wychodzi drożej. Tam FUP-a unikniemy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143661  autor: burgmann
 14 lut 2023, 15:21
Karlos20 pisze:
17 sty 2023, 09:45
> za 5,29 zł (albo bez dopłaty za SMSa aktywując w Mój Orange) jeśli mamy GB w kraju po zasileniach dokupujemy 5 GB w PL i wpadają dodatkowo 0,84 GB w UE, które przyjmują ważność bonusu GB w kraju (usługa za 29 zł powoduje przedłużenie kasy + GB bonusowych w PL oraz dokupionych w PL + limit w UE z jedną, roczną ważnością).

Wszystkie te środki możesz odpłatnie kumulować i przedłużać.
Karlos20 pisze:
17 sty 2023, 12:02
A paczek internetowych jest sporo w ofercie, również dających GB w UE, które łatwo przedłużysz - hit to RWK na kasę, GB w PL i GB w UE z dokupionych paczek 5 GB za 5 zł. Samemu decydujemy ile chcemy neta w UE, wiedząc, że ten pakiet przez rok nie przepadnie.

Warto zaznaczyć, że GB w UE też mają swoje przegrody i kolejność wykorzystania danych.
Cześć. Dzięki za podpowiedź. Jestem początkującym użytkownikiem OFNK. Mógłbyś rozwinąć o jakie pakiety internetu z opcją w UE chodzi? U mnie w aplikacji MO mam tylko te elastyczne, a chyba nie o nie chodzi.

Dodatkowo czy dobrze rozumiem, że pisząc o opcji RWK masz na myśli opcję "Więcej czasu na internet" za 29 zł, która to opcja przedłuża ważność bonusów za doładowania?
 #1143667  autor: Karlos20
 14 lut 2023, 18:10
burgmann: no-limity na rozmowy, SMS, MMS + GB, pakiety elastyczne tez dają limit GB w UE.
Tak, zgadza się.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143674  autor: burgmann
 14 lut 2023, 19:05
Karlos20 pisze:no-limity na rozmowy, SMS, MMS + GB
ale czy te paczki wpadną do przegródki, którą da się przedłużyć usługą "Więcej czasu na internet"?
Może czegoś nie rozumiem, ale wydawało mi się, że usługi no-limit mają swój licznik, który może być przedłużony dokupowaniem usług no-limit.
Natomiast zasugerowałem się Twoją wcześniejszą odpowiedzią o pakietach, które miały przyjmować ważność GB bonusowych:
Karlos20 pisze:> za 5,29 zł (albo bez dopłaty za SMSa aktywując w Mój Orange) jeśli mamy GB w kraju po zasileniach dokupujemy 5 GB w PL i wpadają dodatkowo 0,84 GB w UE, które przyjmują ważność bonusu GB w kraju (usługa za 29 zł powoduje przedłużenie kasy + GB bonusowych w PL oraz dokupionych w PL + limit w UE z jedną, roczną ważnością).
 #1143679  autor: Karlos20
 14 lut 2023, 19:53
burgmann: tak jak napisałem wcześniej, dokupienie puli 5 GB do salda bonusowych GB po zasileniach, da taką samą ważność limitu GB w UE, co ważność GB bonusowych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143778  autor: burgmann
 16 lut 2023, 09:34
Jakby ktoś się zastanawiał, tak jak ja o jaki pakiet chodzi to jest to 5GB w PL i ok. 0.85GB UE. Uruchamia się go poprzez SMS o treści PAKIET na nr 411. Nie znalazłem opcji ani w aplikacji Mój Orange, ani w wersji przeglądarkowej. Pakiet kosztuje 5 zł, ale doładowanie w tej wysokości nie wystarczy, bo trzeba jeszcze pokryć koszt SMS, u mnie to było 0.29 zł. Mogłoby się to fajnie łączyć z promocją 300GB, wymagającej okresowych zasileń w kwocie 5zł, no ale niestety pojawia się ten dodatkowy koszt.