DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1139939  autor: Vieslav
 16 gru 2022, 21:18
Poszukuję oferty dla seniorki. Numer aktualnie jest w Plusie. Zawsze doładowywałem za 5 zł + 100 zł raz na rok i włączałem RWK. Robiła się mała skarbonka. Po likwidacji tej usługi w jakiś inny sposób uzyskałem RWK, niestety nie pamiętam jak :roll: . Plus chce wprowadzić opłatę za aktywność, dlatego poszukuję innej oferty. Właścicielka na pewno nie wyda w każdym miesiącu 5zł, dlatego Plus staje się nieopłacalny.
Telefon służy głównie do odbierania połączeń. Moje wymagania co do oferty:
:arrow: dość długa ważność konta po doładowaniu, niekoniecznie rok. Przed podwyżkami cen za minutę rocznie z konta schodziło 50-70 zł. Numer może być doładowywany mniejszymi nominałami ale częściej.
:arrow: możliwie niska cena za minutę bez pakietów. Interesują mnie tylko rozmowy. Zero SMSów, zero internetu.
Myślałem nad nju opcja dzienna, ale tutaj problem jest w tym, że nie mogę kontrolować tego numeru i w przypadku innej seniorki nie zdało to egzaminu (wyłączenie numeru - wolałbym tego uniknąć ponieważ ta osoba posiada jeden numer kupiony na początku istnienia sieci Plus).
Żadne odnowy również mnie nie interesują, ponieważ nie zawsze ja doładowuję ten numer a te inne osoby nie będą w stanie uruchomić żadnych pakietów.
Myślałem nad Fakt Mobile i w sumie ta opcja wydaje się najbardziej rozsądna. Mam trochę doświadczenia w tym temacie i trochę obawiam się zasięgu Playa na starym telefonie, szczególnie poza miastem.
Czy macie coś lepszego? Nie chodzi o to, że odrzucam zasięg Playa. W razie problemów zawsze numer można przenieść.
 #1139954  autor: TomLee
 17 gru 2022, 12:29
Vieslav: na starym telefonie bez internetu spokojnie da się wymusić korzystanie tylko z sieci np orange w taryfie fakt mobile. Do niedawna korzystałem z klasycznego telefonu, miałem taryfę fakt mobile i jak raz ustawiłem orange to trzymało. Warunek jest taki, żeby była to pierwotnie karta z Play a następnie migracja do faktu. Inna sprawa, że jakość rozmów była słaba bo telefon korzystał z 2g zarówno na sieci play jak i orange. W opisanej przez Ciebie sytuacji, rzeczywiście najlepiej pasuje pakiet 15 zł w fakcie. Sam monitoruję jeden numer z tą taryfą u starszej osoby i sprawdza się znakomicie.
 #1140395  autor: rymi
 24 gru 2022, 08:16
Dlaczego nie możesz kontrolować nju? Po wyłączeniu autoryzacji operacji SMSami [w ustawieniach konta na https://www.njumobile.pl/logowanie ] da się wszystko sprawdzać i zmieniać na stronie WWW nju - a zabezpieczenie wyłączenia numeru można zrealizować doładowaniami 5 zł po ~170 dni [bo normalnie po 180 dniach przychodzi SMS, że wyłączą numer i trzeba odpisać na SMS].
 #1140405  autor: R.Mandano
 24 gru 2022, 13:51
Może to się wydać dziwne, ale obecnie całkiem atrakcyjny jest "Szatniarz z Misia", czyli P-4.
:lol:

Za śmieszne 5 pln wydane raz na 3 miesiące, masz SD w sieci a do tego pakiety 100 min. za 15 pln. Do tego automatyczny RWK po każdym doładowaniu.
Z tym, że 1, 2 i 3 miesiącu musisz fizycznie przejąć telefon senioniorki i wstukać kod na SD.
:wink:
 #1140660  autor: Vieslav
 30 gru 2022, 20:13
R.Mandano pisze:Za śmieszne 5 pln wydane raz na 3 miesiące, masz SD w sieci a do tego pakiety 100 min. za 15 pln. Do tego automatyczny RWK po każdym doładowaniu.
Z tym, że 1, 2 i 3 miesiącu musisz fizycznie przejąć telefon senioniorki i wstukać kod na SD.
Stan darmowy jest bez sensu, bo 70% połączeń to Orange a pozostałe 30% to stacjonarne. Z pakietami jest za dużo zachodu. Jeśli ja zapomnę żeby sprawdzić pakiet to nikt inny tego nie zrobi, a po ile teraz jest minuta w Play bez pakietu? No i chyba jest kara za brak aktywności.
rymi pisze:Dlaczego nie możesz kontrolować nju?
Raz mi się wydawało, że mogę kontrolować i skończyło się wyłączeniem numeru.
TomLee pisze:na starym telefonie bez internetu spokojnie da się wymusić korzystanie tylko z sieci np orange w taryfie fakt mobile
Nie da się. Używam z Faktem Blackberry 9300 i niestety nie da się. Telefon wraca na Play, ale nie będziemy o tym dyskutować. Żaden to problem bo właściciel posiada telefon z 3G, więc Play będzie ok.

Lajt Mobile wydaje się dobrą opcją. RWK po doładowaniu, bez kar za brak aktywności i 17 gr za minutę. Fakt też wydaje się ok. RWK po doładowaniu i 15 gr za minutę.
 #1145121  autor: Vieslav
 09 mar 2023, 07:30
Nie mogę edytować więc proszę o połączenie postów. Numer trafił do lajt mobile. Głównym powodem była możliwość załatwienia całej procedury bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem kuriera, co w przypadku Faktu jest niemożliwe i wymaga odwiedzin w salonie.
Dziękuję za pomoc.